У 24 ОМБр розповіли, що дає їм перевагу в обороні Часового Яру

Валентина Твердохліб 17:00, 12 Вересня 2024
часів яр
Часів Яр / фото 24 ОМБр імені короля Данила

Російські військові не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. У місті зберігається складна ситуація, воно знаходиться під постійними обстрілами. Та попри важкі умови, українські військові продовжують тримати оборону міста.

Яка воєнна ситуація в Часовому Яру на 12 вересня, редакції Бахмут IN.UA повідомило джерело у 24-й ОМБр імені короля Данила, яка виконує бойові завдання на цьому напрямку.

Часів Яр: ситуація в місті на 12 вересня

На сьогодні лінія фронту в Часовому Яру проходить по каналу Сіверський Донець — Донбас. Прорвати оборону по каналу росіяни не можуть вже два місяці, однак постійно намагаються це зробити. Ворожі штурми українські захисники відбивають кожного дня.

“Ситуація в місті складна, лінія фронту проходить по каналу Сіверський Донець — Донбас, це в адміністративних межах населеного пункту. Саме через це місто постійно обстрілюється ворогом. Така ситуація спостерігається з моменту окупації ворогом мікрорайону в східній частині міста два місяці тому. На даний момент ситуація не покращується, але і не погіршується. Ворог щодня проводить штурми наших позицій, в основному малими піхотними групами. Таких штурмів може відбуватится декілька разів на добу. Канал — хороша оборонна споруда, і вона дає нам значну перевагу в обороні”, — повідомляє представник 24 ОМБр імені короля Данила.

Також у бригаді прокоментували заяви окупантів про плани захопити Часів Яр до зими. Наразі військові не беруться давати будь-які прогнози.

“Навряд хтось візьме на себе відповідальність прогнозувати, як бої будуть розвиватися далі. Це залежить від багатьох чинників: від дій ворога на ділянці до вчасного надання відповідних засобів від наших міжнародних партнерів”, — зауважив представник 24-ї ОМБр.

Нагадаємо, що станом на 9 вересня в Часову Яру продовжували лишатися близько 490 жителів. Чи є в них можливість евакуюватися та яка в місті гуманітарна ситуація — читайте за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Законопроєкт №11161 можуть внести в порядок денний до нового року

Валентина Твердохліб 17:00, 25 Листопада 2024
законопроєкт
Акція на підтримку законопроєкту №11161 / фото Асоціація молодих ВПО

Асоціація молодих ВПО України продовжує роботу щодо ухвалення законопроєкту №11161, який передбачає компенсацію за житло на ТОТ. Активісти разом з переселенцями вимагають, аби проєкт закону якнайшвидше внесли у порядок денний Верховної Ради. В цьому напрямку вже є деякі успіхи — депутати налагодили робочу комунікацію з ініціаторами законопроєкту.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” розповів Аркадій Петросян — бахмутський активіст, голова Асоціації молодих ВПО, яка ініціювала законопроєкт.

Законопроєкт №11161, внесення в порядок денний

Законопроєкт вже ухвалили в першому читанні. Тепер його мають внести до порядку денного Верховної Ради, щоб народні депутати проголосували за нього у другому читанні.

Передбачалося, що це станеться 20 листопада. Цього дня перед засіданням Верховної Ради активісти та переселенці вийшли на акцію з вимогою внести законопроєкт до порядку денного. Однак, внесення не відбулося. Законопроєкт №11161 ще не розглянули у другому читанні.

Та попри це акція, на яку зібралися десятки людей, мала позитивний ефект. Депутати дослухалися до активістів і розпочали з ними робочу комунікацію. Очікується, що до нового року законопроєкт №11161 все ж внесуть у порядок денний.

“Якби не наша акція, то взагалі б не йшлося про те, щоб найближчим часом внести законопроєкт у порядок денний. Завдяки тому, що ми робимо такі адвокаційні заходи й зібралися люди — депутати це побачили і в нас є комунікація. Я впевнений на 90%, що до нового року відбудеться внесення (ред. законопроєкту) у порядок денний. Ми зараз про це комунікуємо з депутатами”, — каже Аркадій Петросян.

Планується, що компенсація для переселенців з ТОТ відбуватиметься за рахунок міжнародних коштів. Наразі головне питання — створити механізм для цього.

Перед тим, як законопроєкт внесуть у порядок денний, у Києві проведуть громадське обговорення. Воно має відбутися наступного тижня.

“Також ми будемо робити одне громадське обговорення закопроєкту. Воно проходитиме у двох форматах: офлайн і онлайн. Це буде на наступному тижні, ми якраз починаємо над цим працювати. Обговорення буде в Києві, але де саме стане відомо трохи згодом”, — повідомляє Аркадій Петросян.

Про дату і формат проведення обговорень “Бахмут IN.UA” проінформує окремо.

Законопроєкт №11161, правки

Перед голосуванням у другому читанні законопроєкт №11161 поповнився важливими правками. Одна з основних змін — людина, яка хоче отримати компенсацію за житло на ТОТ, має прожити в Україні протягом двох останніх років.

Проживання в Україні для цілей цього закону означає:

  • проживання на території в межах державного кордону України;
  • перебування у плаванні на судні під прапором України;
  • перебування у відрядженні в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах;
  • перебування на полярній станції України;
  • перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межі України.

Детальніше про умови отримання компенсації дізнавайтеся в нашому матеріалі.

Основна мета законопроєкту №11161 — юридично прирівняти житло на тимчасово окупованих територіях до знищеного. Це дозволить людям, які залишили житло в окупації, отримати компенсацію від держави. Якщо Верховна Рада прийме законопроєкт, компенсацію зможуть отримати люди, які мають документи про право власності на житло, що знаходиться на тимчасово окупованій території або в зоні проведення активних бойових дій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Декретні виплати для непрацюючих у 2024 році: як правильно їх оформити

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 25 Листопада 2024
Декретні виплати для непрацюючих / фото ілюстративне, pexels

Декретна допомога від держави — особливий вид підтримки для майбутньої матері, яку можуть отримувати всі громадяни, незалежно від наявності офіційного працевлаштування. 

Детальніше про те, які зараз існують декретні виплати для непрацюючих майбутніх мам та що потрібно для їх оформлення, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Декретні виплати 2024 для непрацюючих

Для жінок, які не працюють, сума декретних виплат на місяць становлять 25% від місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи. Цей показник на момент 1 січня 2024 року, до якого прив’язані усі декретні виплати у 2024 році, становить 2 920 гривень. Тобто, незайнята майбутня мама отримуватиме 730 гривень на місяць.

Жінкам, які перебувають на обліку у Центрі зайнятості допомогу визначають на основі допомоги з безробіття.

Хто має право на декретні виплати та як їх отримати

В Україні кожна жінка має право на декретні виплати, незалежно від працевлаштування. Водночас, тривалість виплат залежить від багатьох факторів, наприклад, від кількості дітей, яких очікує жінка.

Для того, щоб незайняті могли почати отримувати декретні виплати, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання та надати туди наступні документи:

  • заяву за спеціальною формою;
  • листок непрацездатності;
  • довідку з Центру зайнятості про те, що жінка не перебуває на обліку;
  • номер банківського рахунку для отримання соціальної допомоги.

Жінки, які не є частиною системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, також мають право на отримання декретної допомоги:

  • військовослужбовцям надається декретна допомога в розмірі 100% грошового забезпечення;
  • жінкам, які були звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи (передбачені декретні в розмірі 100% середньомісячного доходу);
  • жінки, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні (передбачена допомога в розмірі 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю);
  • аспірантки, докторантки, студентки тощо (будуть надані декретні в розмірі місячної стипендії);
  • жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності (які не платять ЄСВ). Для них передбачені декретні в розмірі 25% від прожиткового мінімуму для працездатної особи, з розрахунку на місяць;
  • незайняті жінки. Для них передбачені декретні в розмірі 25% від прожиткового мінімуму для працездатної особи, з розрахунку на місяць.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

акція

Законопроєкт №11161 можуть внести в порядок денний до нового року

Асоціація молодих ВПО України продовжує роботу щодо ухвалення законопроєкту №11161, який передбачає компенсацію за житло на ТОТ. Активісти разом з переселенцями вимагають, аби проєкт закону […]

Декретні виплати для непрацюючих у 2024 році: як правильно їх оформити

Декретна допомога від держави — особливий вид підтримки для майбутньої матері, яку можуть отримувати всі громадяни, незалежно від наявності офіційного працевлаштування.  Детальніше про те, які […]

16:00, 25.11.2024 Скопіч Дмитро
Бахмут

Зміни в законопроєкті №11161: яку умову додали для отримання компенсації

Законопроєкт №11161, який передбачає можливість отримати компенсацію за житло на ТОТ, поповнився важливими правками. Одна з основних змін — людина, яка хоче отримати компенсацію за […]

У 4 областях України пропонують житло для ВПО з Донеччини: деталі

Громадяни, які проживають на території Селидівської громади, можуть евакуюватися до безпечних регіонів України. Наразі чотири області пропонують безоплатне житло. Про це повідомляють представники Селидівської МВА. […]

14:00, 25.11.2024 Скопіч Дмитро
компенсацію

Мешканці Часового Яру в очікуванні компенсацій: що стоїть на заваді

Українці, які втратили житло внаслідок війни, можуть звернутися за компенсацією від держави. Гроші передбачені як за пошкоджене, так і за повністю зруйноване житло. Проте на […]