Субсидія на оренду житла для ВПО: хто зможе отримати

Семаковська Тетяна 15:35, 5 Липня 2024
ВПО, які орендують квартири, зможуть отримати компенсацію / фото Pexels

Внутрішньо переміщені особи зможуть отримати субсидію на оренду житла. Для кожного регіону сума субсидії буде розраховуватися окремо, адже корелюватиметься залежно від цін на оренду. Хто зможе отримати субсидію у 2024 році та як реалізовуватимуть проєкт?

Житло для ВПО: пільги

Міністерство соціальної політики розробляє субсидію на оренду житла для ВПО. Його планують реалізувати протягом 2 років. Розмір субсидії для ВПО враховуватиме вартість оренди у певному регіоні або населеному місті країни. Наприклад, у Києві вона буде вищою, ніж у малому місті, де ціни на оренду нижчі.

Субсидія для ВПО залежатиме від кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло, а також доходи домогосподарства і їх спроможність оплачувати рахунки за оренду самостійно. Чим нижчими є доходи родини переселенців, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія.

Насамперед ця послуга буде запроваджена для ВПО, а вже потім за потреби її зможуть отримати малозабезпечені родини. Мінсоцполітики анонсувало, що скористатися такою послугою ВПО зможуть з червня, однак станом на липень 2024 року, вона ще не функціонує.

Субсидія для ВПО: як працюватиме?

Оксана Жолнович, міністерка Мінсоцполітики каже, що субсидія для ВПО призначатиметься лише у випадку, якщо витрати сім’ї на оренду перевищують 30% їхніх доходів.

Крім того, уряд хоче встановити соціальний стандарт площі орендованого житла на кожну особу і на сім’ю, а також встановити ціну за оренду 1 квадратного метра житлової площі. За допомогою цього й будуть вираховувати субсидію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зміни від Кабміну: хто зможе не платити за оренду майна

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:15, 7 Травня 2024
Пільгова допомога / фото ілюстративне

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови КМУ від 27 травня 2022 року № 634 “Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану”. Ці зміни мають допомогти, зокрема учасникам бойових дій.

Про це повідомляє Міністерство з питань  реінтеграції в телеграм каналі

Пільга на оренду

Постановою передбачено звільнення від сплати оренди фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які були призвані на військову службу під час дії воєнного стану. Це рішення має допомогти учасникам бойових дій та їх родинам.

Для орендарів державного та комунального майна, розташованого на територіях активних бойових дій, тимчасово окупованих територіях або територіях, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси також передбачено призупинення нарахування орендної плати.

Крім того, комунальним підприємствам, які фінансуються з місцевих бюджетів, дозволено орендувати державне майно для облаштування гуртожитків для внутрішньо переміщених осіб за символічною ціною — 1 гривня за квадратний метр.

Зміни були розроблені Фондом державного майна України у співпраці з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та іншими відомствами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де в Україні можна купити квартиру за 2 роки заощаджень: інфографіка

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:40, 20 Лютого 2024

Український маркетплейс Dim Ria разом із Robota.ua провів дослідження, яке показало скільки часу потрібно працювати, щоб купити житло у різних містах України. Зокрема, воно виявило, де за 6 років можна купити нову квартиру, а де доведеться працювати майже 13 років для цього.

Про це повідомили представники robota.ua.

Вартість житла в Україні

У 2024 році середня зарплата по Україні продовжує рости, навіть попри війну. Це дозволяє українцям накопичувати кошти для купівлі рухомого та нерухомого майна, включно з житлом. Спеціалісти двух українських платформ проаналізували цю інформацію та виявили, скільки та ким варто працювати в Україні, аби швидко придбати власне житло.

Новобудова / фото з відкритих джеред

Житло та зарплата в Києві

Станом на 2024 рік, найбільша середня зарплата була зафіксована в Києві, яка складає 23 600 гривень. Своєю чергою, середня вартість однокімнатної квартири на первинному ринку становить понад 3 мільйони гривень. Тобто, вартість житла складає 140 повних зарплат, або ж 12 років.

Житло та зарплата в Дніпрі та Львові

У Львові середня зарплата становить 20 300 гривень, а у Дніпрі 19 200 гривень. Середньостатистична однокімнатна квартира в цих містах на первинному ринку коштуватиме понад 2 мільйони гривень. Купити квартиру в Львові можна за 11 років без додаткових витрат, а у Дніпрі — 10 років.

В якому місті найдешевші новобудови

Найменше співвідношення зафіксоване в Запоріжжі. Середня зарплата в обласному центрі становить 16 700 гривень, а нова однокімнатна квартира коштує 1 мільйон гривень. Для її купівлі треба працювати 6 років.

Середній дохід та варість житла в обласних центрах / інфографіка robota.ua
Cкільки треба працювати для купівлі нової квартири / інфографіка robota.ua

Нові квартири в областях України

Дослідження співвідношення середніх доходів та вартості житла також взяло до уваги показники в областях без врахування обласних центрів. У лідерах серед цін на нерухомість є Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області.

Середня ціна однокімнатної квартири в Івано-Франківській області складає майже 2 мільйони гривень, а заробітна плата — 17 848 гривень. Відповідно для купівлі квартири потрібно 103 повних заробітні плати, що складає 9 років. У Закарпатській та Черкаській областях потрібно 8 років для купівлі житла у новобудові.

Де найдешевші квартири в Україні

Найкоротший період для купівлі зафіксовано у Чернігівській області — 5 років. Квартири в цій області коштують 790 тисяч гривень при середній зарплаті в 14 976 гривень квартири.

Варість житла в областях / інфографіка robota.ua
Cкільки треба працювати для купівлі нової квартири в області / інфографіка robota.ua

Яка ситуація на вторинному ринку нерухомості

Згідно з даними DIM.RIA та robota.ua, містами з найдорожчою нерухомістю на вторинному ринку є Київ, Львів та Ужгород. У столиці необхідно 11 років накопичення середньої місячної заробітної плати для купівлі квартири вартістю понад 3 мільйони гривень. У Львові для цього необхідно 10 років, а в Ужгороді майже 9 років.

Ситуація на вторинному ринку / інфографіка robota.ua

Лідерами за тривалістю накопичення коштів на купівлю однокімнатної квартири на вторинному ринку без обласних центрів є Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. В Івано-Франківській області ціна вживаного житла складає понад 2 мільйони гривень. Це означає, що купити житло можна за 11 років. У Кіровоградській області у найкоротші терміни можна придбати квартиру на вторинному ринку за 2 роки.

Івано-Франківська область в лідерах / інфографіка robota.ua

Ким варто працювати, щоб швидко купити квартиру

Аналітики двох українських компаній також створили базу, на основі якої зібрали інформацію про вакансії із найбільшими заробітними платами у трьох найбільших містах України, а саме у Києві, Львові та Дніпрі. Так, продавець-консультант у столичному супермаркеті зможе накопичити на квартиру на вторинному ринку за 16 років, а на первинному за 18 років. У Львові такому фахівцю необхідно 15 років для купівлі житла, а у Дніпрі — 8 років для житла на вторинному та 11 на первинному.

Роботи в містах та скільки треба працювати для купівлі житла / інфографіка robota.ua

Найкращою роботою для швидкої купівлі квартири у найбільших містах країни вважається Java-developer (ред. розробник програм за допомогою Java). Середній дохід такого спеціаліста в столиці досягає 100 000 гривень, що дозволяє йому купити житло за 3 роки. У Львові тому ж спеціалісту потрібні будуть ті ж 3 роки, а у Дніпрі — лише 2 роки.

Найкращі роботи для швидкої купівлі житла / інфографіка robota.ua

Державна програма єОселя

За ініціативи президента України Володимира Зеленського, в Україні запрацювала державна программа “єОселя”. Вона представляє собою доступний кредит на власне житло під 3%, отримати який зможуть тільки декілька категорій українців. В пріоритеті — військовослужбовці, медичні працівники, освітяни та науковці. Детальніше про те, які квартири можна купити за цією программою, дізнавайтеся в матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Палац Культури в Бахмуті

Російськомовний Артемівськ: три міфи про Бахмут

Росіяни часто апелюють до того, що нібито Схід має проросійські настрої та розмовляє російською мовою. Такий наратив окупанти приписували й Бахмуту. Однак, це міф. Історик […]

Як правильно замаринувати шашлик: цікаві рецепти

Шашлик, це популярна страва, яка готується на грилі. Запорука приготування смачного й ароматного м’яса полягає в процесі маринування. Адже це не тільки покращує смак, але […]

Бульвар Металургів у Бахмуті: згадуємо затишне місце

У 2018 році бульвар Металургів реконструювали та змінили назву на Козацький. Тут часто прогулювалися бахмутяни, робили фото біля скульптури Козака-солевара з мішком солі та мушкетом. […]

Підтримка українців закордоном

Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та […]

Допомога ВПО у Черкасах: де знайти мешканцям Торецька

У місті Черкаси працює соціально-психологічний хаб Торецької громади “З Торецьком у серці”. Отримати допомогу тут можуть переселенці з Донецької області. Про це повідомляє Торецька МВА. […]