“Закон передбачає компенсації за знищене на ТОТ житло”, — Шуляк про відновлення Бахмута

Микола Ситник 10:33, 9 Лютого 2024
Очільниця партії "Слуга народу"
Олена Шуляк / фото Telegram-канал

Очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк подякувала мешканцям Бахмута, які публічно звернулися до неї щодо низки пропозицій і змін по програмі компенсацій за знищене та пошкоджене житло. Вона пообіцяла розглянути ці пропозиції на Комітеті держвлади. Народна депутатка наголосила, що вимушені переселенці з ТОТ можуть подавати інформацію про зруйновані та пошкоджені домівки, щоб претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк повідомила у Telegram-каналі.

Бахмут: відновлення вщент зруйнованих міст

Олена Шуляк зауважила, що до повномасштабного вторгнення рф в одному з найгарніших міст Донеччини — Бахмуті проживало близько 80 тисяч мешканців. Окупанти перетворили населений пункт на пустку. Вона додала, що масштаб руйнувань за попередніми оцінками навіть без детального аналізу можна оцінити як тотальне знищення всього. 

Очільниця партії “Слуга народу” нагадала, що ВПО можуть подавати заяви на компенсацію за програмою єВідновлення.

“Після деокупації в нас буде багато роботи. А поки мешканці Бахмуту, які стали вимушеними переселенцями, так само, як і жителі інших подібних зруйнованих міст на тимчасово окупованій території, можуть подавати інформацію про зруйновані та пошкоджені домівки, щоб претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення. Адже така можливість передбачена в відповідному законі про компенсації”, — підкреслила Олена Шуляк.

Напис на стелі
Напис, який став символом боротьби українців / фото Telegram-канал

Подяка бахмутянам та звернення до ВПО

Окремо Олена Шуляк подякувала мешканцям Бахмута, які проявляють активну громадянську позицію. Так, нещодавно бахмутяни публічно звернулися до неї щодо низки пропозицій і змін по програмі компенсацій. Очільниця партії “Слуга народу” пообіцяла обов’язково розглянути їх на Комітеті держвлади.

Необхідність надання окремим містам та населеним пунктам статусу “вщент зруйнованих і непридатних до життя” слушна і нагальна. Однак треба пропрацювати механізм віднесення і критерії, за якими цей статус може буде надати,

повідомила // Олена Шуляк

Народна депутатка також пообіцяла, що держава не залишить напризволяще переселенців із ТОТ та всім компенсує втрачені домівки. Насамперед для цього потрібно подати інформацію до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Звертаюся до усіх мешканців тимчасово окупованих територій і наголошую: ви не залишились сам на сам зі своїм горем та руйнуваннями. Тому всі, хто втратив домівку через російські обстріли та агресію, повинні подати інформаційні повідомлення в Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Це перший і вкрай важливий крок, щоб держава знала і розуміла масштаби наслідків і готувала дієві механізми допомоги,

резюмувала // Олена Шуляк

Раніше очільниця партії “Слуга народу” розповіла, що в Україні фіксують випадки шахрайства при спробі отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло за державною програмою єВідновлення. Деякі громадяни самі пошкоджують майно, а інші домальовують руйнування в графічному редакторі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо втрачено документи на право власності

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:15, 7 Травня 2024
Компенсація / фото ілюстративне

Програма ЄВідновлення надає можливість отримати компенсацію за пошкоджене під час війни житло, але деякі громадяни стикаються з проблемами через відсутність запису в реєстрі.

Про це повідомила голова Комітету державлади Олена Шуляк 

Компенсаційний механізм єВідновлення

Держава створила програму єВідновлення, за якою громадяни можуть подати заяву та отримати грошову компенсацію на ремонт чи відбудову пошкодженого або знищеного житла. Однак обов’язковою умовою є наявність запису про право власності в Державному реєстрі речових прав (ДРРП).

Певна категорія громадян не може отримати компенсацію через відсутність запису в ДРРП. Це стосується випадків, коли остання операція з нерухомістю відбулася до 2013 року, коли реєстр ще не функціонував, а паперові документи та архіви було втрачено.

Судовий процес для встановлення права власності 

Якщо громадянин не має документів на право власності на житло, єдиним шляхом отримання компенсації є звернення до суду для встановлення цього права. Судовий процес зазвичай триває  до трьох місяців, і в більшості випадків суд виносить позитивне рішення на основі наявних доказів.

Задля уникнення таких проблем у майбутньому, усі громадяни мають внести інформацію про своє житло до ДРРП. Це можна зробити через сайт “Дія” або звернувшись до ЦНАПів чи нотаріусів. Важливо також зберігати копії документів у цифровому форматі.

Для внесення інформації через Дію необхідно:

  • створити електронний підпис (кваліфікований електронний підпис);
  • зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина на сайті Дія за допомогою електронного підпису;
  • перевірити особисті дані у профілі користувача, оновити їх за необхідності;
  • заповнити онлайн-форму на отримання послуги;
  • завантажити документи про зареєстровані речові права на об’єкт нерухомості до 01 січня 2013 року у форматі PDF або JPEG;
  • перевірити сформовану заяву та підписати її електронним підписом.

Алгоритм реєстрації на сайті: “Послуги” — “Земля, будівництво, нерухомість” — “Державна реєстрація прав на нерухоме майно” — “Подати заяву”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Власники квартир в об’єктах культурної спадщини отримають більшу компенсацію

Семаковська Тетяна 14:00, 3 Травня 2024
Розрахунок компенсацій / фото ілюстративне

Нещодавно набрала чинності Постанова Кабміну, яка змінює розмір коефіцієнтів, що впливають на розрахунок компенсації за знищене майно, залежно від року забудови. Для деяких осель коефіцієнт збільшився, а для інших зменшився.

Які саме зміни очікують українців — читайте в матеріалі.

Як розраховується компенсація?

Компенсація за знищене житло розраховується, зокрема за регіональним коефіцієнтом. У Донецькій області він складає 0,5%. Втім також з новими змінами враховується й новий коефіцієнт:

  • для квартир, розташованих в об’єктах культурної спадщини (об’єктах архітектури) він складає 1,22;
  • для квартир, розташованих в будинках, збудованих в період з 1800 до 1917 року, з 1,22 до 0,9 (коефіцієнт зменшено, як й розмір компенсацій);
  • для квартир, розташованих в будинках, збудованих в період з 1918 до 1990 року, з 0,69 до 1 (коефіцієнт збільшено, як й розмір компенсацій).

Яка сума компенсації за знищене житло?

Сума компенсації буде розраховуватися Комісією за відповідними формулами, вони різні для приватних осель та для квартир.

На розмір компенсації також впливатимуть такі фактори:

  • для квартир – регіон розташування, кількість кімнат, рік забудови, площа;
  • для будинків – регіон розташування та площа житлового будинку.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України затвердив порядок обстеження знищеного житла, що розташоване в окупації, методом дистанційного зондування Землі. Згодом люди почнуть отримувати кошти за втрачене майно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо втрачено документи на право власності

Програма ЄВідновлення надає можливість отримати компенсацію за пошкоджене під час війни житло, але деякі громадяни стикаються з проблемами через відсутність запису в реєстрі.

Як отримати компенсацію на житло?

Власники квартир в об’єктах культурної спадщини отримають більшу компенсацію

Нещодавно набрала чинності Постанова Кабміну, яка змінює розмір коефіцієнтів, що впливають на розрахунок компенсації за знищене майно, залежно від року забудови. Для деяких осель коефіцієнт […]

12c5663 a1f0db5 pensionery 7219f

Чи будуть пенсіонери мати пріоритет при видачі компенсації: відповідь Шуляк

Серед бахмутян, які евакуювалася чимала частка людей літнього віку, вони втратили свої домівки та нажите роками майно. Зараз пенсіонери змушені винаймати за свою пенсію квартири, […]

Компенсація за житло

Бахмут стане другим в черзі на експериментальний проєкт з компенсації

Аби бахмутяни могли отримати компенсацію за зруйноване житло, Бахмут стане другим містом в черзі, де планують провести мелітопольський експеримент. Йдеться про можливість проведення верифікації пошкоджень […]

Довідка про право власності на майно

Куди звертатися бахмутянам, якщо в БТІ не видають довідку

Бахмутяни повідомляють про випадки, коли Бахмутське БТІ (Бюро технічної інвентаризації) затримувало видачу довідок про правову належність нерухомого майна. Саме вони потрібні для того, аби мешканці […]