Росія планує продати на аукціоні картину Івана Айвазовського “Місячна ніч”, яку викрали з Маріупольського краєзнавчого музею. Її незаконно вивезли на територію тимчасово окупованого Криму.
Про це повідомив Гюндуз Мамедов, експрокурор АР Крим у соцмережі X (Twitter).
Викрадення картини Івана Айвазовського
Полотно “Місячна ніч”, як й інші понад 50 картин Івана Айвазовського, ще у 2014 році експонували в Маріупольському краєзнавчому музеї на момент анексії Криму. Тоді ця виставка повина була завершитися наприкінці травня 2014 року, але керівництво Сімферопольського музею, яке змінилося після окупації півострова, швидко прийняло рішення достроково закрити її, таким чином привласнюючи собі картини.
Тепер росія планує провести аукціон в Москві, де картина “Місячна ніч” стане головним лотом. Її стартова ціна складає 100 мільйонів рублів, що приблизно дорівнює 1 мільйону доларів або 40 мільйонам гривень. Цей факт, як зазначає Гюндуз Мамедов, фактично є порушенням міжнародного права, зокрема Конвенції ЮНЕСКО 1970 року, яка забороняє вивезення та передача права власності над картиною, та постанови Інтерполу, що оголошує цю картину в міжнародний розшук.
Чому росія вважає Івана Айвазовського російським художником
Геніальний мариніст Іван Айвазовський (при народжені Ованнес Айвазян) народився в Криму у родині вірменського походження, що емігрувала туди з Галичини. Художник у своїй творчості часто звертався до української культури та використовував місцеві пейзажі для натхнення. Серед подібних відзначають “Весілля в Україні” та “Вид міста Одеси”.
В росії мариніста вважають російським художником, аргументуючи це тим, що він працював у Криму, який росія анексувала в 2014 році.
Скільки росія вкрала культурних об’єктів в Україні
За словами Таміли Ташевої, Постійної представниці Президента України в АР Крим, точно визначити кількість вивезених росіянами обʼєктів культурної спадщини неможливо. Однак, лише з території Херсонщини за час окупації було вивезено близько 15 тисяч експонатів. Зокрема, це стосується експозицій з обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка, де знаходились картини XVII-ХХ століть.
Читайте також:
- Окупанти викрали з українських музеїв майже 500 тисяч творів мистецтва
- Бахмутський автовокзал: “до” та “після” росіян
- “Винесли навіть совдепівську люстру”: що відомо про мародерство військових у Донецькій області
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!