Російські БПЛА менше виходять в повітряний простір на Сході: в чому причина

Семаковська Тетяна 09:40, 9 Жовтня 2023
Російський БПЛА Герань/ з росджерел

Українські війська продовжили контрнаступальні операції під Бахмутом та досягли часткового успіху на північний схід від Андріївки — це 7 км на південний захід від Бахмута. Темпи контрнаступу сповільнюють погодні умови, тим часом для росіян зміна сезону перешкоджає проводити розвідувальні операції БПЛА (безпілотний літальний апарат).

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

ЗСУ рухаються у бік Бахмута: чи сприяє цьому погода?

За минулу добу Сили Оборони продовжили атакувати росіян на Бахмутському напрямку, й рухаються в сторону Бахмута, через Андріївку. Тим часом  російські джерела стверджують, що українські сили продовжують атаки біля Андріївки та Курдюмівки — ці населені пункти розташовані за 11 км на південний захід від Бахмута. 

Інститут вивчення війни передає, що як російські, так й українські джерела повідомляють, що погіршення погодних умов впливає на операції обох сторін.

Речник Таврійського угруповання українських військ полковник Олександр Штупун заявив, що активність російських безпілотників та авіації знизилася за останні кілька днів через погані погодні умови. Російські джерела також підтверджують, що погіршення погодних умов на Бахмутському та Запорізькому напрямках впливає на українські наступальні операції, а також на російські повітряні розвідувальні операції. 

Речник української Східної групи військ капітан Ілля Євлаш повторив тезу, що погана погода може вплинути на роботу безпілотників та авіації, але погода не зупинить контрнаступ України.

Що передувало?

Українські війська 7 жовтня продовжили наступ на Бахмутському напрямку. На окремих ділянках фронту в районі Бахмута ЗСУ вдалося просунутися на 100-300 метрів. Пропагандисти повідомляють про проблеми окупантів поблизу Кліщіївки.

Нагадаємо, про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Європейський грант на бізнес у трьох областях: як ВПО його отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 18 Квітня 2025
Грант / фото ілюстративне, iStock

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” анонсувала надання допомоги на розвиток бізнесу у Харківській, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Отримати грант можуть як місцеві мешканці, так і внутрішньо переміщені особи.

Про це повідомили представники благодійної організації у Facebook.

Грант для українців у 2025 році

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” за підтримки Швейцарської агенції розвитку анонсувала конкурс для українців, які бажають відкрити власну справу або вже ведуть бізнес. Грант надаватиметься особам, які проживають у таких громадах:

  • Дніпропетровська область: Павлоградська, Зеленодольська, Покровська (Нікопольський район), П’ятихатська (Кам’янський район), Царичанська, Магдалинівська громади, а також міста Кривий Ріг і Дніпро;
  • Харківська область: Харківська, Чугуївська, Роганська, Златопільська (Первомайська), Берестинська (Красноградський район) громади;
  • Миколаївська область: Баштанська, Шевченківська, Снігурівська, Березнегуватська, Первомайська громади.

Хто може отримати грант

Подати заявку на участь у грантовій програмі можуть:

  • місцеві жителі або внутрішньо переміщені особи, які проживають у цільових громадах;
  • фізичні особи, які втратили бізнес або роботу через війну;
  • особи, які бажають змінити професію (перекваліфікуватися);
  • особи, які досягли повноліття (18 років).

Пріоритет під час відбору матимуть такі категорії:

  • особи з інвалідністю;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • одинокі матері/батьки/опікуни;
  • особи передпенсійного віку (50+) або старші (60+);
  • представники етнічних меншин;
  • ветерани.

У межах програми передбачене навчання з основ ведення бізнесу. Після проходження навчання відбуватиметься конкурсний відбір, за результатами якого переможці зможуть отримати один із трьох видів грантів:

  • до 2000 доларів — для фізичних осіб з обмеженими економічними можливостями, які бажають пройти навчання або перекваліфікацію;
  • до 4000 доларів — для фізичних осіб, які планують започаткувати власну справу в цільових громадах;
  • до 5000 доларів — для підприємств, які працевлаштовують представників вразливих категорій населення.

Як подати заявку

Щоб стати учасником грантової програми та отримати фінансову підтримку, необхідно заповнити спеціальну анкету за посиланням. Подати заявку можна до 30 квітня 2025 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У росії дали понад 20 років ув’язнення трьом бійцям “Азову”: деталі справи

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Квітня 2025
азову
Полонені бійці за ґратами / фото росджерела

У росії судили українських військових з “Азову”, яких у 2022 році взяли в полон у Маріуполі. Їх звинуватили в обстрілах цивільної інфраструктури. Військових визнали винними у сфабрикованій справі і засудили до 23 і 24 років ув’язнення.

Про це повідомляє слідчий комітет рф.

Полонені бійці “Азову”, суд

У росії судили полонених старших солдатів “Азову” — Владислава Ручку, Андрія Ярошинського і Дмитра Ігнатенка. Їх звинуватили у “жорстокому поводженні з цивільним населенням” та вбивстві мирного жителя.

Полонених військових звинуватили у тому, що вони, нібито, зробили не менше 200 вистрілів з міномета по зерносховищу, де перебували місцеві жителі. Внаслідок цього, нібито, загинув чоловік.

У 2022 році азовців взяли в полон і відкрили на них кримінальну справу. Російський суд визнав українців винними у “злочинах”. Всім трьом військовим призначили тривале ув’язнення:

  • Владиславу Ручці і Андрію Ярошинському — 24 роки ув’язнення;
  • Дмитру Ігнатенку — 23 роки і 9 місяців ув’язнення.

Строки вони відбуватимуть у колонії суворого режиму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Без води, проте зі сміттям”: як живуть українці в Донецьку

Війна росії проти України почалася задовго до 24 лютого 2022 року. Перша фаза фізичної окупації територій нашої держави у сучасній історії відбулася ще 2014 року. […]

“Реакції не було, люди були просто беземоційні”, — 19 річний волонтер розповів про свої поїздки в Бахмут

“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]

Колишній командир штурмової роти батальйону «Айдар» Євген Дикий

«Кліщіївка і Соледар — це два «ключі» до звільнення Бахмута», — військовий аналітик

На південь від Бахмута Сили оборони України вже зайняли всі ключові позиції, які необхідні для звільнення міста-фортеці. Тепер треба дочекатися, коли аналогічні дії відбудуться на північному […]

10:32, 21.09.2023 Микола Ситник