Як бахмутянам “допомагають” з житлом в окупованому Шахтарську

Валентина Твердохліб 10:43, 3 Жовтня 2024
Приймальня “единой россии”, куди за допомогою з житлом, нібито, звернулася мешканка Бахмута / фото росджерела

“Нова влада” тимчасово окупованого Шахтарська розповідає про “допомогу” з житлом для бахмутян. Ці питання вирішуються за так званим “законодавством днр”.

Про це повідомляють окупаційні органи влади на Донеччині.

“Допомога” з житлом для бахмутян в окупації

Окупанти розповідають, що з питаннями покращення житлових умов до “влади”, нібито, звертаються мешканці Бахмута. Їм надають “допомогу” згідно з так званим “законодавством днр”.

Як розповідають окупанти, мешканці Бахмута, житло яких пошкоджене або зруйноване під час бойових дій, можуть звернутися до так званої “адміністрації” Шахтарська. Там вони, нібито, подають документи на отримання компенсації за “втрачене житло і майно”. Та як саме будуть виплачувати компенсації і в якому розмірі, окупаційна влада не каже.

Немає інформації і про безоплатне житло. Єдиний безоплатний притулок, на який можуть розраховувати бахмутяни в окупації, — гуртожиток Розівської птахофабрики. Але отримати місце тут можуть не всі. Щоб мешкати в гуртожитку, бахмутяни мають працевлаштуватися на підприємтво, якому він належить.

Раніше редакція “Бахмут IN.UA” розповідала, як жителів Бахмута приймають в окупованому Шахтарську. Замість комфортних осель, які окупанти обіцяють евакуйованим, людей селять у спортзали, забирають у них телефони і не можуть забезпечити ліками. Примітно, що окупанти вкрай рідко публікують фото житла, де розміщують евакуйованих з України людей.

Скільки жителів Бахмута виїхали на окуповану територію

Згідно з даними пропагандистів, на підконтрольну російській федерації територію вивезли понад 7 тисяч людей з Бахмута. Якщо вірити цим даним і брати у відсотковому відношенні, то орієнтовно лише 8% бахмутян обрали росію. Такий відсоток отримуємо, якщо беремо цифру в 79 тисяч жителів, й близько 7 тисяч евакуйованих на ту сторону.

Перша людина у списку евакуйованих опинилася ще в 2022 році, потім тенденція вивезених почала рости. Відтак, списки періодично оновлюються, найбільше вивезених було навесні 2023 року, коли Бахмут окупували росіяни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки дитячих будинків сімейного типу з Донеччини отримають житло

Валентина Твердохліб 18:00, 7 Листопада 2024
житло
Дитячий будинок сімейного типу з Донеччини / фото Вадим Філашкін

Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Житло для дитячих будинків сімейного типу

Безоплатне житло в більш безпечних регіонах України отримають 20 дитячих будинків сімейного типу з Донеччини. Його нададуть родинам до кінця цього року.

Житло нададуть у:

  • Київській області — 5 родин;
  • Одеській області — 4 родини;
  • Дніпропетровській області — 3 родини;
  • Вінницькій області — 2 родини;
  • Івано-Франківській області — 2 родини;
  • Полтавській області — 1 родина;
  • Черкаській області — 1 родина;
  • Кіровоградській області — 1 родина;
  • Закарпатській області — 1 родина.

Наразі триває пошук житла для дев’яти дитячих будинків сімейного типу. 11 приміщень вже знайдено, зараз їх розглядають для проживання сімей з прийомними дітьми.

Родини мешкатимуть у житлі, придбаному за державні кошти. При цьому оселі не належатимуть дитячим будинкам сімейного типу. Воно перебуватиме у власності громад, де ті проживають, а сім’ї отримають його в безоплатне користування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ІРЦ: як працює в евакуації та скільки навчаються дітей

Валентина Твердохліб 16:49, 7 Листопада 2024
Приміщення Бахмутського ІРЦ до війни / фото Бахмутська міськрада

Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному форматі.

Про це редації “Бахмут IN.UA” розповіла директорка Бахмутського ІРЦ Оксана Коляденко.

Бахмутський ІРЦ: як проходить навчання

Наразі Бахмутський ІРЦ проводить навчання для дітей з особливими освітніми потребами у двох форматах. Переважна більшість вихованців навчаються дистанційно, заняття проходять онлайн.

Також бахмутяни мають можливість відвідувати очні заняття. Вони проходять у Дніпрі, в хабі “З Бахмутом у серці”. Фахівець-консультантка Світлана Жизневська проводить очні заняття для дітей і консультації для батьків, які проживають у Дніпрі.

Цього навчального року на супроводі в Бахмутському ІРЦ перебувають 361 дитина з особливими освітніми потребами. Це діти дошкільного і шкільного віку.

Директорка ІРЦ каже, що на початку дистанційного навчання були виклики, але їх успішно подолали.

“Наші діти забезпечені технікою, тому в цьому не було труднощів. Та все ж перелаштуватися на дистанційну форму було складно, адже для дітей з особливими освітніми потребами важливий контакт з фахівцями. Раніше вони ходили до нас на проходження комплексної оцінки, відвідували корекційно-розвиткові заняття. Тепер же все це переважно в дистанційному форматі. Поступово робота налагодилася і ми надаємо ті ж самі послуги, що і в Бахмуті, але онлайн. Також ми пропонуємо очні заняття з фахівцем-консультантом у Дніпрі”, — зазначила Оксана Коляденко.

Заняття в Бахмутському ІРЦ відвідують і діти, які вимушено евакуювалися за кордон.

“Є діти, які відвідують заняття з-за кордону, таких дітей не мало. В основному це діти з інвалідністю, які навчаються на педагогічному патронажі. А діти , які навчаються на інклюзивному навчанні, отримують послуги в закладах освіти. Все ж більша частина вихованців — це ті, які знаходяться в Україні”, — каже Оксана Коляденко.

Кожного навчального року Бахмутський ІРЦ набирає нових вихованців.

“Кожного року ми набираємо на інклюзивне навчання дітей дошкільного і шкільного віку. Також ми набираємо спеціальні групи дітей дошкільного віку, які потребують занять з логопедом. Одні діти випускаються по досягненню відповідного віку, а інші починають навчання. Заняття ми проводимо лише для бахмутян, але за консультацією до нас звертаються й батьки з інших міст. Наприклад, пішли до свого ІРЦ в місті, але потім звернулися до нашого закладу за допомогою. Ми маємо багато позитивних відгуків від батьків щодо нашої роботи і щодо роботи наших фахівців, тому щороку маємо нових вихованців”, — зазначила Оксана Коляденко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

житло

Скільки дитячих будинків сімейного типу з Донеччини отримають житло

Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України. Про це повідомив голова Донецької […]

ірц

Бахмутський ІРЦ: як працює в евакуації та скільки навчаються дітей

Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному […]

юнісеф

ЮНІСЕФ видаватиме грошову допомогу ВПО, які проживають на Харківщині: деталі

ЮНІСЕФ видаватиме грошову допомогу на Харківщині. Її можуть отримати жителі Новгород-Сіверської громади та переселенці, які туди переїхали. Про це повідомляє Новгород-Сіверська міська громада.  Допомога від […]

В місті Жовті Води працюватиме ЦНАП для бахмутян: дата

8 листопада, у четвер, для бахмутян, які проживають у місті Жовті Води на Дніпропетровщині працюватиме фахівець ЦНАПу Бахмутської міськради. Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян […]

селидового

За добу росіяни вивезли з Селидового 76 людей: серед них дитина. Куди “евакуюють”

Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Наразі російські військові активно вивозять людей з нещодавно захопленого Селидового. Лише за минулу добу з […]