“М’ясні атаки”: окупанти обурені втратами у підрозділі Шторм-Z

Семаковська Тетяна 10:33, 31 Жовтня 2023

На заміну ПВК “Вагнер” російське Міністерство Оборони створило нові підрозділи з ув’язнених, ці військові частини отримали назву Шторм-Z. Засудженим росіянам, які записалися до лав новоствореної частини, пообіцяли амністію та 2 200 доларів на місяць. Втім, як виявилося, Шторм-Z отримав не гроші та дострокову свободу, а славу гарматного м’яса.

Про це з посиланням на російський військових оглядачів повідомляє Інститут вивчення війни.

Піхота без підтримки артилерії

Російські війська продовжують використовувати штурмові підрозділи “Шторм-Z”, сформовані переважно з полонених, у лобових атаках.

Речник оперативно-таврійського угруповання полковник Олександр Штупун заявив 30 жовтня, що російські війська готуються до “м’ясних атак” під Авдіївкою і тренують штурмові підрозділи “Шторм-Z” для майбутніх штурмів без екіпірування.

Підтверджують факт “м’ясних атак” й самі росіяни. Наприклад, один із солдатів рф, який служить на авдіївському напрямку, стверджував, що “м’ясні атаки” — це коли російські піхотні сили атакують без артилерійської підтримки.

Ще одне джерело рф повідомило, що штурмові загони “Шторму-Z” на авдіївському напрямку і на південному фланзі Бахмута часто знищуються після кількох днів активних дій і в середньому втрачають від 40 до 70% особового складу.

Відомо, що підрозділи “Шторму-Z” часто вводяться в бій до проведення розвідки або встановлення зв’язку з сусідніми підрозділами і, як правило, намагаються евакуювати своїх поранених без артилерійського прикриття, а це призводить до більших втрат.

Оглядачі військових дій у рф зазначають, що такі фактори призводять до того, що підрозділи “Шторму-Z” перетворюються на “сміття”, так і не досягнувши значних результатів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

DSC03044 1 5d044

Бахмут. Безлюддя’2022. Квітень (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Яким Бахмут побачив мешканець міста, фотохудожник Олександр Дяченко – читайте та дивіться у фоторепортажі.  

Дрон-камікадзе

“Наш рух поки зупинився”, — Бахмутський демон про наступ

Ситуація довкола Бахмута складна. Російські військові оглядачі стверджують, що позиційні бої тривають на північний захід від Бахмута в районі сіл Берхівка, Васюківка та Оріхово-Василівка. У […]

САУ Сил оборони

«ЗСУ дійшли до залізниці та тримають під вогневим контролем трасу Бахмут-Горлівка», — військовий експерт

Російська окупаційна армія намагається втримати в своїх руках Бахмут та відсунути від нього Сили оборони України. ЗСУ повільно просуваються вперед на південь від міста-фортеці та, […]

11:36, 17.10.2023 Микола Ситник