“Закон передбачає компенсації за знищене на ТОТ житло”, — Шуляк про відновлення Бахмута

Микола Ситник 10:33, 9 Лютого 2024
Очільниця партії "Слуга народу"
Олена Шуляк / фото Telegram-канал

Очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк подякувала мешканцям Бахмута, які публічно звернулися до неї щодо низки пропозицій і змін по програмі компенсацій за знищене та пошкоджене житло. Вона пообіцяла розглянути ці пропозиції на Комітеті держвлади. Народна депутатка наголосила, що вимушені переселенці з ТОТ можуть подавати інформацію про зруйновані та пошкоджені домівки, щоб претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк повідомила у Telegram-каналі.

Бахмут: відновлення вщент зруйнованих міст

Олена Шуляк зауважила, що до повномасштабного вторгнення рф в одному з найгарніших міст Донеччини — Бахмуті проживало близько 80 тисяч мешканців. Окупанти перетворили населений пункт на пустку. Вона додала, що масштаб руйнувань за попередніми оцінками навіть без детального аналізу можна оцінити як тотальне знищення всього. 

Очільниця партії “Слуга народу” нагадала, що ВПО можуть подавати заяви на компенсацію за програмою єВідновлення.

“Після деокупації в нас буде багато роботи. А поки мешканці Бахмуту, які стали вимушеними переселенцями, так само, як і жителі інших подібних зруйнованих міст на тимчасово окупованій території, можуть подавати інформацію про зруйновані та пошкоджені домівки, щоб претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення. Адже така можливість передбачена в відповідному законі про компенсації”, — підкреслила Олена Шуляк.

Напис на стелі
Напис, який став символом боротьби українців / фото Telegram-канал

Подяка бахмутянам та звернення до ВПО

Окремо Олена Шуляк подякувала мешканцям Бахмута, які проявляють активну громадянську позицію. Так, нещодавно бахмутяни публічно звернулися до неї щодо низки пропозицій і змін по програмі компенсацій. Очільниця партії “Слуга народу” пообіцяла обов’язково розглянути їх на Комітеті держвлади.

Необхідність надання окремим містам та населеним пунктам статусу “вщент зруйнованих і непридатних до життя” слушна і нагальна. Однак треба пропрацювати механізм віднесення і критерії, за якими цей статус може буде надати,

повідомила // Олена Шуляк

Народна депутатка також пообіцяла, що держава не залишить напризволяще переселенців із ТОТ та всім компенсує втрачені домівки. Насамперед для цього потрібно подати інформацію до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Звертаюся до усіх мешканців тимчасово окупованих територій і наголошую: ви не залишились сам на сам зі своїм горем та руйнуваннями. Тому всі, хто втратив домівку через російські обстріли та агресію, повинні подати інформаційні повідомлення в Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Це перший і вкрай важливий крок, щоб держава знала і розуміла масштаби наслідків і готувала дієві механізми допомоги,

резюмувала // Олена Шуляк

Раніше очільниця партії “Слуга народу” розповіла, що в Україні фіксують випадки шахрайства при спробі отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло за державною програмою єВідновлення. Деякі громадяни самі пошкоджують майно, а інші домальовують руйнування в графічному редакторі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків відкрив шлях для компенсацій родичам загиблих

Семаковська Тетяна 11:00, 17 Січня 2025
Українці можуть подавати заяву до Міжнародного реєстру збитків про компенсацію душевних страждань / фото ілюстративне, Pexel

Українці та українки, які, втратили своїх рідних через повномасштабне вторгнення, можуть подати заяву до Міжнародного Реєстру збитків про компенсацію душевних страждань, завданих смертю близького родича.

Про це повідомив Маркіян Ключковський, виконавчий директор Реєстру збитків.

Реєстр збитків: компенсація за душевні страждання

Відтепер ті, хто втратив через російське вторгнення рідних, можуть подати заяву до Міжнародного Реєстру збитків про компенсацію душевних страждань, завданих смертю близького родича.

Подати таку заяву можуть:

  • батьки;
  • подружжя або цивільні партнери;
  • діти загиблих;
  • інші родичі, якщо вони зможуть підтвердити існування тісних родинних стосунків чи залежності.

“Для нас це не просто черговий етап у роботі Реєстру. Це визнання того, через що проходять тисячі українських родин, які втратили найдорожче – своїх рідних. Ми не можемо повернути життя, але ми можемо допомогти вам боротися за справедливість, визнання і, зрештою, трохи полегшити вашу дорогу вперед”, — пишуть в пресрелізі Міжнародного Реєстру збитків.

Як подати заяву до Міжнародного Реєстру збитків?

Оберіть в Дії розділ “Репарації: Міжнародний Реєстр збитків”, категорію А1.1. Форма подачі заявки відобразиться наступним чином / скриншот

Подати заяву можна через Дія в розділі “Репарації: міжнародний Реєстр збитків” обравши категорію A2.1. (Смерть близького члена сім’ї). За посиланням ви знайдете приклад заяви.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Петицію із закликом підписати закон 11161 підтримало вже понад 7 тисяч людей

Семаковська Тетяна 15:03, 10 Січня 2025

23 грудня 2024 року на сайті Президента України донеччанин Аркадій Петросян опублікував петицію із закликом до Володимира Зеленського підписати закон 11161, який дасть можливість жителям, чиє майно на ТОТ (тимчасово окуповані території), отримати компенсацію за зруйноване майно.

Станом на 10 січня петицію підписало 7 707 осіб.

Закон 11161

19 грудня Верховна Рада ухвалила закон №11161, який передбачає компенсацію за пошкоджене і зруйноване житло на ТОТ. 30 грудня закон передали на підпис Президента. На це передбачено 4 місяці. Протягом цього часу Володимир Зеленський має ухвалити рішення щодо його підписання або непідписання.

Петиція №22/238978 станом на 10 січня / скриншот

Активіст з Донеччини та ініціатор законопроєкту Аркадій Петросян створив петицію №22/238978. Станом на 10 січня петицію підписало понад 7 тисяч осіб. Для розгляду Президента потрібно зібрати загалом 25 тисяч голосів.

У розмові з Бахмут IN.UA активіст зазначив, що петиція потрібна для додаткового привернення уваги до закону. Він закликає переселенців та переселенок підтримати петицію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків відкрив шлях для компенсацій родичам загиблих

Українці та українки, які, втратили своїх рідних через повномасштабне вторгнення, можуть подати заяву до Міжнародного Реєстру збитків про компенсацію душевних страждань, завданих смертю близького родича. […]

Петицію із закликом підписати закон 11161 підтримало вже понад 7 тисяч людей

23 грудня 2024 року на сайті Президента України донеччанин Аркадій Петросян опублікував петицію із закликом до Володимира Зеленського підписати закон 11161, який дасть можливість жителям, […]

бахмуті

Президента України просять підписати закон про компенсацію за житло на ТОТ: створено петицію

19 грудня Верховна Рада ухвалила проєкт закону №11161, який передбачає компенсацію за пошкоджене і зруйноване житло на ТОТ. Щоб закон запрацював і люди могли подати заяву […]

район

8 питань від бахмутян про закон №11161: відповідь експерта

19 грудня Верховна Рада ухвалила закон №11161, який передбачає компенсацію за пошкоджене і зруйноване житло на ТОТ. Редакція “Бахмут IN.UA” запитала в бахмутян, які питання […]

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161: що зміниться для мешканців, чиє майно на ТОТ (Оновлено)

19 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161. “За” проголосували 277 народних депутатів. Відтак, переселенці та переселенки, які мають житло на окупованих територіях отримали право на […]