За минулу добу росіяни обстріляли Донеччину, поліція зафіксувала 23 удари. Окупанти били по селах та містах.У одному із населених пунктів є загиблий.
Нацполіція опублікувала фото руйнувань, після російських обстрілів.
Обстріли Донеччини
Донеччина після атаки росіян / Нацполіція
Ворог здійснив вогневі атаки на 18 населених пунктів, відтак постраждали:
Авдіївка;
Залізне;
Красногорівка;
Курахове;
Селидове;
смт Курдюмівка;
Очеретине;
Південне;
Північне;
Від будівлі залишилися лише стіни / Нацполіція
села Андріївка;
Бердичі;
Галицинівка;
Єлизаветівка;
Нетайлове;
Новоукраїнка;
Орлівка;
Рай-Олександрівка;
Щербинівка.
Зруйнована багатоповерхівка / Нацполіція
Окупанти обстрілювали громади з авіації, Іскандерів, Градів, БПЛА та артилерії. Пошкодили магазин, школу, гідротехнічну споруду, гараж, автомобілі, ЛЕП.
Літня жінка показує поліції руйнування / Нацполіція
У селі Південному внаслідок артилерійських обстрілів загинула людина. Під обстріл також потрапило Селидове. Тут пошкоджено 17 приватних будинків, 11 господарчих споруд, промислові бази, автомобілі, ЛЕП.
Дружківка — прифронтове місто Краматорського району Донеччини. Найближча відстань від міста до лінії фронту — 16 кілометрів.
Як зараз живе Дружківка, дивіться у відеорепортажі “Бахмут IN.UA”.
Дружківка, опитування місцевих жителів
Дружківка — велике місто на півночі Донеччини. До війни у Дружківській громаді мешкали близько 67 тисяч людей. Після повномасштабної війни ця цифра зменшилася майже вдвічі. Сьогодні населення міста складає близько 34 тисяч людей.
Дружківка стала прихистком для тисяч переселенців Донецької області. З початку повномасштабного вторгнення до міста переїхали 15 тисяч ВПО.
На початку 2025 року в Дружківці почастішали обстріли. Причиною тому є просування росіян на фронті. Наразі найближча відстань від міста до лінії боєзіткнення складає 16 кілометрів. Попри це місто продовжує жити звичайне, відносно спокійне життя. Евакуація в місті не оголошена, тут продовжують лишатися й родини з дітьми.
Про життя у Дружківці редакція запитала в місцевих жителів. Яка ситуація в місті з укриттями, чи стабільно людям подають воду й електрику, як люди оцінюють стан підготовки до оборони міста — дивіться у відеорепортажі нашого каналу “Донеччина в евакуації”.
На Донеччині планують оновити перелік населених пунктів, де оголошена обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб. Її планують оголосити у двох громадах Покровського і Волноваського районів.
Про це під час брифінгу повідомив Дмитро Петлін — начальник відділу оперативно-чергової служби, звʼязку, оповіщення та інформування населення Департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА.
Примусова евакуація дітей у Донецькій області
Через погіршення безпекової ситуації на Донеччині планують розширити перелік населених пунктів, де оголошена обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб. Планується, що її введуть у двох громадах Покровського і Волноваського районів.
“У найближчий час буде розглядатися питання про необхідність впровадження обов’язкової евакуації в примусовий спосіб з деяких населених пунктів Комарської та Криворізької громад. Це Волноваський і Покровський райони. Там безпекова ситуація погіршилась і найближчими днями буде ухвалюватись рішення про впровадження нових етапів примусової евакуації”, — повідомив Дмитро Петлін.
Точний перелік населених пунктів, де оголосять примусову евакуацію, визначить регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Після цього Донецька ОВА оприлюднить цей список разом з кількістю дітей, які мають бути евакуйовані.
Скільки дітей залишаються на небезпечних територіях Донеччини
Наразі в населених пунктах, де оголошена примусова евакуація, залишаються четверо дітей. Всі вони з міста Костянтинівка.
Вилучити дітей без дозволу батьків поліція не має права. Тому з родинами проводять бесіди і вмовляють їх виїхати в більш безпечні міста.
Також проводиться робота щодо евакуації родин з дітьми, які повернулися на небезпечні території. Зокрема, минулого тижня з міста Мирноград евакуювали чотирьох дітей. Це ті діти, які повернулись до міста разом із батьками. Їх вивезли повторно.
Донецька область: контакти для евакуації
Звернення про евакуацію з Донецької області приймають на гарячих лініях: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.
Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.
На заміну ПВК “Вагнер” російське Міністерство Оборони створило нові підрозділи з ув’язнених, ці військові частини отримали назву Шторм-Z. Засудженим росіянам, які записалися до лав новоствореної […]
Щороку 23 серпня українці відзначають День Державного Прапора. Після повномасштабного вторгнення росії український прапор став символом нескореності, боротьби та Перемоги нашого народу. Редакція «Бахмут. IN. […]
Українські розробники в межах проєкту Brave1 створили суперзахист від російських тепловізорів та дронів з тепловізійними камерами — плащ-невидимку. Розробка робить українських захисників непомітними для ворога. […]