Росіяни заявили, що зроблять з Маріуполя “маленьку Турцію”

Семаковська Тетяна 09:47, 3 Грудня 2023
Кадр з пропагандистського ролика / скриншот

Росіяни після окупації Маріуполя намагаються заховати сліди своїх злочинів та гучно заявляють про відбудову міста, яке самі ж зруйнували. У одному з російських роликів представники окупаційної влади заявили, що зроблять з Маріуполя “маленьку Турцію”.

Про це представниця окупаційної влади повідомила в одному з роликів.

Що відомо?

Російська окупаційна влада продовжує “відновлювати” зруйновані її армією міста. Маріуполь не виняток. Нещодавно загарбники встановили у місті відкриттям одразу декількох пам’ятників.

Так, у Приморського парку Маріуполя з’явилось кілька інсталяцій. Вони зображають героїв пушкінських казок: “Руслан и Людмила”, “У лукоморья дуб зеленый…”, “Сказка о Царе Салтане” тощо. Самі окупанти ж висловлюють гордість. Вони заявлять, що відкриття скульптур дозволить місцевим жителям Маріуполя “потрапити до казки”.

Представниці влади на ТОТ / скриншот

Облагородивши парк, окупанти взялися до набережної. Обіцяють поставити тут душові та роздягальні. Одна з жінок у відео каже, що зроблять у Маріуполі “маленьку Європу”, але інша одразу її виправляє та кажу, що це буде “маленька Турція”.

Також героїні ролики зазначають, що прокладуть доріжки та лавочки, вуличне освітлення. Так окупанти готуються до наступного купального сезону. Вся інфраструктура буде безплатною, говорять жінки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бульвар Металургів у Бахмуті: згадуємо затишне місце

Семаковська Тетяна 10:00, 14 Липня 2024
Скульптура Козака-солевара / фото Бахмут IN.UA

У 2018 році бульвар Металургів реконструювали та змінили назву на Козацький. Тут часто прогулювалися бахмутяни, робили фото біля скульптури Козака-солевара з мішком солі та мушкетом. Згадуємо, як виглядало це місце у 2018 році.

Бульвар Металургів Бахмут

Бульвар Козацький у 2018 році оновили, встановили обмежувачі швидкості, поставили клумбу, почистили територію.

Для переходу від Народного дому до Козацького скверу встановили знак і нанесли смужки пішохідного переходу / фото Бахмут IN.UA
На бульварі встановили обмежувачі швидкості / фото Бахмут IN.UA
Оновлений бульвар у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

В центрі бульвару створили кругову клумбу, на яку висаджували квіти-однолітки, основну частину скверу займали кущі троянд, їх налічували понад 4 тисячі.

На бульварі висадили траву на газонах / фото Бахмут IN.UA
Для троянд на бульварі встановили спеціальні решітки, висадили дерева загнуті у формі арки / фото Бахмут IN.UA

Сквер Козацький оновили у 2018 році, у листопаді тут збирались бахмутяни на урочисте відкриття. Це місце мешканці Бахмута згадують з теплотою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Семаковська Тетяна 13:00, 13 Липня 2024
Підтримка українців закордоном / фото з відкритих джерел

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та психологічну допомогу продовжують працювати практично по всій Європі.

Редакція зібрала корисні контакти для українців закордоном.

Допомога українським біженцям 2024

Біженці з України перебувають у різних країнах Європи та потребують особливої підтримки, щоб допомогти людям з юридичних, житлових, освітніх чи робочих питань, в країнах ЄС працюють організації, куди можуть звернутися біженці.

Гаряча лінія для біженців від Представництва ЄС в Україні

Якщо у вас є питання щодо умов в’їзду та подорожі до ЄС, доступу до прав та можливостей, таких як освіта, робота чи охорона здоров’я, то ви можете зателефонувати на гарячу лінію від Представництва ЄС в Україні. Якщо ви перебуваєте в межах ЄС, телефонуйте за номером 008 (00) 67 89 1011, а якщо ви перебуваєте поза межами ЄС, телефонуйте на номер 32 (22) 9996 96.

Благодійний фонд “Право на захист

БФ “Право на захист” / фото ілюстративне

Благодійний Фонд “Право на захист” надає безоплатну фахову підтримку, зокрема, психологічну та юридичну допомогу в Польщі. Для запису на консультацію потрібно заповнити форму за посиланням. В ній треба вказати:

  • пошту;
  • статус заповнювача анкети (приватна особа, організація, або Внутрішнє перенаправлення БФ);
  • зустріч в онлайн чи офлайн форматі;
  • ім’я;
  • контактну інформацію (номер телефону);
  • з якої теми потрібна консультація психолога.

Польський офіс у місті Варшава працює з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00. Про адресу офісу, в якому проводитимуть офлайн-зустрічі, зареєстрованим учасникам повідомлять додатково.

United for Ukraine

Знайти тимчасове житло закордоном чи знайти роботу закордоном допоможе організація United for Ukraine. Вона надає різноманітний спектр послуг щодо вимушеної імміграції, а також консультує біженців з питань фінансової підтримки. Для того, щоб скористатися послугою, перейдіть за посиланням та оберіть потрібну сферу допомоги.

Крім правничих питань United for Ukraine організувала спільноту українців закордоном, щоб люди могли спілкуватися та підтримувати один одного.

Консульства України закордоном

консульство України
Консульство України у Вроцлаві / фото з відкритих джерел

Україна станом на 2018 рік налічувала понад 80 своїх консульств закордоном. Якщо ви опинилися у важкій ситуації: втратили документи, залишилися без коштів на існування у чужій країні, опинилися у небезпеці, ви можете звернутися до посольства України закордоном. Знайти адресу консульства можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові відкрилася виставка присвячена Бахмуту та Маріуполю

Бахмут та Маріуполь разом: у Львові представили виставку «Лабіринти незламних міст»

Днями у Львові представили спільний проєкт від Маріупольської міської ради та Бахмутської міської військової адміністрації — «Лабіринти незламних міст». Ця виставка має допомогти всім охочим […]

Фотовиставка

У Києві відкрили фотовиставку, присвячену зруйнованим війною українським містам

Днями Український інститут національної пам’яті презентував у столиці фотовиставку “Стерті з лиця землі”. На світлинах зображені населені пункти України, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок повномасштабного […]

13:07, 17.11.2023 Микола Ситник
Розмінування

Як розміновують деокупований Святогірськ та де брати ресурси на розмінування України?

Станом на січень 2023 року, 30% території України потенційно вважають замінованою, але цей показник може збільшуватися, бо бойові дії ще тривають. Водночас у деокупованих громадах […]