13 квітня у Дніпрі відбулася онлайн презентація відбудови Бахмута, яка передбачається після деокупації міста. Мешканці обговорювали відновлення районів у межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. Також міська влада на заході повідомила, що готується програма для загиблих військових з громади. ЇЇ деталі ще не відомі.
На офлайн-заході у Дніпрі побувала членкиня редакції Бахмут IN.UA.
Оновлено. 18 квітня 2024 року редакція отримала уточнення від пресслужби міської ради щодо кількості загиблих військових з Бахмута. Нам повідомили, що станом на квітень 2024 рік відомо про 49 загиблих військових з Бахмута та 6 зниклих безвісти. Також редакції повідомили деталі щодо програми, яка передбачає допомогу для родин загиблих. Йдеться про можливість отримання родинами житлових сертифікатів для придбання житла. Ми оновлюємо матеріал згідно з Редакційною Політикою.
Бахмут в евакуації
У межах візії відбудови Бахмута по різних містах України триває презентація проєкту “Сталева Мрія”, де відтворені потенційні квартали зруйнованого міста. На зустрічах бахмутяни мають можливість не тільки говорити про відбудову, але й про сучасні проблеми. Зокрема у Дніпрі згадали за військових з громади, які загинули.
За словами мера міста та начальника МВА Олексія Реви, станом на 2024 рік, відомо про близько 40 загиблих (ред. за оновленою інформацією 49) бахмутян-військових. Очільник міста додав, що також є безвісти зниклі бахмутяни, які служили у війську. Рева зазначив, що готується програма для загиблих військових з Бахмута, скористатися нею зможуть рідні загиблих. Деталі програми на заході не розголошували (ред. за оновленою інформацією йдеться про житлові сертифікати).
Нагадаємо, що днями редакція опублікувала відкрите звернення до Бахмутської міської ради, Бахмутської міської військової адміністрації, щоб влада розглянула можливість та переглянула чинне Положення, аби воно дозволяло надавати статус почесного громадянина загиблим військовослужбовцям з Бахмута та громади посмертно. Відповідне обговорення може бути проведено у онлайн-режимі, як це було зроблено у випадку з перейменування міської топоніміки.
Читайте також:
- Як у Вільногірській громаді автоматично надають звання почесного громадянина загиблим військовим. Чи можливо це для Бахмута
- “Адвокати ігнорують”: як просувається справа щодо вбивства Артема Мирошниченка
- Перейменування вулиць в Бахмуті: що думають ОМС та активісти
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!