Росіяни вкотре обстріляли Донеччину з артилерії. На Бахмутському напрямку постраждало 15 населених пунктів, серед них Міньківка, Бахмут, Часів Яр, Миколаївка, Кліщіївка, та Курдюмівка. В Торецьку окупанти влучили в шахту.
Про це повідомляє голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
Донеччина: доба обійшлася без постраждалих
За словами Павла Кириленка, за добу інформація щодо постраждалих не надходила.
На Донецькому напрямку у Курахівській громаді під обстрілами опинилися населені пункти:
Гостре;
Дальнє;
Дачне;
і Курахівка, тут пошкоджено гімназію.
На Горлівському напрямку пошкоджено 2 будинки у Костянтинівці і будинок у Часовоярській громаді. У Торецькій громаді пошкоджено 5 будинків у Нью-Йорку і будівлю шахти в Торецьку.
Валерій Залужний, перебуваючи на посаді головнокомандувача ЗСУ, виступав проти вторгнення України на територію росії. Він відкинув цю ідею, бо в керівництва держави не було чітких планів щодо подальших дій.
Про це повідомляє видання Politico, посилаючись на українських військових високопосадовців.
Наступ на курськ: ставлення Залужного
За даними видання Politico, плани щодо вторгнення в курську область Президент Володимир Зеленський представив ще на початку цього року. Тоді Валерій Залужний, будучи головнокомандувачем ЗСУ, відкинув цю ідею.
Заперечення Залужного проти вторгнення полягали в тому, що за цим планом не було чіткого другого кроку після успішного прориву кордону.
“Залужний запитав: “Коли плацдарм, то що?”. Чіткої відповіді від Зеленського він так і не отримав. Він відчував, що це азартна гра”, — каже анонімне джерело Politico.
Разом із Залужним проти вторгнення в росію виступив і командир 80-ї десантно-штурмової бригади Еміль Ішкулов. За словами двох високопоставлених українських військових, які анонімно поговорили з Politico, Ішкулов виступав проти курської операції, побоюючись, що його бригада може бути надто відкрита всередині росії і через це може стрімко зрости кількість втрат.
Politico зверталося до Валерія Залежного і Еміля Ішкулова, щоб отримати коментарі щодо курської операції. Проте вони відмовилися від розмови.
Читайте також:
Курська операція дозволила зупинити просування росіян на Покровськ — Сирський в інтерв’ю CNN
На Донеччині часто фіксують лісові пожежі. Переважна більшість із них спричинена ворожими обстрілами.
Про причини і наслідки лісових пожеж на Донеччині під час брифінгу розповів провідний інспектор відділу пожежної безпеки Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Донецькій області Сергій Луков.
Пожежі на Донеччині: статистика
Згідно зі статистикою ГУ ДСНС України у Донецькій області, з початку року в регіоні виникло 3 663 пожежі. Внаслідок них загинули 73 людини, з яких 6 дітей, а також травмувалися 41 людина, з яких 2 дітей.
Більшість пожеж виникли на відкритих територіях.
“На відкритих територіях та у природних екосистемах виникли 2 196 пожеж, що складає 63% від загальної кількості. Внаслідок цього вогнем знищено 3 339 гектарів сухої рослинності. Значна кількість пожеж на відкритих територіях обумовлена тривалою бездощовою погодою та суховіями, що сприяло виникненню пожеж і їх поширенню на великі площі. На цих пожежах також зареєстровані факти загибелі та травмування людей”, — каже Сергій Луков.
Страждають від вогню і лісові масиви Донеччини. Основна причина пожеж у лісах — ворожі обстріли. Саме вони спричинили близько 90% лісових пожеж.
“З початку року на території лісових масивів регіону виникли 189 пожеж. 177 із них виникли внаслідок ворожих обстрілів. Основна частина лісових пожеж фіксується в північній частині області, де ведуться активні бойові дії. Загалом вогнем знищено понад 8 тисяч гектарів лісового масиву. На жаль, були і випадки підривів пожежно-рятувальної техніки на ворожих вибухонебезпечних предметах. Разом із цим фіксуються непоодинокі випадки обстрілів територій, на яких пожежно-рятувальні підрозділи гасять пожежі. На щастя, самі рятувальники в жодному випадку не постраждали”, — повідомив Сергій Луков.
Наймасштабніша цьогорічна лісова пожежа виникла 1 вересня на території Національного природного парку “Святі гори”. Внаслідок шквального вітру вогонь поширився на 6 тисяч гектарів території. Пожежа дійшла до житлової забудови Лиманської громади, а також поширилася на територію Харківської області.
На гасіння пожежі в парку “Святі гори” пішло 8 днів. Робота щодо ліквідації її наслідків триває і досі.
Нагадаємо, що зараз у Донецькій області вирує масштабна пожежа в Лиманському лісництві. Вогонь приборкують вже третю добу, але безуспішно.
Нещодавно ЮНЕСКО випустила звіт, в якому зафіксували руйнацію або знищення 274 культурних об’єктів в Україні протягом повномасштабного вторгнення. Найбільше таких об’єктів було в Донецькій області, […]
Замикаються в собі, стають дратівливими, грубими. Не хочуть навчатися, або ж навпаки беруть на себе надто багато. З цими та іншими проблемами з адаптацією стикаються […]
23 липня 2023 року, окупаційні російські війська знищили Палац Культури у Часів Ярі. Останнім часом ця будівля використовувалася як міський гуманітарний штаб та місце надання […]
Вчора ввечері, 7 серпня, окупаційна армія рф вдарила ракетами по центру Покровська. Росіяни зруйнували та пошкодили багатоповерхівки, приватні будинки, адміністративні будівлі, заклади харчування та готель. […]