Російська Федерація активно використовує релігію як інструмент пропаганди для виправдання війни проти України. Одним із прикладів є діяльність організації “Союз православных женщин“, яка діє й на тимчасово-окупованих територіях України.
Редакція проаналізувала інформаційне поле пропагандистської організації “Союз православных женщин”. Ми досліджували Telegram-канал у період з 1 по 31 жовтня 2024 року.
“Союз православних женщин”: який контент транслюють
Ця структура, яка позиціює себе як релігійна, водночас є важливим елементом інформаційної війни рф. Організація веде активну діяльність через Telegram-канал, де систематично публікує пропагандистські матеріали. Лише за жовтень вони оприлюднили 84 пости.
“Союз православных женщин” об’єднує кілька сфер впливу — релігію, соціум і політику. Всі вони використовуються для впровадження в інформаційний простір єдиної пропагандистської лінії, яка слугує цілям російської влади. Діє ця організація й на окупованих територіях Донеччини та Луганщини, які тимчасово непідконтрольні Україні.
“Союз православных женщин” створили 20 листопада 2010 року, російський патріарх кирило благословив створення цієї організації, її було зареєстровано й міністерством юстиції рф як юридичне обличчя.
Жінки цієї організації намагаються демонструвати свою нібито “допомогу”, аби приховати політичний вплив, який несе організація.
“Благодійність та допомога переселенцям”
“Союз православних женщин” підтримує війну проти України та нібито допомагає переселенцям, яких “звільнили” окупаційні війська. Такі пости публікуються в контексті начебто доброчинності від московської церкви, або в контексті сім’ї, дітей чи “традиційних цінностей”. Часто пишуть про села чи міста Донеччини, а саме про допомогу людям.
Проаналізувавши матеріали “Союзу православных женщин”, ми виявили, що пропагандисти часто пересилають пости з інших каналів, які схожі за тематикою чи принципами.
Релігія стала для рф потужним інструментом гібридної війни, що забезпечує ідеологічне підґрунтя для агресії та дозволяє посилювати вплив через пропаганду та інформаційно-психологічні операції (ІПСО).
У російській пропаганді роль жінок має стратегічне значення. Наприклад, “Союз православних женщин” спирається на суспільний образ жінок як моральних авторитетів, “берегинь сім’ї та релігійних традицій”. Це ефективно впливає на широку аудиторію, зокрема через поширення ідеї “священної війни”.
Жінки, залучені до цієї діяльності, виконують роль посередників між владою та суспільством, транслюючи пропаганду у формах, які викликають довіру: благодійність, підтримка росармії та захист “традиційних цінностей”.
Читайте також:
- Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні
- Як бахмутянам “допомагають” з житлом в окупованому Шахтарську
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!