Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Палій Катерина 17:00, 21 Листопада 2024

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують вивозити людей із Бахмутського району. Це місто, окуповане ще у 2014 році, стало одним із перших пунктів, де оселяються так звані “біженці з України”. Водночас більшість новин із міста стосуються різноманітних проблем: брак медиків, відсутність води тощо. Про допомогу та життя тих, кого росія нібито “врятувала”, майже не згадується.

Для аналізу інформполя за жовтень 2024 року редакція обрала два пропагандистські канали: “администрация города Шахтерськ z” та “Это Шахтерск”.

Чим живе окупований Шахтарськ

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала два новинні пропагандистські канали окупованого міста Шахтарськ за жовтень. Найбільше новин було присвячено темі освіти, медицини та проблем з водою і ЖКГ.

Згідно з інфографікою, в окупованому Шахтарську, куди звозять українців, спостерігається проблема з медичним персоналом. Йдеться про брак фахівців. Через нестачу кадрів до окупованого міста залучають медиків із росії. Загалом новини про дефіцит фахівців з’являються на обох каналах щотижня. У результаті за місяць було близько 20 згадок на медичну тематику.

Новини на медичну тему / інфографіка “Бахмут IN.UA”

За час моніторингу ми виявили, що багато послуг для цивільного населення в окупованому Шахтарську повністю надаються регіонами росії. Тобто окуповане росіяними місто не розвивається самостійно, а для його функціонування використовують кошти з інших регіонів росії.

У окупованому Шахтарську не розивається економіка / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Певну частку новин окупованого Шахтарська складає інформація щодо підвозу води, що свідчить про проблеми з водопостачанням у місті. Хоча окупанти не повідомляють про те, що вони не ремонтували системи, саме через це часто фіксують аварійні ситуації. Загалом таких згадок за місяць близько 10.

В окупованому Шахтарську є проблеми з водою / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Пропаганда через освіту

Але чи не найбільшу частку новин складають повідомлення про освіту в школах та садочках на ТОТ. Дітям показують “героїв сво” та виправдовують війну проти України. Ми нарахували близько 40 згадок за місяць.

Дітей в Шахтарську вчать героїзувати “сво” / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Також у новинах надається перевага повідомленням про будівельні роботи та ремонти, де часто озвучується залучення допомоги з бюджету росії. Велика увага приділяється різноманітним “суботникам”, які проводяться за наказом окупаційної адміністрації, і значно менше уваги — до реальних проблем цивільного населення.

Часто висвітлюють новини про будівельні роботи / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Також помітно, що частину новин займають повідомлення про “нагороди”. Наприклад, про видачу квитка “единой россии” чи відзнаки, пов’язані з освітою на ТОТ. 

Освіту та ТОТ використовують для поширення пропаганди / інфографіка “Бахмут IN.UA”

У висновку зазначимо, що інформаційна картина в окупованому Шахтарську свідчить про серйозні проблеми в соціально-економічній сфері регіону. Брак медичних фахівців і залежність від ресурсів з інших регіонів росії підтверджують, що місто не може самостійно розвиватися.

Однак, акцент на будівництві та “суботниках” свідчить про намагання створити видимість активності та добробуту. Таким чином, інформаційна стратегія спрямована на маскування реальних проблем та підтримку легітимності окупаційного режиму через пропаганду ідеї “єдиної росії”.

Шахтарськ, куди росія звозить мешканців Бахмутського району, стає символом її байдужості до долі людей, яких вона називає “врятованими”. Місто, окуповане ще у 2014 році, перетворилося на місце гуманітарної кризи, де бракує базових умов для життя: відсутність достатньої кількості медиків, проблеми з водопостачанням тощо. Інформаційне поле міста свідомо ігнорує справжні потреби цих людей, що вказує на систематичне нехтування навіть мінімальною підтримкою. Це вкотре доводить, що російська політика “порятунку” є лише пропагандистським прикриттям, за яким ховається цілковита безвідповідальність за вивезених людей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На що витрачає гроші Бахмутська міськрада: огляд червневих закупівель

Семаковська Тетяна 13:50, 30 Червня 2025
Гроші / фото ілюстративне

У червні міська рада Бахмута купляла бензин, лобове скло для машини, ремонтувала автомобіль, й запасалась брошурами. Бензин міська рада закупила у ТОВ, яка раніше вже мала проблеми з виконанням договору.

Скільки витратили на закупівлі у червні, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Бахмутська міська рада, закупівлі у червні

У червні міська рада придбала бензин на 158 тисяч 580 гривень. Переможцем стала одеська ТОВ “Е-ВЕНДОР”.

Примітка. Зазначимо, що у судовому реєстрі ця ТОВ має назначене засідання від державної установи “Інститут судової психіатрії”, яка подала позов проти ТОВ, бо та не виконала взяті на себе зобов`язання по Договору — не пролонгували 553 талони на дизпаливо. Справу спочатку розглядав суд у Дніпрі, потім її передали до Господарського суду Одеської області. Сторони в суд не з’явились, засідання відклали. Наступне засідання відбудеться 10 липня 2025 року.

Послуги з ремонту й обслуговування автомобіля обійшлися у 3 060 гривень. Лобове скло для автомобіля обійшлося у 19 тисяч 549 гривень.

Запасні частини до легкових автомобілів обійшлися бюджету в 3 245 гривень. 150 брошур закупили за 4 тисячі 110 гривень.

Загальна сума закупівель Бахмутської міської ради склала 188 544 гривні. Нагадаємо, що у травні міська рада провела закупівлі на 175 тисяч гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Закупівлі Соледарської громади у травні 2025 року: на що витратили понад 308 тисяч гривень

Валентина Твердохліб 13:00, 13 Червня 2025
закупівлі

Соледарська міська рада продовжує працювати в евакуації. У травні 2025 року громада придбала товарів та послуг на суму понад 308 тисяч гривень. Що саме купували за ці гроші?

Редакція вивчала на порталі Прозорро.

Соледарська громада: що купували у травні 2025 року

Протягом травня 2025 року Соледарська міська рада провела три закупівлі на 92 617,60 гривень. 

Найзатратнішим став тендер з придбання ноутбуків. За 75 000 гривень міськрада придбала три ноутбуки.

На послуги з технічного обслуговування і ремонту автомобільного транспорту витратили 4 620 гривень.

За 12 997,60 гривень міськрада придбала канцтовари.

Управління освіти Соледарської міськради: закупівлі

Протягом травня 2025 року Управління освіти Соледарської міськради провело два тендери на 15 840 гривень.

15 690 гривень пішли на ремонт автобуса марки ЕТАЛОН. 150 гривень витрачено на послугу із заміни ЄДЕБО користувача уповноваженого суб’єкта з доступом із використанням динамічних бібліотек.

Відділ культури Соледарської міськради: закупівлі

Протягом травня 2025 року відділ культури та з питань діяльності засобів масової інформації Соледарської міськради провів один тендер на 200 000 гривень.

Кошти витратили на поштові послуги.

Загалом державні закупівлі Соледарської міської ради за травень 2025 року склали 308 457,60 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На що витрачає гроші Бахмутська міськрада: огляд червневих закупівель

У червні міська рада Бахмута купляла бензин, лобове скло для машини, ремонтувала автомобіль, й запасалась брошурами. Бензин міська рада закупила у ТОВ, яка раніше вже […]

закупівлі

Закупівлі Соледарської громади у травні 2025 року: на що витратили понад 308 тисяч гривень

Соледарська міська рада продовжує працювати в евакуації. У травні 2025 року громада придбала товарів та послуг на суму понад 308 тисяч гривень. Що саме купували […]

Понад 700 тисяч. Закупівлі Часовоярської громади у травні: деталі і цифри

У травні 2025 року Часів Яр витрачав гроші на ремонт комп’ютерної техніки, страховку авто та оздоровлення дітей. Найдорожче бюджету обійшлася послуга оздоровлення для дітей у […]

Важливо

Де мій депутат: редакція дослідила, де зараз бахмутські обранці й хто не склав мандат

Росія вже нищила Бахмут, а бахмутський депутат Анатолій Бахурець — захоплено підтанцьовував виконавцю, під якого ті самі росіяни заходили в Україну. Красива іронія, правда? Але […]

Бахмутський ексдепутат з’явився у шоу “Супермама”: що відомо

Олег Качур, колишній депутат Бахмутської міськради від партії “Опозиційний блок”, з’явився в одному з випусків реаліті-шоу “Супермама”, що вийшов в ефір 11 травня. У програмі […]