У Києві відкрили фотовиставку, присвячену зруйнованим війною українським містам

Микола Ситник 13:07, 17 Листопада 2023
Виставка
Банер, присвячений Бахмуту / фото УІНП

Днями Український інститут національної пам’яті презентував у столиці фотовиставку Стерті з лиця землі”. На світлинах зображені населені пункти України, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення, зокрема Бахмут, Соледар, Попасна та Мар’їнка.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Виставка “Стерті з лиця землі”

Цією експозицією організатори хочуть нагадати суспільству і світові про злочини, які вчиняють окупаційні російські війська на українській землі.

Фотовиставка
Презентація фотовиставки “Стерті з лиця землі” / фото Мінкульт України

Робота над проєктом тривала з весни 2023 року. На виставці представлені 20 банерів, поділених на кілька тематичних блоків. Експозиція охоплює фотосвідчення руйнувань різних регіонів: Луганщини, Донеччини, Харківщини та Півдня України.

На банерах розміщені QR-коди з посиланням на короткі відео знищених сіл і міст, які візуалізують жах та морок випаленої росіянами української землі. Йдеться про Бахмут, Соледар, Попасну, Вугледар, Мар’їнку й інші зруйновані населені пункти.

Попасна
Світлини зруйнованої росіянами Попасної / фото Мінкульт України

Фотоматеріали для експозиції надали воєнні фотографи Костянтин і Влада Ліберови, пресслужби 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”, 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, а також фотокореспонденти українських медіа.

Ми ніколи не захотіли робити ці фотографії. Фото зроблені тут за останні пів року. Це дуже боляче бачити, як уходить життя з цих місць. Нам з дружиною дуже хочеться, щоб пам’ять про те, що відбувається, ніколи не зникала. Заради того ми це і робимо. Ці фото — невелика частина того, що там відбувається. Це все дуже боляче,

Костянтин Ліберов // один із фотографів виставки

Де подивитися?

У Києві відвідати виставку “Стерті з лиця землі” можна у сквері № 3 на Контрактовій площі, між виходом з метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді. Вона працюватиме протягом місяця.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:15, 20 Травня 2024
Фасад з використанням натурального каменю / фото ілюстративне

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. Серед його переваг найбільш виділяються краса та практичність, завдяки яким цей матеріал стає досить універсальним.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як обрати декоративний камінь та які можливі типи можна використовувати для різних задач.

Декоративний камінь в України

У більшості випадків декоративний камінь використовується для обробки об’єктів ззовні, наприклад, фасадів, альтанок чи колон. Такий вибір пов’язаний з тим, що матеріали мають велику кількість переваг, серед яких:

  • міцність;
  • стійкість до зносу та впливу різних факторів, зокрема, вологи;
  • довговічність;
  • різноманітність, зокрема, по кольорах та текстурі;
  • екологічність.

Існує також можливість використання декоративного каменю в інтер’єрі житлових або робочих приміщень. Цей вибір вже пов’язаний з доступністю, невибагливістю до догляду та стерпність перепаду температури або впливу вологи.

Декоративний камінь для різних типів задач можна знайти на спеціалізованому сайті https://kanyon.com.ua/.

Як обрати декоративний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь у саду / фото ілюстративне

Вибір натурального каменю для використання залежить від призначення. Наприклад, при виборі матеріалу для будівництва та ландшафтного дизайну ключовими показниками повинні бути властивості, зокрема, міцність та стійкість до впливу навколишньої середи. Ідеальними варіантами для цього стануть мармур, сланець та базальт, які можна знайти на сайті kanyon.com.ua.

При створенні саду вже потрібно орієнтуватися на вологостійкість та візуальну різноманітність для створення оптимального дизайну. Для цих потреб гарним варіантом стане галька.

Як обрати декоративний камінь для інтер’єру приміщення

Кухня / фото ілюстративне

Використання натурального каменю в інтер’єрі, в першу чергу, залежить від кімнати, де він буде використаний.

До прикладу, матеріал для створення інтер’єру ванної кімнати повинен бути міцним і не слизьким. На підлогу ідеальним варіантом стане мармур, адже він має властивість випаровувати вологу. Для стін у ванній кімнаті варто використовувати сланець. Своєю чергою, варто відмовитися від використання піщанику, через те, що під постійним впливом вологи він швидко втратить колір.

Камінь в інтер’єрі кухні також широко використовується дизайнерами через його естетичність та універсальність, зокрема, мова йде про сланець, граніт або мармур. Слід зазначити, що матеріал для обробки кухні потрібно вибирати саме в темних кольорах та з обов’язковою наявністю водовідштовхувальних засобів.

Натуральний камінь в інтер’єри спальні / фото ілюстративне

Камінь в інтер’єрі спальні доречний для декору акцентної стіни навпроти або біля ліжка. Колір стіни та форма матеріалу залежить від стилю кімнати і її кольору. Якщо в кімнаті є телевізор або робочий стіл, то можна це обіграти кам’яною кладкою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як виглядає Бахмут напередодні 20 травня

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:00, 20 Травня 2024
Бахмут, 16 травня 2024 рік / росджерела

Бахмут вже 12 місяців у статусі окупованого міста. Росіяни використовують його як плацдарм для подальшого просування углиб України. Ворог цинічно хизується кадрами з розбомбленого та спустошеного Бахмута.

Напередодні 20 травня окупанти оприлюднили нові знімки, що демонструють жахливий стан бахмутських будівель та вулиць після їхніх обстрілів.

Бахмут: фото 2024

Житловий району Бахмут / росджерела
Зруйновані вулиці Бахмута  / росджерела
Зруйнований та обгорілий будинок / росджерела
Зелене вулиця у місті / росджерела
Порожні будинки Бахмута / росджерела
Людина на вулиці Бахмута / росджерела
Порожня вулиця Бахмута / росджерела
Обгорілий будинок  / росджерела
Танк на житловій вулиці / росджерела
Бахмут порожній та зруйнований  / росджерела
Зруйнована вулиця Бахмута / росджерела
Зруйнована вулиця / росджерела
Згоріла техніка на дорозі / росджерела
Залізничний переїзд Бахмута / росджерела
Зруйнована техніка / росджерела

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. […]

12:15, 20.05.2024 Скопіч Дмитро

Як виглядає Бахмут напередодні 20 травня

Бахмут вже 12 місяців у статусі окупованого міста. Росіяни використовують його як плацдарм для подальшого просування углиб України. Ворог цинічно хизується кадрами з розбомбленого та […]

евакуація

Як людям з інвалідністю евакуюватися з Донецької області

Триває евакуація з Донецької області, мешканці регіону можуть скористатися евакуаційними автобусами та потягами. Для людей з інвалідністю також організована евакуація від благодійного фонду Fight For […]

У Чернігові відкрилася виставка “Скорботний шлях Бахмута”: деталі

16 травня у Чернігові в Художньому музеї Галагана відкрили виставку “Скорботний шлях Бахмута”. Цей проєкт, покликаний продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут та її стійкість в […]

Росіяни заявляють про нібито просування у Часів Ярі: що кажуть в ЗСУ

Російські сили нещодавно підтвердили інформацію про нібито обмежене просування в районі Часового Яру за 17 та 18 травня на схід від мікрорайону Канал. Однак українські […]