Офіційний договір оренди: які умови субсидії на оренду житла для ВПО

Семаковська Тетяна 11:15, 3 Січня 2025
Субсидія на оренду житла для ВПО запрацює в січні / фото ілюстративне, Pexel

В 2025 році має запрацювати механізм під назвою субсидія на оренду житла. Це один зі способів підтримати внутрішньо переміщених осіб. Так, ВПО будуть мати можливість оформлювати таку субсидію вже з 29 січня 2025 року. Водночас звернутися за субсидію не зможуть ВПО, які отримують допомогу на проживання у розмірі 2-3 тисячі гривень.

Деталі програми та її умов повідомив Павло Фролов, голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО.

Субсидія на оренду

Субсидія на оренду, відомо що її надаватимуть шляхом компенсації орендодавцю вартості (або частини вартості) оренди житла, яке винаймає переселенець чи переселенка. ВПО зможуть звертатися за такою субсидією починаючи з 29 січня.

Право на субсидію матимуть родини, які витрачають на оренду житла понад 20% своїх сукупних доходів. Наприклад, якщо доходи родини менші ніж 5 840 гривень на одну особу, то субсидія покриватиме вищий відсоток вартості оренди.

Хто зможе брати участь в програмі:

  • перемістилися з окупованих або територій бойових дій;
  • не мають власного житла на підконтрольній Україні території (житло знищене або непридатне для проживання);
  • не є одержувачами допомоги на проживання 2-3 тисяч гривень.

Субсидія на оренду житла призначатиметься на пів року, але не більше 2 термінів підряд, а сам експериментальний проєкт діятиме протягом 2 років.

Отримати субсидію буде можливо виключно за умови оформлення договору оренди між орендарем та орендодавцем. Типовий договір буде доступний для підписання у відділенні та на сайті Пенсійного фонду, а також у ЦНАПах.

Нагадаємо, що попередньо про запуск роботи механізму надання субсидії спершу повідомляли Мінсоцполітики, її анонсували з червня 2024 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Українська діаспора в Торонто підтримує пропозицію Трампа приєднати Канаду до складу США

Лідія Гук Гук Лідія 13:00, 5 Січня 2025
Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Російські пропагандисти поширили інформацію, що нібито згідно зі статтею на порталі “UA in Toronto” більшість українців підтримало ідею Дональда Трампа щодо входу Канади до складу США, як 51-й штат. Про підтримку українською діаспорою цієї пропозиції начебто свідчать результати виборів президента США.

Фейковий допис про українську діаспору в Торонто / скриншот

Українська діаспора в Торонто: російський фейк

18 грудня новообраний президент Сполучених Штатів запропонував перетворити Канаду на частину США, назвавши це «чудовою ідеєю». «Ніхто не може відповісти, чому ми субсидуємо Канаду на суму понад 100 000 000 доларів на рік? Не має сенсу! Багато канадців хочуть, щоб Канада стала 51-м штатом. Вони б значно заощадили на податках і військовій охороні. Я думаю, що це чудова ідея. 51-й штат!!!» — Трамп написав у своїй соцмережі TruthSocial.

Допис Дональда Трампа у TruthSocial / скриншот

Однак інформація про те, що українська діаспора у Торонто підтримала цю пропозицію — фейк. У жодному офіційному канадському чи міжнародному медіа немає даних, які б підтверджували проведення такого опитування. Опитування на тему “чи повинна Канада приєднатися до США?” є політично чутливим і навряд чи могло бути ініційоване будь-якою офіційною установою. Якби все ж воно відбулось, про це була б згадка у відомих канадських медіа, як-от CBC, The Globe and Mail або Toronto Star.

Цю нібито новину поширюють виключно пропагандистські Telegram-канали, форуми та російські ЗМІ. У своїх дописах вони посилаються нібито на портал “UA in Toronto”, не додаючи жодного посилання для підтвердження. Редакція “Бахмут.IN.UA” переглянула сторінки у соцмережах та сайт української діаспори в Торонто. Немає жодного допису про те, що більшість українців в Канаді підтримують ідею перетворення Канади в 51-й штат США.

Українська діаспора в Канаді має багаторічну історію і добре інтегрувалася в канадське суспільство. Незадоволеність допомогою чи престижем Канади в контексті конкуренції зі США є штучним стереотипом, який створює негативний образ українців. Такі заяви є частиною інформаційної війни, що спрямовані на розпалювання напруги між діаспорою та канадським урядом, а також на створення образу “невдячних мігрантів”. Канада активно підтримує Україну в умовах війни, і більшість представників діаспори цінують це.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як закрити ФОП офлайн та онлайн: гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Січня 2025
Процесс закриття ФОП можна пройти через “Дію” / фото ілюстративне, Дія

Бувають випадки, коли людина, яка є фізичною особою-підриємцем (ФОП), вирішує припинити свою підприємницьку діяльність. Це можна зробити у декілька кроків як онлайн, так і офлайн.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як правильно закрити ФОП.

Як закрити ФОП

Закриття фізичної особи-підприємця — це процес, який потребує ретельної підготовки. Перше, що варто зробити в такому випадку — це перевірити наявність штрафів та заборгованостей по єдиному податку. Його треба сплатити за останній місяць, в якому ви закриваєтесь. Також потрібно перевірити й надати податкову звітність.

Важливим кроком у підготовці є закриття всіх наявних рахунків підприємства шляхом подачі відповідної заяви до свого банку. Для цього треба сформувати виписку про рух коштів по всім рахункам з дати можливої податкової перевірки по день офіційного закриття підприємства.

Як закрити ФОП через “Дію”

Для того, щоб закрити підприємство через “Дію” потрібно:

  • скасувати всі ліцензії, форми №20-ОПП та касовий апарат (за наявності);
  • авторизуватися на порталі “Дія”;
  • обрати послугу “Закриття ФОП”;
  • заповнити та подати заяву про закриття ФОП.

Заява на закриття фізичних осіб-підприємців буде відправлена автоматично до ЄДР (єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань) та до ДПС (державна податкова служба України). Вже після того, як нові дані будуть внесені до ЄДР, підприємцю треба подати спеціальну ліквідаційну звітність, а саме декларацію платника єдиного податку та звіт по єдиному соціальному внеску (ЄСВ).

Як закрити ФОП офлайн

Для того, щоб закрити фізичну особу-підприємця офлайн, потрібно звернутися до ЦНАПу із заявою за встановленою формою. В окремих випадках потрібно додати ідентифікаційний код.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Українська діаспора в Торонто підтримує пропозицію Трампа приєднати Канаду до складу США

Російські пропагандисти поширили інформацію, що нібито згідно зі статтею на порталі “UA in Toronto” більшість українців підтримало ідею Дональда Трампа щодо входу Канади до складу […]

13:00, 05.01.2025 Гук Лідія

Як закрити ФОП офлайн та онлайн: гід

Бувають випадки, коли людина, яка є фізичною особою-підриємцем (ФОП), вирішує припинити свою підприємницьку діяльність. Це можна зробити у декілька кроків як онлайн, так і офлайн. […]

12:00, 05.01.2025 Скопіч Дмитро

Ідентифікаційний код дитини: як його оформити

Ідентифікаційний код — довідка, у якій вказано обліковий номер платника податків. Цей документ вважається необхідною умовою для багатьох процедур, зокрема, оформлення паспорта чи отримання освіти […]

11:00, 05.01.2025 Скопіч Дмитро

Міноборони анонсувало запуск проєкту “пакунок пораненого” у 2025 році: чого варто чекати

Вже у 2025 році в Україні почне діяти нова державна програма для військовослужбовців та військовослужбовиць, які зазнали поранень чи отримали травми під час служби. Вони […]

10:00, 05.01.2025 Скопіч Дмитро
маріуполі

Окупанти заявили, що майже завершили видачу компенсаційного житла маріупольцям: що відомо

Окупаційна влада Маріуполя заявила про завершення видачі компенсаційного житла маріупольцям. Жителям міста, нібито, видали 4,5 тисяч квартир. І це при тому, що всього за період […]