Росіяни показали нові кадри з Бахмута: у кадр потрапила Набережна

Семаковська Тетяна 13:40, 1 Липня 2024
Набережна, Бахмут / фото росджерела

Російські окупанти, які тимчасово перебувають у Бахмуті похизувалися новими кадрами з міста. У відео окупантів потрапила й зруйнована набережна міста.

Відео, за твердженням окупантів, зняте 28 червня 2024 року.

Бахмут Новини

Росіяни регулярно показують нові кадри Бахмута. Останні відео були опубліковані у кінці червня. У ролик потрапили будинки у приватному секторі міста, а також набережна.

Приватний сектор, Бахмут / фото росджерела
Дім у напрямку до набережної / фото росджерела
Двоповерховий дім у Бахмуті / фото росджерела
Підїзд до набережної / фото росджерела
Зруйнований міст / фото росджерела
Бахмут, червень 2024 / фото росджерела
Обірвані лінії електропередачі та потрощені автівки у Бахмуті / фото росджерела
Обірвані рекламні вивіски на будинку / фото росджерела
Дорогою у місто росіяни знімають колишні магазини, жилі двори, на вулицях пусто / фото росджерела
У місті не залишилось вцілілої оселі / фото росджерела

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Місто 15 хвилин”: у столиці презентували концепцію післявоєнної відбудови Бахмута

Микола Ситник 16:00, 21 Березня 2024
Проєкт відбудови Бахмута
Концепція післявоєнної відбудови Бахмута / фото Метінвест-СМЦ

Вчора, 20 березня, в Києві відбулась презентація проєкту “Сталева Мрія Бахмут”. Він є концепцією післявоєнної відбудови кварталу міста у межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. У цьому кварталі зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців. Інноваційний план відбудови Бахмута вперше представили та обговорили з містянами.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

“Сталева Мрія Бахмут”: концепція відбудови міста

Зазначимо, що проєктний офіс Метінвест-СМЦ безкоштовно розробив універсальну концепцію післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”.

Начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева заявив, що концепт відбудови має затвердити громада. За його словами, після Перемоги Бахмут стане прикладом для відбудови інших населених пунктів, які зруйнували російські окупанти.

На сьогодні Бахмут залишається територією з активною фазою проведення бойових дій. Але це не спиняє тих, хто вірить в Україну, в Перемогу і в те, що після деокупації в наші міста та села повернеться життя. Після сталої Перемоги України, повної деокупації міста та за умови затвердження громадою даного концепту, Бахмут стане показовим прикладом для відбудови інших міст України,

наголосив Олексій Рева // начальник Бахмутської МВА

Проджект менеджер Метінвест-СМЦ Тетяна Скрипка розповіла присутнім бахмутянам про особливості проєкту. Вона підкреслила, що житловий масив побудують за сучасними світовими технологіями з урахуванням інклюзивності та енергоефективності.

Тетяна Скрипка на заході
Тетяна Скрипка (в центрі) з учасникамо презентації / фото Бахмутська МР

За ідеєю новий квартал має стати містом 15 хвилин, у якому робота та більшість повсякденних потреб і послуг, таких як освіта, охорона здоров’я, відпочинок тощо, можна легко отримати у межах 15 хвилин пішого ходу з будь-якої точки кварталу. Житловий масив буде зразком сучасного та комфортного проживання з урахуванням потреб усіх людей,

пояснила Тетяна Скрипка // проджект менеджер Метінвест-СМЦ

Відбудова Бахмута
“Місто 15 хвилин” у Бахмуті / скриншот

Відомо, що фахівці планують знизити поверховість житлової забудови в Бахмуті до 4 та 2 поверхів. Водночас кількість людей, які зможуть проживати у цьому кварталі, буде збережена на довоєнному рівні — близько 18 тисяч мешканців. 

Так, концепт “Сталева Мрія Бахмут” передбачає:

  • зелені зони з парками та місцями для відпочинку й дитячими просторами; університет з сучасною бібліотекою;
  • гуртожиток;
  • багатофункціональні школи та садочки;
  • амбулаторію;
  • готель;
  • паркінги сучасного дизайну;
  • спорткомплекс з басейном;
  • укриття для тривалого перебування тощо.

Проєкт відбудови кварталу в Бахмуті також передбачає створення Алеї пам’яті захисників України.

Відбудови Бахмута
Проєкт відбудови Бахмута / фото Бахмутська МР

Як подати свої пропозиції до проєкту?

Після презентації в осередках підтримки мешканців Бахмутської громади проходитимуть обговорення проєкту відбудови кварталу міста. Також для бахмутян відбуватимуться дискусії в онлайн-форматі.

Протягом наступних 3 місяців усі охочі мають змогу надавати свої пропозиції до проєкту. Зробити це можна, перейшовши за посиланням та заповнивши відповідну форму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Він бачив більше сліз, ніж РАЦС”: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Семаковська Тетяна 17:17, 18 Вересня 2023

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо тут, на пероні. Вокзал у Бахмуті бачив весілля, розлучення, сварки й, врешті-решт, війну та біль. У 2012 році вокзал реконструювали і він отримав новий вигляд — місцеві швидко полюбили модернізовану версію станції. Зараз залізничний вокзал зруйнований росіянами. Залишилися лише стіни й спогади.

Бахмутянка Олена та її колега Світлана розповіли спеціально для “Бахмут IN.UA” про свою роботу на станції. Жінки пропрацювали тут чимало років, бачили найгірші та найкращі моменти життя. Чому бахмутянки любили свою роботу та чи хочуть повернутися у відновлений Бахмут, читайте далі.

Історія Світлани з довідкового бюро

Світлана працювала на станції залізничного вокзалу Бахмута кілька років. Жінка народилася у Кривому Розі, в Бахмут переїхала до коханого. Тут родина будувала свою сім’ю, виховували дітей, працювала й відпочивала. Бахмут жінка полюбила всією душею. Світлана працювала у довідковому бюро, свою роботу дуже любила — щодня йшла, як на свято.

Я оголошувала про прибуття поїздів. Місто було невеличке й потягів багато також не було:  електропотяги, пригадую, оголошувала. Інформацію людям різну підказувала, техніку безпеки. У довідкове бюро приходили різні люди, багато що губили на вокзалі, ми допомагали знаходити речі. Була така ситуація, коли на вокзалі я знайшла посвідчення УБД військового. Я відправила його в іншу область, він був дуже вдячний. Колектив на станції у нас був дружній,

Світлана // бахмутянка

На Бахмутському вокзалі працювало близько 20 осіб, пригадує Світлана. Всі працівники чергувалися по змінах: вечірня або ранкова. Перші дні повномасштабної війни вокзал був досить безлюдний.

Вокзал у Бахмуті / фото надане героїнею

Працівникам було незвично без людей, проте паніки в місті не було. Власне й перед вторгненням, коли вже почалися перші розмови про ймовірні дати, Світлана не пригадує, щоб люди хвилювалися.

24 лютого я була на роботі, мені вранці подзвонила колега й сказала: “Свєта, почалася війна”. Потім про це сказали по телевізору. Вокзал працював ще кілька днів, потім його закрили. Дуже дивно було ходити на роботу на вокзал без людей. Люди хотіли виїхати, але можливості вже не було…

Світлана // працівниця довідкового бюро

Бахмутський вокзал після початку повномасштабного вторгнення пропрацював недовго. Світлана хоче повернутися в Бахмут, аби працювати на залізничній станції. Головна радість у її роботі — люди, говорить з усмішкою героїня.

Як змінювався вокзал у Бахмуті: розповідає бахмутянка Олена

Бахмутянка Олена раніше проживала у районі Забахмутка, а працювати на вокзалі жінка почала з 2006 року. Героїня віддала залізниці 17 років життя й жодного разу не пожаліла про свій вибір. 

У нашого начальника вокзалу висіла картина, де була така цитата: “Вокзал бачив більше сліз, ніж РАЦС”. Й справді, кожна ситуація на вокзалі була особлива. Дуже багато було людей, які запам’ятовувалися, особливо з 2014 року після початку війни,

Олена // бахмутянка

Олена пригадує, що з початком повномасштабної фази війни в Бахмут почали приїздити біженці з Попасної. Люди розповідали моторошні речі, згадує жінка. Тоді ще ніхто не міг повірити, що така доля буде й у Бахмута.

“Останні дні роботи вокзалу працівники пакували документи. Складали все у великі чорні мішки. Останній день, коли ми вийшли на роботу, — це було 4 квітня. Саме тоді я пішла у відпустку й більше не вийшла. Вокзал на той час вже не виконував свою основну функцію, а в самому місті тривала евакуація”, — згадує Олена у розмові.

Багато бахмутян у розмові з редакцією зауважили, що не вірили у довготривалу війну. Відтак, чимало людей евакуювалися без речей, адже думали, що от-от повернуться. Олена також так гадала, але війна затягнулася, а місто Бахмут стало фортецею.

Бахмутський вокзал / фото надані героїнею

Жінка евакуювалася у Рівне і спочатку навіть отримала роботу на залізниці, але потім довелося звільнитися. Олена мріє повернутися працювати на залізницю, погоджується зі словами своєї колеги й запевняє, що найкраще у її роботі — це люди. 

Моя робота, як й все моє життя, було пов’язане з Бахмутом. Рішення звільнитися для мене було дуже болючим, я не швидко його прийняла. Але треба жити далі. Наразі так. Що буде далі, я не можу сказати. Повернення в Бахмут й робота там — залишаються пріоритетом,

Олена // помічниця начальника залізничного вокзалу у Бахмуті

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни стерли мікрорайон “Новий” у Часів Ярі — Deep State

Мікрорайон “Новий” в Часовому Яру повністю стерто, російська армія знищила жилі будинки тактикою випаленої землі, як це було в Бахмуті. Наші війська відійшли з цієї […]

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок […]

Евакуація

“Лишають заявки на евакуацію та не приходять”: Торецька МВА повідомила про проблему

Торецька міська військова адміністрація звертається до мешканців з проханням відповідально ставитися до подання заявок на евакуацію. Непоодинокі випадки, коли люди залишають заявки, але не з’являються […]

Живопис, танці та театр: у Києві людей старшого віку запрошують на навчання

Безкоштовні активності для внутрішньо переміщених осіб пропонує БФ “Життєлюб”. Людям старшого віку від 55 до 100 років пропонують опанувати живопис, танці чи спробувати себе у […]

У ЗСУ повідомили про російських військових в селі Юр’ївка: що відомо

Українські військові повідомляють про вуличні бої в селі Юр’ївка, що межує з Нью-Йорком на Торецькому напрямку. Російські сили частково увійшли в населений пункт, але повністю […]