“Війська рф намагаються прорвати оборону ЗСУ на флангах Бахмута”, — Сирський

Микола Ситник 09:10, 27 Січня 2024
Командування ЗСУ
Олександр Сирський на нараді / фото Telegram-канал

Ситуація на Східному фронті залишається складною. Армія рф нарощує інтенсивність наступальних дій на Сіверському та Бахмутському напрямках. Загарбники не полишають спроб розвинути наступ на Часів Яр.

Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський.

Ситуація під Бахмутом та Сіверськом

Генерал-полковник зазначив, що через відсутність тактичних успіхів на окремих напрямках війська рф тимчасово перейшли до оборонних дій. Водночас росіяни утримують штурмові групи в готовності до ведення наступальних дій.

На Бахмутському напрямку агресор веде наступальні дії, намагаючись прорвати нашу оборону північніше та західніше Бахмута та розвинути наступ на Часів Яр. Ворог проводить перегрупування своїх сил і засобів та застосовує підрозділи “добровольчого корпусу”. Намагається безуспішно відновити втрачене положення в районах Кліщіївки та Андріївки,

повідомив // Олександр Сирський

Командувач додав, що на Сіверському напрямку противник продовжує наступальні дії, щоб покращити своє тактичне положення та створити умови для розвитку наступу в напрямку Сіверська. 

“Силами штурмових груп за активної підтримки мінометних та артилерійських розрахунків (ред. росія) безуспішно атакує на напрямку Кремінна, Григорівка. Свої невдачі в наступальних діях противник компенсує збільшенням інтенсивності вогневого впливу. Зокрема, протягом 2 останніх днів активно обстрілює місто з реактивної артилерії, застосовує удари авіації та дронів-камікадзе”, — підсумував генерал-полковник.

Олександр Сирський наголосив, що метою Сил оборони є нанесення максимальних втрат окупаційним військам. Водночас, за його словами, завжди головним пріоритетом для України є збереження життя наших воїнів.

Мапа боїв на Сході
Ситуація на Східному фронті / інфографіка ISW

Раніше ми писали, що на Бахмутському та Сіверському напрямках окупаційні війська продовжують активні наступальні дії. Ситуація на цих ділянках фронту залишається вкрай напруженою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти вивозять людей з Бахмута, Часів Яру і Соледара до Тульської області

Валентина Твердохліб 11:35, 27 Жовтня 2025
вивозять
Пункт тимчасового розміщення в рф / фото росджерела

Окупаційна влада на ТОТ переселяє українців до російських регіонів. Зокрема, днями 16 людей з Донеччини і Луганщини відправили на проживання до Тульської області рф. Там вони, нібито, мешкатимуть у пункті тимчасового розміщення.

Про це йдеться на російських пропагандистських каналах.

Українців переселяють до рф

Російські окупанти переселяють мешканців окупованих районів Донеччини і Луганщини до рф. Зокрема, минулого тижня 16 людям погодили проживання в Тульській області. Їх відправлять в один з пунктів тимчасового розміщення.

Окупанти публікують список людей, яких переселять до рф. Більшість із них — мешканці Бахмута. На проживання до Тульської області відправляють:

  • Рудник Наталію Анатоліївну (Бахмут);
  • Пархоменко Зінаїду Іванівну (Бахмут);
  • Сухорукову Галину Миколаївну (Бахмут);
  • Синицьку Ольгу Анатоліївну (Бахмут);
  • Носенко Світлану Леонідівну (Часів Яр);
  • Жирову Катерину Володимирівну (Бахмут)
  • Хорошилову Наталію Володимирівну (Бахмут);
  • Рудник Валерію Олександрівну (Бахмут);
  • Кирхмаєр Вероніку Степанівну (Бахмут);
  • Кирхмаєр Маргариту Ігорівну (Бахмут);
  • Корейбу Данила Михайловича (село Куземівка Сватівського району Луганщини);
  • Корейбу Юрія Михайловича (село Куземівка Сватівського району Луганщини);
  • Корейбу Олену Олександрівну (село Куземівка Сватівського району Луганщини);
  • Касьянова Андрія Олександровича (Бахмут);
  • Казанцеву Людмилу Володимирівну (Селидове);
  • Білоуса Олександра Григоровича (Соледар).
Список людей, яких вивезуть у Тульську область / фото росджерела

Чому людей відправляють на проживання до рф не повідомляється.

За даними росджерел, пункти тимчасового розміщення працюють в Ясногорському, Заокському, Плавському, Суворовському районах та міста Алексін і Новомосковськ Тульської області. Станом на липень 2025 року там проживали близько 2 тисяч переселенців.

Відомо, що жителів Донеччини і Луганщини селять у пункт тимчасового розміщення в місті Донський.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

120 мільйонів євро на житло для переселенців з ТОТ. Коли почнуться виплати: роз’яснення Мінрозвитку

Семаковська Тетяна 10:50, 27 Жовтня 2025

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України надало роз’яснення на запит Бахмут IN.UA щодо впровадження Постанови № 1176 (програми компенсації за зруйноване майно на тимчасово окупованих територіях). Вона дозволить внутрішньо переміщеним особам, які мають статус учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, отримати державну компенсацію на придбання житла.

Редакція Бахмут IN.UA озвучила питання бахмутян щодо Постанови № 1176. Відповіді публікуємо нижче.

Примітка. Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 1176, яка визначає порядок надання допомоги окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб, що проживали на тимчасово окупованих територіях. Заяви на отримання допомоги можна буде подати через портал та застосунок “Дія”. Розмір компенсації становитиме 2 мільйони гривень на одну людину або родину у вигляді ваучера, ці гроші можна буде витратити на придбання нового житла, як перший внесок або для погашення іпотеки. Ваучер діє 5 років і не може бути переданий іншим особам.

Постанова набирає чинності через два місяці з дня її опублікування. Тобто вона набуде чинності 22 листопада 2025 року.

Хто саме зможе отримати житловий ваучер? Чи планується розширення програми?

Наразі житлова допомога надаватиметься внутрішньо переміщеним особам, які мають статус учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни. Розширення програми на інші категорії — наприклад, багатодітні сім’ї, пенсіонерів чи одиноких матерів, стане можливим тільки після залучення додаткових фінансових ресурсів. Мінрозвитку повідомило, що веде перемовини з потенційними донорами для забезпечення стабільного фінансування.

Який обсяг фінансування передбачено у 2025–2026 роках і скільки людей зможуть отримати ваучери?

Програма фінансуватиметься переважно коштом міжнародних партнерів.
Наразі підтверджено фінансування у розмірі 120 мільйонів євро (за сьогоднішнім курсом це понад 5 мільярдів гривень) від Банку розвитку Ради Європи (CEB). Також тривають переговори зі Світовим банком про залучення додаткових коштів. На першому етапі передбачається надати допомогу приблизно 3 тисячам родин.

Що таке “житловий ваучер” у технічному сенсі?

Житловий ваучер — це електронний платіжний документ, який може бути використаний для купівлі житла, інвестування у будівництво або сплати іпотеки. Ваучер формується і зберігається у Державному реєстрі пошкодженого та знищеного майна і містить дані про отримувача, його статус, суму допомоги та реєстраційний номер.

Чи можна буде об’єднати кілька ваучерів, наприклад, подружжя для купівлі одного житла?

Так, Постанова дозволяє об’єднувати ваучери. Власники можуть подати спільне звернення, у якому зазначають усі ваучери. У такому випадку суми об’єднуються, і можна придбати одне житло.
Головна умова: жоден із заявників (та члени їхніх родин) не повинен мати іншого житла на підконтрольній Україні території й не мав отримувати житлову допомогу від держави раніше.

Примітка. Розглядати заяви та надавати допомогу переселенцям будуть місцеві органи влади — сільські, селищні, міські ради, районні у містах ради (за наявності) та військові адміністрації.
Вони створюватимуть комісії, прийматимуть документи й ухвалюватимуть рішення.
До складу комісій увійдуть представники влади та громадськості, не менше третини. Кандидатів можуть висувати громадські чи міжнародні організації, а в громадах, навіть окремі мешканці.

Хто відповідатиме за створення місцевих комісій?

Комісії створюватимуться при органах місцевого самоврядування або військових адміністраціях.
Саме ці органи затверджують склад комісій, забезпечують їхню роботу та контролюють відповідність дій затвердженим правилам.

Як буде забезпечена участь громадськості у роботі комісій?

Постанова №1176 передбачає обов’язкове представництво громадськості — не менше третини складу комісії. Кандидатів можуть висувати міжнародні та громадські організації, а також фізичні особи (у селах і селищах). Якщо кандидатів не вистачає, уповноважений орган має оголосити додатковий набір і оприлюднити оголошення на сайті громади.

Чи буде навчання для членів комісій?

Так. Мінрозвитку спільно з командою Реєстру пошкодженого та знищеного майна готує типову інструкцію та методичні матеріали щодо перевірки заяв, користування Реєстром і оцінки документів. Також передбачені автоматичні перевірки через державні реєстри, що зменшує ризик помилок.

Коли очікується початок виплат за ваучерами?

Старт програми заплановано на кінець листопада 2025 року. З цього часу ВПО з тимчасово окупованих територій, які мають статус УБД або особи з інвалідністю внаслідок війни, зможуть подавати заявки через “Дію”. Після розгляду заяв планується розпочати фінансування у січні 2026 року.

Якщо у державному бюджеті тимчасово немає коштів, як довго заявники можуть чекати? Чи може держава гарантувати, що ваучер, виданий сьогодні, буде профінансований через кілька місяців, якщо коштів наразі немає?

Якщо на рахунку програми є кошти, заявник отримує повідомлення про можливість реалізації ваучера. Після підтвердження бронювання коштів він має 60 днів, щоб знайти житло і завершити угоду, у цей час держава гарантує наявність фінансування. Якщо заявник не встигає, звернення вважається відкликаним, але його можна подати повторно.
Термін дії ваучера — 5 років.

Хто контролюватиме цільове використання коштів і які передбачено санкції?

У разі нецільового використання отримувач зобов’язаний повернути кошти у повному обсязі — добровільно або за рішенням суду.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

вивозять

Окупанти вивозять людей з Бахмута, Часів Яру і Соледара до Тульської області

Окупаційна влада на ТОТ переселяє українців до російських регіонів. Зокрема, днями 16 людей з Донеччини і Луганщини відправили на проживання до Тульської області рф. Там […]

Важливо

120 мільйонів євро на житло для переселенців з ТОТ. Коли почнуться виплати: роз’яснення Мінрозвитку

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України надало роз’яснення на запит Бахмут IN.UA щодо впровадження Постанови № 1176 (програми компенсації за зруйноване майно на тимчасово […]

донеччині

На Донеччині ЗСУ відбили понад 60 штурмів росіян: на Краматорському напрямку — без атак

На Донеччині тривають активні бойові дії. Російська армія штурмує одразу на кількох напрямках фронту, намагаючись розвинути наступ. Найбільшим за кількістю атак відтинком на сьогодні є Покровський, […]

новорічні подарунки

Діти захисників і захисниць з Бахмута можуть отримати подарунки до Дня Святого Миколая

У Бахмутській громаді діятиме ініціатива “Помічники Святого Миколая”. Її мета — вручити подарунки або іншу допомогу дітям захисників і захисниць України. Зараз триває збір заявок […]

Пам’ять про Бахмут у речах: що бахмутяни зберігають на згадку про рідне місто

Бахмут для багатьох його жителів залишився не просто точкою на карті, а частиною життя, яку вони носять у серці. І багато містян зберігають певні речі, […]