У Києві відкрили фотовиставку, присвячену зруйнованим війною українським містам

Микола Ситник 13:07, 17 Листопада 2023
Виставка
Банер, присвячений Бахмуту / фото УІНП

Днями Український інститут національної пам’яті презентував у столиці фотовиставку Стерті з лиця землі”. На світлинах зображені населені пункти України, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення, зокрема Бахмут, Соледар, Попасна та Мар’їнка.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Виставка “Стерті з лиця землі”

Цією експозицією організатори хочуть нагадати суспільству і світові про злочини, які вчиняють окупаційні російські війська на українській землі.

Фотовиставка
Презентація фотовиставки “Стерті з лиця землі” / фото Мінкульт України

Робота над проєктом тривала з весни 2023 року. На виставці представлені 20 банерів, поділених на кілька тематичних блоків. Експозиція охоплює фотосвідчення руйнувань різних регіонів: Луганщини, Донеччини, Харківщини та Півдня України.

На банерах розміщені QR-коди з посиланням на короткі відео знищених сіл і міст, які візуалізують жах та морок випаленої росіянами української землі. Йдеться про Бахмут, Соледар, Попасну, Вугледар, Мар’їнку й інші зруйновані населені пункти.

Попасна
Світлини зруйнованої росіянами Попасної / фото Мінкульт України

Фотоматеріали для експозиції надали воєнні фотографи Костянтин і Влада Ліберови, пресслужби 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”, 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, а також фотокореспонденти українських медіа.

Ми ніколи не захотіли робити ці фотографії. Фото зроблені тут за останні пів року. Це дуже боляче бачити, як уходить життя з цих місць. Нам з дружиною дуже хочеться, щоб пам’ять про те, що відбувається, ніколи не зникала. Заради того ми це і робимо. Ці фото — невелика частина того, що там відбувається. Це все дуже боляче,

Костянтин Ліберов // один із фотографів виставки

Де подивитися?

У Києві відвідати виставку “Стерті з лиця землі” можна у сквері № 3 на Контрактовій площі, між виходом з метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді. Вона працюватиме протягом місяця.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки дитячих будинків сімейного типу з Донеччини отримають житло

Валентина Твердохліб 18:00, 7 Листопада 2024
житло
Дитячий будинок сімейного типу з Донеччини / фото Вадим Філашкін

Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Житло для дитячих будинків сімейного типу

Безоплатне житло в більш безпечних регіонах України отримають 20 дитячих будинків сімейного типу з Донеччини. Його нададуть родинам до кінця цього року.

Житло нададуть у:

  • Київській області — 5 родин;
  • Одеській області — 4 родини;
  • Дніпропетровській області — 3 родини;
  • Вінницькій області — 2 родини;
  • Івано-Франківській області — 2 родини;
  • Полтавській області — 1 родина;
  • Черкаській області — 1 родина;
  • Кіровоградській області — 1 родина;
  • Закарпатській області — 1 родина.

Наразі триває пошук житла для дев’яти дитячих будинків сімейного типу. 11 приміщень вже знайдено, зараз їх розглядають для проживання сімей з прийомними дітьми.

Родини мешкатимуть у житлі, придбаному за державні кошти. При цьому оселі не належатимуть дитячим будинкам сімейного типу. Воно перебуватиме у власності громад, де ті проживають, а сім’ї отримають його в безоплатне користування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ІРЦ: як працює в евакуації та скільки навчаються дітей

Валентина Твердохліб 16:49, 7 Листопада 2024
Приміщення Бахмутського ІРЦ до війни / фото Бахмутська міськрада

Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному форматі.

Про це редації “Бахмут IN.UA” розповіла директорка Бахмутського ІРЦ Оксана Коляденко.

Бахмутський ІРЦ: як проходить навчання

Наразі Бахмутський ІРЦ проводить навчання для дітей з особливими освітніми потребами у двох форматах. Переважна більшість вихованців навчаються дистанційно, заняття проходять онлайн.

Також бахмутяни мають можливість відвідувати очні заняття. Вони проходять у Дніпрі, в хабі “З Бахмутом у серці”. Фахівець-консультантка Світлана Жизневська проводить очні заняття для дітей і консультації для батьків, які проживають у Дніпрі.

Цього навчального року на супроводі в Бахмутському ІРЦ перебувають 361 дитина. Це діти дошкільного і шкільного віку. З ними займаються двоє фахівців-консультантів — практичний психолог і дефектолог.

Директорка ІРЦ каже, що на початку дистанційного навчання були виклики, але їх успішно подолали.

“Наші діти забезпечені технікою, тому в цьому не було труднощів. Та все ж перелаштуватися на дистанційну форму було складно, адже для дітей з особливими освітніми потребами важливий контакт з фахівцями. Раніше вони ходили до нас на проходження комплексної оцінки, відвідували корекційно-розвиткові заняття. Тепер же все це переважно в дистанційному форматі. Поступово робота налагодилася і ми надаємо ті ж самі послуги, що і в Бахмуті, але онлайн. Також ми пропонуємо очні заняття з фахівцем-консультантом у Дніпрі”, — зазначила Оксана Коляденко.

Заняття в Бахмутському ІРЦ відвідують і діти, які вимушено евакуювалися за кордон.

“Є діти, які відвідують заняття з-за кордону, таких дітей не мало. В основному це діти з інвалідністю, які навчаються на інклюзивній програмі. Однак більша частина вихованців — це ті, що знаходяться в Україні”, — каже Оксана Коляденко.

Кожного навчального року Бахмутський ІРЦ набирає нових вихованців.

“Кожного року ми набираємо на інклюзивне навчання дітей шкільного віку. Також ми набираємо спеціальні групи дітей дошкільного віку, які потребують занять з логопедом. Одні діти випускаються по досягненню відповідного віку, а інші починають навчання. Заняття ми проводимо лише для бахмутян, але за консультацією до нас звертаються й батьки з інших міст. Наприклад, пішли до свого ІРЦ в місті, але потім звернулися до нашого закладу за допомогою. Ми маємо багато позитивних відгуків від батьків щодо нашої роботи і щодо роботи наших фахівців, тому щороку маємо нових вихованців”, — зазначила Оксана Коляденко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

житло

Скільки дитячих будинків сімейного типу з Донеччини отримають житло

Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України. Про це повідомив голова Донецької […]

ірц

Бахмутський ІРЦ: як працює в евакуації та скільки навчаються дітей

Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному […]

юнісеф

ЮНІСЕФ видаватиме грошову допомогу ВПО, які проживають на Харківщині: деталі

ЮНІСЕФ видаватиме грошову допомогу на Харківщині. Її можуть отримати жителі Новгород-Сіверської громади та переселенці, які туди переїхали. Про це повідомляє Новгород-Сіверська міська громада.  Допомога від […]

В місті Жовті Води працюватиме ЦНАП для бахмутян: дата

8 листопада, у четвер, для бахмутян, які проживають у місті Жовті Води на Дніпропетровщині працюватиме фахівець ЦНАПу Бахмутської міськради. Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян […]

селидового

За добу росіяни вивезли з Селидового 76 людей: серед них дитина. Куди “евакуюють”

Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Наразі російські військові активно вивозять людей з нещодавно захопленого Селидового. Лише за минулу добу з […]