“Адвокати ігнорують”: як просувається справа щодо вбивства Артема Мирошниченка

Семаковська Тетяна 17:58, 29 Лютого 2024
Артем Мірошниченко / фото Facebook

Судове розслідування по факту вбивства Артема Мирошниченка, українського активіста з Бахмута, триває вже 4 роки. Волонтера смертельно побили за українську мову двоє підлітків. Наразі зрушень у справі немає, а вбивці так й залишаються непокараними.

Про це повідомляє Сергій Мірошниченко.

Вбивство Артема Мирошниченка

У листопаді 2019 року Артема Мирошниченка жорстоко побили два підлітки, це Олександр Баришок та Микола Барабаш, які були в алкогольному стані. Молодики били активіста, кидаючи його головою об камені та тротуар. Обох було арештовано.

Один із вбивць Артема Мирошниченка / фото Бахмут IN.UA, 2019 рік
Один із вбивць Артема Мирошниченка / фото Бахмут IN.UA, 2019 рік

“Два хлопця: одному 16-ть років, раніше не судимий, другому – 17-ть років, судимий за пограбування, має умовний строк, який ще триває, напали на Артема. Один з них бив його ногами та руками по голові та тулубі. Потім Артема кинули головою о плитку та перетягнули з тротуару на узбіччя. Самі втекли. Тілесні ушкодження наносив той, що молодший, він займається боксом та боями без правил, другий просто стояв та дивився”, – цитати з брифінгу Ярослава Меженого в.о. начальника Бахмутської поліції, 2019 рік.

Постраждалий від побиття волонтер ГО “Бахмут Український” Артем Мирошниченко помер в лікарні 5 грудня від зупинки серця у лікарні в Лимані. Він так і не приходив до тями. Артема поховали 8 грудня 2019 року в Ямполі. Суд за ці роки так і не зміг покарати вбивць. Про те, що справа не зрушилась з місця повідомляє Сергій Мирошниченко, ветеран війни.

“Адвокати так само ігнорують засідання та не з’являються на онлайн засідання, ба більш цікаво те, що вбивці вимагають засідань у Слов’янському міському суді, хоча попередні роки ігнорували фізичну присутність у ньому та надавали всі пояснення в онлайні, але зараз вони хочуть приїхати в Слов’янськ і проводити засідання там. Враховуючи те, що всі судді та адвокати знаходяться поза межами цього міста як ви розумієте через певні обставини, вбивці поводяться так само зухвало і зверхньо відчуваючи, що правосуддя так само глухе і сліпе”, — пише Сергій Мирошниченко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Контракт із ТЦК — 60 тисяч гривень: нова програма підтримки військових у Покровській громаді

Семаковська Тетяна 16:10, 30 Квітня 2025
Покровська громада надаватиме одноразову грошову допомогу військовим / фото ілюстративне, Генштаб

Покровська громада оновила порядок надання матеріальної допомоги мобілізованим захисникам. . Відповідне розпорядження підписав начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк. Так військові можуть отримати від 20 до 60 тисяч гривень.

Як отримати грошову допомогу, читайте в матеріалі.

Грошове забезпечення військового

Аби підтримати мешканців громади, які проходять службу в Збройних Силах України, у Покровській міській територіальній громаді затверджено зміни до Положення про надання одноразової матеріальної допомоги.

  • 60 000 гривень – військовозобов’язаним, які вперше уклали контракт строком не менше трьох років із Покровським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) та прийняті на службу до сил оборони.

Заяву можна подати протягом трьох місяців з дати укладення контракту.

  • 20 000 гривень – громадянам, зареєстрованим у Покровській міській територіальній громаді, які будуть мобілізовані до ЗСУ з 1 травня 2025 року і перебуватимуть на військовому обліку у Покровському районному ТЦК та СП.

Які документи потрібні:

  • особиста заява;
  • заява про згоду на обробку персональних даних;
  • копія паспорта (ID-картка або книжечка з витягом з демреєстру);
  • копія ідентифікаційного коду або документа, що його замінює;
  • копія довідки про призов за мобілізацією, виданої Покровським ТЦК;
  • банківські реквізити (заява з номером рахунку для перерахування коштів).

    Як подати документи:

    Для цього потрібно звернутися до Управління соціального захисту населення за адресою:
    м. Дніпро, вул. Антоновича, 56. Також можна надіслати документи поштою – у такому разі копії документів мають бути завірені власним підписом.

    Контакти для довідок:

    • 095 399 90 55
    • 099 323 89 99

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Поминальні дні 2025: коли українцям потрібно відвідувати кладовища після Великодня

    Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 30 Квітня 2025
    Кладовище на Проводи / фото ілюстративне, iStock

    Поминальний тиждень, або Проводи — це християнська традиція вшанування пам’яті померлих, яка відзначається після Великодня. У цей час родини відвідують могили близьких, прибирають їх, моляться та приносять поминальні страви. Проводи символізують духовний зв’язок між живими та померлими, надію на воскресіння і вічне життя.

    Детальніше про те, коли у 2025 році відзначатимуться Проводи — в матеріалі Бахмут IN.UA.

    Коли будуть Проводи 2025

    Поминальний тиждень — це християнська традиція вшанування пам’яті померлих, яка зазвичай відзначається на дев’ятий день після Великодня — у Радоницю. Водночас у різних регіонах України дати можуть відрізнятися — залежно від місцевих традицій. Наприклад, поминання може відбуватись:

    • у другий тиждень після Пасхи;
    • у третій тиждень після Великодня;
    • у визначені дати після пасхального періоду.

    Як зазначають у Православній Церкві України (ПЦУ), громадяни та громадянки зазвичай відвідують кладовища та поминають своїх рідних “весь другий тиждень після Пасхи, який називався Провідним”.

    Що роблять під час Поминального тижня

    Під час Поминального тижня люди відвідують могили своїх рідних, щоб вшанувати їхню пам’ять. Вони прибирають навколо могил, прикрашають їх квітами, вінками та запалюють свічки. Священники проводять панахиди — спеціальні поминальні служби за упокій душ померлих. Родини приносять поминальні страви, зокрема паски, крашанки, кутю, які іноді залишають на могилах або роздають нужденним. Це час молитви, спогадів і єднання живих із пам’яттю про тих, хто відійшов у вічність.

    Принесіть до своїх спочилих щиру молитву, теплі спогади, вдячність і християнську любов. Царство Небесне, вічна пам’ять і вічний спокій усім померлим, за яких ми підносимо свої молитви“, — зазначають представники ПЦУ.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Контракт із ТЦК — 60 тисяч гривень: нова програма підтримки військових у Покровській громаді

    Покровська громада оновила порядок надання матеріальної допомоги мобілізованим захисникам. . Відповідне розпорядження підписав начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк. Так військові можуть отримати від […]

    Поминальні дні 2025: коли українцям потрібно відвідувати кладовища після Великодня

    Поминальний тиждень, або Проводи — це християнська традиція вшанування пам’яті померлих, яка відзначається після Великодня. У цей час родини відвідують могили близьких, прибирають їх, моляться […]

    15:00, 30.04.2025 Скопіч Дмитро

    Бахмутська лікарня: хто має право на позачергове обслуговування

    Бахмутська лікарня позачергово обслуговує пільгові категорії населення. Свій статус потрібно підтвердити документом. Зокрема, право на позачергове обслуговування мають учасники та учасниці бойових дій та люди […]

    кндр

    Росіяни показали нові кадри з тренувань армії КНДР на полігонах у рф

    Російські пропагандисти показали кадри з військової підготовки найманців з КНДР, які воюють у складі російської армії. Де саме проходять навчання не повідомляється, але відомо, що […]

    Росіяни повідомляють про знайдене тіло в будинку на Забахмутці: що відомо

    Російські окупанти, ймовірно, знайшли тіло людини в районі Забахмутки. Останки виявили в кутовому будинку по вулиці Зарічній. Про це йдеться в одному з пропагандистських каналів. […]