“Закон передбачає компенсації за знищене на ТОТ житло”, — Шуляк про відновлення Бахмута

Микола Ситник 10:33, 9 Лютого 2024
Очільниця партії "Слуга народу"
Олена Шуляк / фото Telegram-канал

Очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк подякувала мешканцям Бахмута, які публічно звернулися до неї щодо низки пропозицій і змін по програмі компенсацій за знищене та пошкоджене житло. Вона пообіцяла розглянути ці пропозиції на Комітеті держвлади. Народна депутатка наголосила, що вимушені переселенці з ТОТ можуть подавати інформацію про зруйновані та пошкоджені домівки, щоб претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк повідомила у Telegram-каналі.

Бахмут: відновлення вщент зруйнованих міст

Олена Шуляк зауважила, що до повномасштабного вторгнення рф в одному з найгарніших міст Донеччини — Бахмуті проживало близько 80 тисяч мешканців. Окупанти перетворили населений пункт на пустку. Вона додала, що масштаб руйнувань за попередніми оцінками навіть без детального аналізу можна оцінити як тотальне знищення всього. 

Очільниця партії “Слуга народу” нагадала, що ВПО можуть подавати заяви на компенсацію за програмою єВідновлення.

“Після деокупації в нас буде багато роботи. А поки мешканці Бахмуту, які стали вимушеними переселенцями, так само, як і жителі інших подібних зруйнованих міст на тимчасово окупованій території, можуть подавати інформацію про зруйновані та пошкоджені домівки, щоб претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення. Адже така можливість передбачена в відповідному законі про компенсації”, — підкреслила Олена Шуляк.

Напис на стелі
Напис, який став символом боротьби українців / фото Telegram-канал

Подяка бахмутянам та звернення до ВПО

Окремо Олена Шуляк подякувала мешканцям Бахмута, які проявляють активну громадянську позицію. Так, нещодавно бахмутяни публічно звернулися до неї щодо низки пропозицій і змін по програмі компенсацій. Очільниця партії “Слуга народу” пообіцяла обов’язково розглянути їх на Комітеті держвлади.

Необхідність надання окремим містам та населеним пунктам статусу “вщент зруйнованих і непридатних до життя” слушна і нагальна. Однак треба пропрацювати механізм віднесення і критерії, за якими цей статус може буде надати,

повідомила // Олена Шуляк

Народна депутатка також пообіцяла, що держава не залишить напризволяще переселенців із ТОТ та всім компенсує втрачені домівки. Насамперед для цього потрібно подати інформацію до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Звертаюся до усіх мешканців тимчасово окупованих територій і наголошую: ви не залишились сам на сам зі своїм горем та руйнуваннями. Тому всі, хто втратив домівку через російські обстріли та агресію, повинні подати інформаційні повідомлення в Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Це перший і вкрай важливий крок, щоб держава знала і розуміла масштаби наслідків і готувала дієві механізми допомоги,

резюмувала // Олена Шуляк

Раніше очільниця партії “Слуга народу” розповіла, що в Україні фіксують випадки шахрайства при спробі отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло за державною програмою єВідновлення. Деякі громадяни самі пошкоджують майно, а інші домальовують руйнування в графічному редакторі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянам безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ?

Семаковська Тетяна 12:00, 15 Липня 2024
Бахмутське бюро технічної інвентаризації
Довідки / фото ілюстративне

У столиці працює Бахмутське БТІ “Бахмутське бюро технічної інвентаризації“. Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, однак отримати документ можна й безплатно.

Про це як це зробити розповів Олександр Марченко.

Як отримати довідку від БТІ безплатно?

Людині потрібно звернутися до реєстратора в ЦНАП за місцем проживання та запросити довідку про власність на нерухоме майно. Своєю чергою реєстратор надсилає запит до Бахмутського БТІ, й згідно з діючим законодавством отримує довідку безкоштовно. 

Якщо ж особа не бажає таким шляхом отримати довідку, це можна зробити платно. Тоді слід напряму звернутися до Бахмутського бюро технічної інвентаризації й запросити довідку та оплатити послугу. Вона вартуватиме від 460 гривень.

Де отримати послугу БТІ?

Бахмутське бюро технічної інвентаризації працює щосереди у місті Київ за адресою вулиця Ділова, 5А, станція метро “Олімпійська”. Бюро працює з 09:00 до 17:00 години. Зараз основна послуга, яку пропонують бахмутянам — це надання довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 01.01.2013 року.

Звертатися за послугою можуть мешканці;

  • Бахмутської;
  • Часовоярської;
  • Соледарської;
  • Сіверської;
  • Званівської територіальних громад;
  • та громадяни, які оформлюють спадок щодо нерухомого майна, розташованого на території цих громад.

За перші дні роботи Бюро отримало близько 300 дзвінків від мешканців громади, ще понад сотню листів надійшло на електронну пошту. Всіх консультують дотримуючись черги.

Як записатися на прийом до Бахмутського БТІ?

Зверніться за номером телефону — +380 667 758 526.

Крім того, можна звертатися на електронну пошту: artemovskoebti@gmail.com.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

Семаковська Тетяна 16:51, 3 Липня 2024
Коппенсація для фермерських угідь розпочнеться із запуску реєстру / фото Pexels

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок російської агресії.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Компенсація аграріям

Мінагрополітики планує розширити програми підтримки аграріїв у 25-кілометровій прифронтовій буферній зоні. У 2024 році планується запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих господарствам та підприємствам внаслідок російської агресії.

Крім того, аграрії будуть автоматично звільнятися від сплати податків, йдеться про ті сільськогосподарські землі, які знаходяться в зоні активних бойових дій або активних бойових дій, де працюють реєстри.

Якщо угіддя розташовані в межах можливих бойових дій або заміновані, треба звернутися до місцевих органів самоврядування, які ухвалять рішення про звільнення від всіх податків у зв’язку з забрудненістю вибухонебезпечними предметами.

Ситуація в аграрному секторі Донеччини

За даними, озвученими на нараді, на Донеччині 347 агропідприємств зазнали пошкоджень,
а сума збитків перевищила 5 мільярдів гривень. Посівна площа у 2024 році склала понад 300 тис. га
прогнозована врожайність зернових складає 24 ц/га. Також у регіоні працює 18 тваринницьких підприємств, до повномасштабного вторгнення їх було 67.

У Міністерстві планують надавати допомогу аграріям, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, вони зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар.

Також фермери, що утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову та 2 тисячі ті, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець.

Також планують надавати компенсацію до 80% вартості проведення робіт з розмінування, знижку до 30% на залізничні перевезення сільгосппродукції для подальшого експорту та компенсацію вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутське бюро технічної інвентаризації

Як бахмутянам безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ?

У столиці працює Бахмутське БТІ “Бахмутське бюро технічної інвентаризації“. Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, однак отримати документ можна й безплатно.

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок […]

Часів Яр

Міжнародний Реєстр збитків відкритий у Дії: як мешканцям ТОТ занеси дані

Українців запрошують взяти участь у бета-тестуванні оновленого сервісу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”. Новий етап дозволяє подавати інформацію про пошкоджене або […]

1000 гривень у руках

Сертифікат на придбання житла є, але купити його не можна: з чим стикаються українці, які отримали компенсацію

Програма “єВідновлення” дозволила близько 70 тисячам українських родин отримати компенсацію за зруйноване внаслідок російської агресії житло. Однак переселенці з Високопілля, це Херсонська область, які отримали […]

Бахмут теж: ОВА зобов’язали дати оцінку про зруйноване та пошкоджене житло

Обласні військові адміністрації, які мають окуповані території зобов’язані організувати збір, оцінку та узагальнення інформації про зруйноване та пошкоджене житло та орієнтовні розміри завданих збитків. Таке […]