“Закон передбачає компенсації за знищене на ТОТ житло”, — Шуляк про відновлення Бахмута

Микола Ситник 10:33, 9 Лютого 2024
Очільниця партії "Слуга народу"
Олена Шуляк / фото Telegram-канал

Очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк подякувала мешканцям Бахмута, які публічно звернулися до неї щодо низки пропозицій і змін по програмі компенсацій за знищене та пошкоджене житло. Вона пообіцяла розглянути ці пропозиції на Комітеті держвлади. Народна депутатка наголосила, що вимушені переселенці з ТОТ можуть подавати інформацію про зруйновані та пошкоджені домівки, щоб претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк повідомила у Telegram-каналі.

Бахмут: відновлення вщент зруйнованих міст

Олена Шуляк зауважила, що до повномасштабного вторгнення рф в одному з найгарніших міст Донеччини — Бахмуті проживало близько 80 тисяч мешканців. Окупанти перетворили населений пункт на пустку. Вона додала, що масштаб руйнувань за попередніми оцінками навіть без детального аналізу можна оцінити як тотальне знищення всього. 

Очільниця партії “Слуга народу” нагадала, що ВПО можуть подавати заяви на компенсацію за програмою єВідновлення.

“Після деокупації в нас буде багато роботи. А поки мешканці Бахмуту, які стали вимушеними переселенцями, так само, як і жителі інших подібних зруйнованих міст на тимчасово окупованій території, можуть подавати інформацію про зруйновані та пошкоджені домівки, щоб претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення. Адже така можливість передбачена в відповідному законі про компенсації”, — підкреслила Олена Шуляк.

Напис на стелі
Напис, який став символом боротьби українців / фото Telegram-канал

Подяка бахмутянам та звернення до ВПО

Окремо Олена Шуляк подякувала мешканцям Бахмута, які проявляють активну громадянську позицію. Так, нещодавно бахмутяни публічно звернулися до неї щодо низки пропозицій і змін по програмі компенсацій. Очільниця партії “Слуга народу” пообіцяла обов’язково розглянути їх на Комітеті держвлади.

Необхідність надання окремим містам та населеним пунктам статусу “вщент зруйнованих і непридатних до життя” слушна і нагальна. Однак треба пропрацювати механізм віднесення і критерії, за якими цей статус може буде надати,

повідомила // Олена Шуляк

Народна депутатка також пообіцяла, що держава не залишить напризволяще переселенців із ТОТ та всім компенсує втрачені домівки. Насамперед для цього потрібно подати інформацію до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Звертаюся до усіх мешканців тимчасово окупованих територій і наголошую: ви не залишились сам на сам зі своїм горем та руйнуваннями. Тому всі, хто втратив домівку через російські обстріли та агресію, повинні подати інформаційні повідомлення в Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Це перший і вкрай важливий крок, щоб держава знала і розуміла масштаби наслідків і готувала дієві механізми допомоги,

резюмувала // Олена Шуляк

Раніше очільниця партії “Слуга народу” розповіла, що в Україні фіксують випадки шахрайства при спробі отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло за державною програмою єВідновлення. Деякі громадяни самі пошкоджують майно, а інші домальовують руйнування в графічному редакторі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Програма єВідновлення буде доступною для ВПО, чиє майно в окупації: деталі

Семаковська Тетяна 16:55, 7 Липня 2025
Бахмут, житло місцевих в окупації / фото з росджерел

Уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Відтепер українці, чиє житло зруйноване внаслідок бойових дій або окупації, зможуть претендувати на компенсацію навіть у випадках, коли фізичне обстеження пошкодженого об’єкта є неможливим.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

єВідновлення: розширення програми

За словами Дениса Шмигаля, уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, українці, чиє житло було зруйноване внаслідок бойових дій або розташоване на окупованій території, зможуть претендувати на державну компенсацію навіть у випадках, коли фізичне обстеження пошкодженого об’єкта є неможливим.

Натомість зазначається, що фіксація факту знищення житла відбуватиметься дистанційно — за допомогою фото- та відеоматеріалів. Наразі більше про деталі програми не відомо.

Прем’єр-міністр додав, що міністерствам доручено якнайшвидше забезпечити запуск оновленої послуги. Він також нагадав, що цього року на підтримку постраждалих родин ВПО виділено рекордні 15 мільярдів гривень. Програма вже працює, і тисячі родин змогли придбати нове житло завдяки отриманій компенсації.

Що передувало?

Нагадаємо, що наразі переселенці та переселенки, чиє майно розташоване на тимчасово окупованих територіях не можуть отримати компенсацію за нього. Оскільки передбачено, що комісія має фізично оцінити руйнування житла, що у випадку із тимчасово окупованими територіями, неможливо.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація за зруйноване майно: для чого працює Бахмутська комісія

Семаковська Тетяна 18:00, 16 Червня 2025
центру бахмута
Пошкоджена багатоповерхівка / фото росджерела

Бахмутська комісія з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна провела вже понад десяток засідань. У більшості заяви, які подають мешканці Бахмута та громади, припиняють у розгляді через безпекові фактори.

Редакція дізнавалась, навіщо працює Бахмутська комісія, якщо заяви припиняють у розгляді.

Компенсація за зруйноване майно: як працює Бахмутська комісія

На території Бахмутського району створили дві комісії:

  • комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (Комісія № 1);
  • комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (Комісія № 1).

Бахмутська комісія з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна проводить засідання дистанційно. У відповідь на запит редакції, нам повідомили, що комісії мають такі задачі:

  • встановлювати встановлення наявності/відсутності права та підстав для надання компенсації; розглядати заяви та додані до них документи;
  • забезпечувати проведення обстеження та здійснення фотофіксації пошкоджень/руйнувань об’єктів нерухомого майна (наразі це неможливо, адже Бахмут окупований)
  • приймати рішення про зупинення/поновлення розгляду заяви, надання/відмову в наданні компенсації;
  • заповнювати чек-листи в електронній формі;
  • виконувати розрахунки розміру компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна;
  • виготовляти сертифікати за допомогою Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
  • забезпечувати підготовку рішень комісії про надання/відмову для їх затвердження уповноваженим органом;
  • проводити консультації з питань отримання компенсації.

Комісії приймають рішення про зупинення/поновлення розгляду заяв, надання/відмову в наданні компенсацій за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна. Ні перша, ні друга комісії не ухвалювали рішення про надання компенсацій за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна.

Що роблять Комісії?

Комісія №1 у 2023 році ухвалила 176 рішень про відмову в наданні компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна через те, що вони розташовані на територіях, де велися або ведуться бойові дії, або ці території є окуповані.

У 31 липня 2024 по 13 червня 2025 через Реєстр пошкодженого та знищеного майна до комісії №2 на розгляд подали 77 заяв про надання компенсацій за знищені об’єкти нерухомого майна. Комісія зупинила розгляд 75 заяв через неможливість проведення обстеження об’єктів з міркувань безпеки.

Одну заяву відхилили через подання заявником недостовірних даних по об’єкту. Одна заява знаходиться в обробці.

Чи можуть поновити розгляд заяв?

Так можуть. Поновити розгляд заяв можуть, у разі настання безпечної ситуації для обстеження об’єктів нерухомого майна, що розташовані на території Бахмутської міської територіальної громади. Рішення про це буде ухвалювати Комісія №2.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Програма єВідновлення буде доступною для ВПО, чиє майно в окупації: деталі

Уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Відтепер українці, чиє житло зруйноване внаслідок бойових дій або окупації, зможуть претендувати на […]

центру бахмута

Компенсація за зруйноване майно: для чого працює Бахмутська комісія

Бахмутська комісія з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна провела вже понад десяток засідань. У більшості заяви, які подають мешканці Бахмута та […]

центру бахмута

Компенсація за зруйноване житло в Бахмуті: як окупанти “дбають” про містян на ТОТ

Мешканці тимчасово окупованого Бахмута, які наразі проживають на непідконтрольній Україні території, діляться процедурою “компенсації” за зруйноване росіянами житло. Люди скаржаться, що адміністрація в окупованому Шахтарську […]

законопроєкт №11161

Чому не підписують законопроєкт №11161: Олена Шуляк озвучила головну причину

У грудні 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161. Цей закон передбачає право на компенсацію для переселенців і переселенок, які мають зруйноване житло на окупованих […]

вокзалу

Скільком бахмутянам призупинили розгляд заяви про компенсацію за зруйноване майно

16 травня відбулося дистанційне чотирнадцяте засідання Бахмутської комісії з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, зруйновані внаслідок вторгнення росії Засідання проходило дистанційно […]