Бахмутська громада зустрілася із народною депутаткою Оленою Шуляк: результати зустрічі

Семаковська Тетяна 17:39, 2 Серпня 2023

Screenshot 43 d3f5aУ середу 2 серпня відбулася онлайн-зустріч бахмутян й представників міської ради з народною депутаткою Оленою Шуляк, яка є однією з ініціаторів законопроєкту №7198 про компенсацію за пошкодження та знищення майна. На зустрічі громада разом з народною депутаткою розбиралася у тонкощах законопроєкту.

Про деталі зустрічі розповідає редакція «Бахмут. IN. UA».

Деталі зустрічі

Ми отримали багато коментарів з питаннями про терміни відновлення і отримання компенсації. Щоб актуалізувати дані редакція провела опитування про компенсацію за зруйноване та пошкоджене житло та організувала зустріч із Оленою Шуляк. На заході представили результати опитування, проведеного раніше. Переглянути зустріч можна за посиланням: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=854758696002095

Результати опитування

В опитуванні взяли участь понад 4 тисячі бахмутян.

47% опитаних хочуть отримати грошову компенсацію найближчим часом з можливістю придбати житло, 11 % хочуть отримати компенсацію за будинок чи квартиру після відновлення Бахмута. 29% хочуть житло у відбудованому Бахмуті й тимчасове житло зараз, 5% хочуть житло у місті побудованому для бахмутян у відносно безпечному регіоні, та ще 5% розглядають можливість отримання сертифіката на придбання житла після деокупації й обстеження власності в деокупованому Бахмуті.

Результати опитування. Фото: скріншот

29% хочуть житло у відбудованому Бахмуті й тимчасове житло зараз, 5% хочуть житло у місті побудованому для бахмутян у відносно безпечному регіоні, та ще 5% розглядають можливість отримання сертифіката на придбання житла після деокупації й обстеження власності в деокупованому Бахмуті.

Результати опитування. Фото: скріншот

Участь в опитування взяли понад 4 тисячі бахмутян, з них 75 % жінок та 24 % чоловіки.

Результати опитування. Фото: скріншот

94% опитаних не мають власну справу, близько 5% мають.

Результати опитування. Фото: скріншот

Найбільша частка опитаних це люди віком від 55 до 65 років, вони складають 35%, далі йде вік від 35 до 45 років, ці люди складають 23%,  від 45 до 55 років респонденти складають 22% та ще близько 12% люди від 25 до 35 років.

Результати опитування. Фото: скріншот

Серед опитаних 31% працюють, 32% пенсіонери, 18% тимчасово не працюють, далі в малих відсотках йдуть респонденти, які працюють та навчаються,  пошуках роботи, та особи в декреті.

Результати опитування. Фото: скріншот

57 % людей не є особами з інвалідністю, та не мають членів родини з інвалідністю, натомість 42 % опитаних мають інвалідність чи членів родини з інвалідністю.

Результати зустрічі

Громада на зустрічі активно комунікувала з народною депутаткою, задавала питання, які її цікавлять та отримувала відповіді. Відтак на зустрічі бахмутяни дізналися, що компенсацію держава зможе видати за кілька квартир, якщо раніше особа мала не одну нерухомість, також громада подала ідею розглянути можливість компенсації для ВПО саме оренди житла.

Народна депутатка підкреслила, що уряд працює над допомогою людям із ТОТ, а також підкреслила, що ця зустріч не остання й бахмутяни зможуть поставити питання згодом, обговорюючи інші актуальні теми, зокрема питання бізнесу.

За всіма анонсами подій стежте в телеграм-каналі “Бахмут живе тут”.

Фото: скріншот з трансляції

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Одесі обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:30, 14 Червня 2024
Реєстрація на презентацію / фото ілюстративне

Бахмутян та інших небайдужих до процесу післявоєнної відбудови України запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції “Сталева Мрія Бахмут”. Подія відбудеться 6 липня в Одесі.

Про це повідомили в Бахмутській міській раді.

Післявоєнна відбудова Бахмута

Універсальна концепція післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут” передбачає створення нового району в межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. У цьому кварталі Бахмута зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Презентація проєкту запланована на 7 липня 2024 року. Вона почнеться о 13.00 у місті Одеса. Інформацію про місце проведення заходу буде додатково повідомлено телефонним дзвінком.

Як долучитися

Реєстрація на зустріч вже доступна за посиланням. Кількість учасників обмежена.

Скористатися можливістю взяти участь в публічних обговореннях можуть:

  • мешканці усієї Бахмутської громади;
  • усі небайдужих до процесу відбудови (відновлення);
  • фахівці у сфері просторового планування, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства;
  • ті, хто цікавиться даною концепцією або готовий долучитися до робочої групи з її вдосконалення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні з’явиться державний реєстр замінованих територій: як він працюватиме

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 10 Червня 2024
Замінована територія / фото ДСНС України

В Україні планують створити перший державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Він дозволить прискорити процеси у сфері гуманітарного розмінування, а також створити умови для реалізації проєктів з відновлення України

Про це повідомили в Мінекономіки.

Реєстр замінованих територій

Реєстр замінованих територій України будуть формувати спеціалісти на основі наявної інформації з різних джерел, зокрема, щодо результатів проведення нетехнічного обстеження земель чи відомості про дослідження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги та інше.

Також до реєстру можна буде вносити результати обстеження, які провели за допомоги супутникових знімків чи інших технічних засобів сканування. До реєстру включатимуть всю територію, де велися бойові дії. Це стосується й тимчасово окупованих територій.

Для чого буде використовуватися реєстр

Завдяки реєстру можна буде відстежувати процес розмінування територій майже в реальному часі та планувати подальші роботи. Крім того, влада зможе надавати місцевим витяги про статус земель в їх власності, зокрема, з інформацією щодо забруднень вибухонебезпечними предметами.

Використовувати державний реєстр замінованих територій планують й для автоматизації процесів у сфері гуманітарного розмінування та для подальшої реалізації проєктів з відновлення України з урахуванням усіх ризиків.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Одесі обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Бахмутян та інших небайдужих до процесу післявоєнної відбудови України запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції “Сталева Мрія Бахмут”. Подія відбудеться 6 липня […]

12:30, 14.06.2024 Скопіч Дмитро

В Україні з’явиться державний реєстр замінованих територій: як він працюватиме

В Україні планують створити перший державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Він дозволить прискорити процеси у сфері гуманітарного розмінування, а також створити умови для реалізації […]

11:40, 10.06.2024 Скопіч Дмитро
відбудова Бахмута

Бахмутян збирають у Полтаві на презентацію відновлення: реєстрація

Бахмутян, які зараз проживають у місті Полтава, запрошують долучитися до презентації проєкту “Сталева мрія Бахмут” та його публічного обговорення. Зустріч відбудеться 11 червня о 10:30. […]

Відновлення житла: топ-3 платформи від експертів

Команда БФ “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” виокремила корисні онлайн-платформи, які допомагають ефективно координувати процеси відновлення житла у постраждалих від війни громадах України.

У Кам’янець-Подільську обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Бахмутян, які зараз проживають у місті Кам’янець-Подільський, запрошують долучитися до презентації проєкту “Сталева мрія Бахмут” та його публічного обговорення. Зустріч відбудеться 28 травня о 13:00. […]

12:00, 19.05.2024 Скопіч Дмитро