Російське Міноборони готується до того, що ЗСУ звільнять Бахмут: що відомо

Семаковська Тетяна 10:04, 18 Вересня 2023

В ході останніх контрнаступальних операцій ЗСУ на Бахмутському напрямку — у російському МО почали звітувати про те, що українські військові можуть повернути Бахмут під свій контроль.

Про це МО РФ написало у своєму зведенні.

Пропагандисти готуються до поразки завчасно 

На Донецькому напрямку противник не відмовився від планів щодо охоплення міста Артемівськ Донецької Народної Республіки і продовжував вести штурмові дії групами 28-ї, 93-ї механізованої, 80-ї десантно-штурмової та 3-ї штурмової бригад, безуспішно намагаючись витіснити російські війська з пунктів Кліщіївка та Андріївка Донецької Народної Республіки.

МО РФ // пропагандистські повідомлення

Повідомлення було опубліковано 16 вересня, про те, що ЗСУ звільнили Кліщіївку та Андріївку в МО РФ не повідомляли, але зазначили, що їхні війська ведуть штурми на цих напрямках.

Очевидно, що росія все ще намагається повернути втрачені позиції. Втім, з повідомлень МО РФ випливає, що російську спільноту вже поетапно готують до того, що окупанти можуть не втримати Бахмут й він повернуться під український контроль.

Нагадаємо, що після звільнення Андріївки ЗСУ можуть успішно просуватися залізницею у двох напрямках. Про це військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан розповів у інтерв’ю. За його словами, тепер Сили оборони можуть рухатись вздовж залізниці до Горлівки (через Курдюмівку) або до Бахмута.

Додамо, що після звільнення Бахмута його чекає розмінування, як проходить процес розмінування у деокупованому Святогірську – дивіться у відео:

Раніше сержант роти ударних БПЛА та артилерійської розвідки 92-ї ОШБр імені кошового отамана Івана Сірка Олесь Маляревич розповів, як ЗСУ рухаються до деокупації Бахмута.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Нові перевірки для переселенців: що зміниться для ВПО з 1 липня 2025 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 30 Червня 2025
Довідка ВПО / фото Трибун

Вже з 1 липня 2025 року в Україні набирають чинності нові вимоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Частина переселенців може втратити статус ВПО, якщо понад три місяці перебуватиме за кордоном без поважних причин.

Про це йдеться в урядовій постанові №376.

Зміни для ВПО з 1 липня 2025 року

З 1 липня 2025 року в Україні починають діяти нові правила для внутрішньо переміщених осіб. Згідно з постановою Кабінету Міністрів №376, представники Міністерства фінансів України проводитимуть перевірки щодо перебування переселенців із відповідним статусом за кордоном понад 90 днів. Повідомлення про це надійде протягом 3 днів.

У разі підтвердження такого факту буде проведена додаткова перевірка. Якщо з’ясується, що особа виїхала на постійне місце проживання за межі України, її статус ВПО може бути скасований, а довідка — відкликана.

Проте статус переселенця не скасовується, якщо тривале перебування за кордоном пов’язане з обґрунтованими причинами. Зокрема:

  • офіційне відрядження;
  • лікування чи медичне обстеження;
  • стажування;
  • оздоровлення дітей;
  • фізична реабілітація;
  • догляд за хворою дитиною;
  • смерть родича за кордоном;
  • перебування у закордонних правоохоронних чи судових органах.

Усі ці обставини необхідно підтвердити документально. Якщо причина відсутності не буде підтверджена, переселенець втратить статус. Водночас його можна буде поновити, подавши відповідну заяву до ЦНАП.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грант на 1,6 млн грн: в Україні стартувала програма для ветеранського бізнесу

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 30 Червня 2025
Грант для ветеранського бізнесу / фото Міністерство у справах ветеранів України

В Україні стартувала грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”, орієнтована на ветеранів, ветеранок, їхні родини та сім’ї загиблих військових. Вказані категорії можуть отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень на започаткування чи розвиток власного бізнесу.

Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України.

Грантова програма для ветеранів 2025

Грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” реалізується Українським ветеранським фондом Мінветеранів у партнерстві з благодійним фондом “МХП-Громаді” та агровиробничою компанією Kernel.

Взяти участь у програмі та отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень можуть такі категорії громадян:

  • ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
  • дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як ФОПи, за умови, що проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їхнього фізичного й психічного здоров’я;
  • юридичні особи (крім громадських та благодійних організацій), зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки на участь у конкурсному відборі, серед засновників яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни або Захисників і Захисниць України.

Скористатися можливістю отримати фінансування можна, якщо бізнес працює або працюватиме в одній із таких сфер:

  • агровиробництво;
  • деревообробка;
  • металообробка;
  • виробництво та переробка харчових продуктів;
  • надання послуг із ремонту або обслуговування майна.

Як взяти участь

Щоб подати заявку на участь у грантовій програмі, необхідно до 20 липня 2025 року надіслати визначений перелік документів через сайт Українського ветеранського фонду Мінветеранів. До пакета документів входять:

  • проєктна заявка;
  • кошторис;
  • термін реалізації;
  • рішення керівних органів про участь у конкурсному відборі проєктів (якщо статутом юридичної особи передбачено, що такі рішення приймаються вищими органами управління);
  • гарантійний лист про відсутність фактів незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів;
  • гарантійний лист від особи (осіб), яка (які) має (мають) намір здійснити часткове фінансування (співфінансування).

Більше про підготовку документів та заповнення заяв можна дізнатися під час спеціальних онлайн-воркшопів. Дати проведення зустрічей будуть повідомлені в соціальних мережах Українського ветеранського фонду, зокрема у Facebook.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Юрій Федоренко

“Бої тривають безупинно”: боєць 92-ої ОШБр про ситуацію в районі Бахмута

На Бахмутському напрямку протягом кількох місяців тривають важкі та складні бої. Російські окупанти все ще намагаються прорвати оборону ЗСУ під Бахмутом. Однак, українські захисники стійко […]

11:10, 15.09.2023 Микола Ситник
Село Андріївка Донецької області після деокупації

Експерт розповів про важливість звільненої під Бахмутом Андріївки

Андріївка на південь від Бахмута є важливим селом, яке відіграє проміжну роль для деокупації не менш важливих населених пунктів — Курдюмівки та Кліщіївки. Втрата Андріївки […]

10:20, 16.09.2023 Микола Ситник
Припаси для міномета

Історія з Кліщіївкою підходить до свого логічного завершення, — Мірошников про ситуацію на півдні Бахмута

ЗСУ продовжують тиснути на росіян на південному фланзі Бахмута. Українські захисники просуваються у районі міста-фортеці, Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Наразі продовжується зачистка та звільнення Кліщіївки. […]

11:42, 14.09.2023 Микола Ситник