“Закон передбачає компенсації за знищене на ТОТ житло”, — Шуляк про відновлення Бахмута

Микола Ситник 10:33, 9 Лютого 2024
Очільниця партії "Слуга народу"
Олена Шуляк / фото Telegram-канал

Очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк подякувала мешканцям Бахмута, які публічно звернулися до неї щодо низки пропозицій і змін по програмі компенсацій за знищене та пошкоджене житло. Вона пообіцяла розглянути ці пропозиції на Комітеті держвлади. Народна депутатка наголосила, що вимушені переселенці з ТОТ можуть подавати інформацію про зруйновані та пошкоджені домівки, щоб претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк повідомила у Telegram-каналі.

Бахмут: відновлення вщент зруйнованих міст

Олена Шуляк зауважила, що до повномасштабного вторгнення рф в одному з найгарніших міст Донеччини — Бахмуті проживало близько 80 тисяч мешканців. Окупанти перетворили населений пункт на пустку. Вона додала, що масштаб руйнувань за попередніми оцінками навіть без детального аналізу можна оцінити як тотальне знищення всього. 

Очільниця партії “Слуга народу” нагадала, що ВПО можуть подавати заяви на компенсацію за програмою єВідновлення.

“Після деокупації в нас буде багато роботи. А поки мешканці Бахмуту, які стали вимушеними переселенцями, так само, як і жителі інших подібних зруйнованих міст на тимчасово окупованій території, можуть подавати інформацію про зруйновані та пошкоджені домівки, щоб претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення. Адже така можливість передбачена в відповідному законі про компенсації”, — підкреслила Олена Шуляк.

Напис на стелі
Напис, який став символом боротьби українців / фото Telegram-канал

Подяка бахмутянам та звернення до ВПО

Окремо Олена Шуляк подякувала мешканцям Бахмута, які проявляють активну громадянську позицію. Так, нещодавно бахмутяни публічно звернулися до неї щодо низки пропозицій і змін по програмі компенсацій. Очільниця партії “Слуга народу” пообіцяла обов’язково розглянути їх на Комітеті держвлади.

Необхідність надання окремим містам та населеним пунктам статусу “вщент зруйнованих і непридатних до життя” слушна і нагальна. Однак треба пропрацювати механізм віднесення і критерії, за якими цей статус може буде надати,

повідомила // Олена Шуляк

Народна депутатка також пообіцяла, що держава не залишить напризволяще переселенців із ТОТ та всім компенсує втрачені домівки. Насамперед для цього потрібно подати інформацію до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Звертаюся до усіх мешканців тимчасово окупованих територій і наголошую: ви не залишились сам на сам зі своїм горем та руйнуваннями. Тому всі, хто втратив домівку через російські обстріли та агресію, повинні подати інформаційні повідомлення в Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Це перший і вкрай важливий крок, щоб держава знала і розуміла масштаби наслідків і готувала дієві механізми допомоги,

резюмувала // Олена Шуляк

Раніше очільниця партії “Слуга народу” розповіла, що в Україні фіксують випадки шахрайства при спробі отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло за державною програмою єВідновлення. Деякі громадяни самі пошкоджують майно, а інші домальовують руйнування в графічному редакторі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Раді хочуть визначити категорії людей, які першими отримають компенсації за знищене житло

Микола Ситник 10:50, 21 Лютого 2024
Павло Фролов
Голова спецкомісії з питань захисту ВПО Павло Фролов / фото Telegram

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії рф проти України пропонує надати деяким категоріям ВПО пріоритетне право на отримання компенсації за програмою єВідновлення.

Про це повідомив голова ТСК із захисту ВПО Павло Фролов.

Так, 20 лютого спецкомісія зареєструвала законопроєкт № 11028 про пріоритетне право окремих категорій внутрішніх переселенців на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна за програмою єВідновлення.

Маємо визнати, держава не має таких ресурсів, аби відразу надати компенсації усім ВПО. Адже практично всі, хто втратив житло зараз є переселенцями, тому вимушені визначати пріоритетність надання допомоги,

Павло Фролов // прокоментував подання законопроєкту № 11028

Законопроєкт визначає пріоритетне право на отримання компенсацій для ВПО, які:

  • досягли пенсійного віку;
  • мають на утриманні дитину віком до 6 років;
  • мають на утриманні 2 неповнолітніх дітей;
  • мають на утриманні дитину з інвалідністю;
  • виховують без одного з подружжя дитину віком до 14 років;
  • є особами з інвалідністю ІІІ групи.

Також ТСК із захисту ВПО працює над збільшенням фінансування Фонду ліквідації наслідків російської агресії, аби збільшити кількість українців, які отримали кошти на ремонти пошкодженого житла та житлові сертифікати на нові квартири або будинки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Жителі Бахмута зможуть отримати компенсацію від рф без доведення руйнувань

Микола Ситник 14:06, 16 Лютого 2024
Зруйноване житло
Знищений будинок / фото ВРУ

Українцям, чиї будинки або квартири були розташовані у вщент зруйнованих внаслідок російського вторгнення населених пунктах, для отримання компенсації від рф не потрібно буде доводити пошкодження в Реєстрі збитків. Йдеться про мешканців Бахмута, Маріуполя, Мар’їнки, а також інших зруйнованих міст і сіл.

Про це виконавчий директор Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України Маркіян Ключковський розповів у інтерв’ю Європейській правді.

Кому не потрібно підтверджувати руйнування житла

Виконавчий директор Реєстру завданих агресією росії збитків зазначив, що жителям вщент зруйнованих українських міст не потрібно буде надавати докази знищення свого житла.

У містах, де є катастрофічно великі руйнування (Маріуполь, Мар’їнка, Бахмут, багато інших міст) немає сенсу дивитися, в яку саме квартиру прилетів снаряд. Ми можемо побачити зруйнований будинок в буквальному сенсі з космосу. Це — один із тих кейсів, які для нас, як для реєстру, для оцінки будуть дуже простими. Попри те, що до цих місць вздовж фронту та на окупованих територіях зараз немає доступу,

повідомив // Маркіян Ключковський

За його словами, оцінка розміру відшкодувань заявників Реєстру збитків здійснюватиметься на підставі доказів завданих пошкоджень та права власності на майно. Він додав, що для цього достатньо буде отримати дані з українських реєстрів про власника квартири чи будинку, і побачити на супутникових знімках, що будинок стояв 23-го лютого 2022 року, а потім через руйнування кварталу цього будинку не стало.

“Тут допоможе те, що ми працюємо в цифровому форматі. Не потрібно вручну перебирати кожну справу і оцінювати докази. Достатньо згрупувати всі кейси, щодо житла: скажімо, у певному кварталі Маріуполя, який за супутниковими знімками непридатний для життя, зруйнований. І ухвалити рішення про те, що ця група кейсів доведена. Лишається тільки оцінити його вартість. Кожна квартира, будинок має площу, яку потрібно конвертувати в суму виплат”, — розповів Маркіян Ключковський.

Коли запрацює компенсаційний механізм

Прогнозується, що українці зможуть подавати заяви та докази для отримання виплат за завдані матеріальні та нематеріальні збитки вже цієї весни.

Кінець березня чи початок квітня — це орієнтовний час, коли розраховуємо почати прийом заяв. Усі заяви потрібно буде подавати винятково у цифровому форматі. Потім ці заяви будуть очікувати розгляду по суті, який має здійснювати Компенсаційна комісія,

прогнозує // Маркіян Ключковський

Він також додав, що не варто очікувати на компенсації цього року.

“Нам пощастить, якщо це буде в наступному році. Це був би дуже великий успіх. В цьому процесі наразі дуже багато невідомих. Україна є першопрохідцем у такому створенні компенсаційного механізму, тому давати прогнози було би безвідповідально”, — резюмував виконавчий директор Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Павло Фролов

У Раді хочуть визначити категорії людей, які першими отримають компенсації за знищене житло

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії рф проти України […]

10:50, 21.02.2024 Микола Ситник
Зруйноване житло

Жителі Бахмута зможуть отримати компенсацію від рф без доведення руйнувань

Українцям, чиї будинки або квартири були розташовані у вщент зруйнованих внаслідок російського вторгнення населених пунктах, для отримання компенсації від рф не потрібно буде доводити пошкодження […]

14:06, 16.02.2024 Микола Ситник
IMG 1935 15778

Компенсацію за зруйноване та пошкоджене житло у 2024 році: що потрібно знати

Війна несе з собою руйнацію не тільки життів, але й нерухомого майна у вигляді житла. Саме тому в Україні прийняли закон, який дозволяє отримувати компенсацію […]

Шуляк компенсація за житло

Шуляк вручили листа від бахмутян: що відомо

6 лютого 2024 року бахмутянка Вікторія Скоромець, голова громадської організації в ГО “Рада керівників ОСББ” зустрілася з Оленою Шуляк, головою Комітету з питань організації державної […]

Бахмут сучасний вигляд

“Біль є в кожній родині”: бахмутяни звернуться до Шуляк щодо компенсації

Бахмутяни, житло яких повністю зруйноване, хочуть отримати компенсацію, аби мати змогу придбати оселі. Також вимагають коригування коефіцієнта 0,5 для Донецької області, який є одним з […]