Пушилін звинуватив ЗСУ в тому, що окупанти не можуть відбудувати Бахмут

Валентина Твердохліб 11:30, 27 Листопада 2024
Бахмут
Пейзаж зруйнованого Бахмута в березні 2024 / скриншот

Ватажок “днр” денис пушилін звинуватив ЗСУ в тому, що окупаційна влада не може відбудувати Бахмут, Соледар і Мар’їнку. За його словами, саме українська армія “робить все, щоб не допустити відновлювані роботи”.

Про це пушилін заявив у телеефірі одного з російських каналів.

Пушилін про відбудову Бахмута

Очільник “днр” денис пушилін висловився про наміри відбудувати Бахмут, Соледар і Мар’їнку. Однак, за його словами, відновити міста нібито не дозволяють бійці ЗСУ. Ватажок псевдореспубліки обурився, що українські військові тримають позиції. Бо окупанти не можуть розмінувати захоплені міста, не кажучи вже про їхню “відбудову”.

Саме в розмінуванні міст, за словами пушиліна, найбільша проблема. Ватажок “днр” каже, що після розмінуванні в Бахмуті, Соледарі і Мар’їнці почнуть “зводити будинки і запускати підприємства”.

Про відбудову окупованих міст / скриншот із росджерел

Про те, що ці міста вщент зруйнували росіяни, пушилін нічого не сказав. Як і про те, яким чином окупанти планують “відбудову” і роботу яких знищених підприємств хочуть відновити.

Загалом в окупантів немає чіткої думки про відбудову Бахмута. Деякі російські “посадовці” кажуть про те, що місто будуть відновлювати, а інші заявляють про те, що його знесуть і побудують новий населений пункт.

Реакція на заяву пушиліна

Водночас на такі заяви окупаційної влади місцеві жителі окупованих територій реагують з обуренням. Люди зазначають, що їм потрібне “реальне вирішення” проблем. Вони вимагають або відбудувати їхнє житло або виплатити компенсацію за зруйновані оселі.

Люди вимагають пушиліна вирішити проблеми з житлом / скриншот
Люди просять окупаційну владу дати житло або житлові сертифікати / скриншот

Також помітно, що заяви окупаційної влади почали повторюватися. Вже не вперше пушилін скаржиться на те, що українські військові заважають “відбудові”.

Прохання людей про допомогу / скриншот

Вперше заява про те, що саме українські військові заважають обіцяній відбудові Бахмута пролунала у вересні 2023 року. Тоді пушилін анонсував, що про “відбудову” будуть говорити наступного року. Водночас, минув вже понад рік, але процес “відбудови” все ще не розпочався.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Це як ще одна дитина в родині”: що потрібно знати перед тим, як взяти улюбленця з притулку

Палій Катерина 13:35, 27 Листопада 2024
Домашні улюбленці з притулку / фото надане героїнею

В умовах постійного зростання кількості безпритульних тварин, особливо в Україні після повномасштабної війни, питання про те, чи варто взяти тварину з притулку стає все більш актуальним.

Варто розуміти, що за кожною твариною стоїть власна історія, а багато з них вже колись мали домівку і втратили її з різних причин.

Раїса Мельницька, керівниця громадської організації “Покинутий Ангел”, для журналістів Бахмут IN.UA поділилась своїми порадами для тих, хто розглядає можливість взяти тваринку з притулку. 

Взяти тварину з притулку: чому варто обміркувати своє рішення

Першою порадою для людей, які планують взяти тварину з притулку, є ретельне обдумування цього кроку. 

Не забувайте, що у вашій родині з’явиться ще один член, зі своїми звичками, характером та поведінкою. Це велика відповідальність, адже життя тварини тепер повністю залежатиме від вас! Це як ще одна дитина у родині”, — підкреслює зоозахисниця.

Важливо усвідомити, що це не просто бажання “мати песика чи котика”, а також значні зобов’язання.

При виборі майбутнього домашнього улюбленця важливо зважити на кілька моментів:

  • деякі породи собак і котів линяють більше, ніж інші;
  • залежно від розміру (переважно це стосується собак) – вони можуть вимагати більше місця, ніж є в однокімнатній квартирі;
  • вік тварини: якщо ви проводите більшу частину дня на роботі, молодий пес може виявитися не найкращим вибором, оскільки потребує більшої фізичної активності та триваліших прогулянок.
  • важливо враховувати наявність інших тварин у домі, а також дітей.

Як дбати про тварину

Раїса Мельник та собака з притулку / фото з особистого архіву героїні

Тварини в притулках, як правило, оброблені від паразитів і мають всі необхідні щеплення. Раїса Мельницька відзначає, що нові родини тварин, яких взяли з притулку також повинні дбати про їхнє здоров’я.

Важливо забезпечити ветеринарний супровід на постійній основі. Ми віддаємо тваринок стерилізованими або кастрованими, і однією з умов нашої роботи є те, щоб нові власники також слідкували за цим”, — каже керівниця. притулку.

Вона також зазначає, що у випадку цуценят вони завжди допомагають з організацією стерилізації, як тільки настає час.

Також кішки та собаки повинні мати насамперед правильний раціон, бажано рекомендований або складений ветеринарним дієтологом, в якому будуть враховані всі нюанси. Наприклад, у собак вітамін Д не виробляється під впливом ультрафіолету, на відміну від людей, і є ще багато таких особливостей в організмі котів та собак.

Сучасний підхід до харчування – це важливість забезпечення тварини всіма необхідними макро та мікроелементами, та поживними речовинами.”, — стверджує зоозахисниця.

Стереотипи та їх руйнування

Як війна вплинула на притулки для тварин / ілюстрація Бахмут IN.UA

Ще одна важлива проблема — це стереотипи про притулки. Деякі люди вважають, що тварини з притулків є неадекватними або агресивними. 

Багато людей вважають притулки чимось на зразок концтаборів для тварин, де вони живуть у жахливих умовах”, — зазначає Мельницька. Проте вона запевняє, що це не так, і вагомі зміни можливі лише за активного залучення до цієї теми. Адже багато людей, відвідавши притулок, змінюють своє ставлення до бездомних тварин. 

Крім того, важливо врахувати, що не всім потенційним власникам тваринок вдається отримати їх з притулку. 

“Для нас важливі умови, в яких тварини житимуть після виходу з притулку. Ми не можемо віддати улюбленця тій людині, яка планує просто тримати його на ланцюгу”, — підкреслює зоозахисниця.

Основна відповідальність керівництв

Особливо важливо, щоб керівники притулків усвідомлювали відповідальність за життя тих, кого вони рятують. 

Це велика відповідальність за інші життя! Якщо очолюєте притулок, то повинні робити це гідно, з реальним бажанням допомогти тваринам”, — говорить Раїса Мельницька. Вона зазначає, що якщо людина не готова до такої відповідальності, можливо, їй краще звернутися до інших видів діяльності. 

Взяти улюбленця з притулку — це не просто добрий вчинок, а величезна відповідальність, що потребує серйозного підходу. Ваш новий компаньйон із притулку вартий найкращого”, – запевняє Мельницька.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Переселенцям, які живуть в Івано-Франківській громаді, видаватимуть продуктові набори

Валентина Твердохліб 12:33, 27 Листопада 2024
набори
Продуктові набори / фото Facebook-сторінка Департаменту інтеграції громад, внутрішньої політики та роботи з внутрішньо переміщеними особами Івано-Франківської міськради

Переселенці, які живуть в Івано-Франківській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу. В пункті підтримки ВПО видаватимуть продуктові набори. Їх можна отримати одноразово.

Про це повідомляє Департамент інтеграції громад, внутрішньої політики та роботи з внутрішньо переміщеними особами Івано-Франківської міськради.

Івано-Франківськ, допомога ВПО

Пункт підтримки ВПО Івано-Франківської міськради надаватиме допомогу переселенцям. Люди можуть отримати продуктові набори, їх видаватимуть одноразово.

Гуманітарну допомогу можуть отримати переселенці вразливих груп населення. А саме:

  • пенсіонери (незалежно від віку);
  • люди старше 55 років;
  • люди з інвалідністю;
  • учасники бойових дій;
  • багатодітні родини;
  • одинокі матері/батьки.

Для отримання продуктового пакунка необхідно предʼявити підтверджуючі документи, довідку або тимчасове посвідчення про взяття на облік ВПО, видані Івано-Франківською територіальною громадою.

Продуктові набори видаватимуть лише тим, хто не отримував їх раніше.

Видача гуманітарної допомоги відбудеться за адресою: місто Івано-Франківськ, вулиця Дністровська, 26 (2 поверх). Графік роботи: вівторок та четвер з 09:30 до 15:00. Допомога надаватиметься до завершення продуктових запасів.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном: +380 (99) 146 5427.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Це як ще одна дитина в родині”: що потрібно знати перед тим, як взяти улюбленця з притулку

В умовах постійного зростання кількості безпритульних тварин, особливо в Україні після повномасштабної війни, питання про те, чи варто взяти тварину з притулку стає все більш […]

набори

Переселенцям, які живуть в Івано-Франківській громаді, видаватимуть продуктові набори

Переселенці, які живуть в Івано-Франківській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу. В пункті підтримки ВПО видаватимуть продуктові набори. Їх можна отримати одноразово. Про це повідомляє Департамент […]

Дві категорії дітей зможуть отримати грошову допомогу до Миколая

В Україні до Дня святого Миколая (6 грудня) планують надати одноразову виплату для дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування, але виховується в сім’ях опікунів […]

10:25, 27.11.2024 Скопіч Дмитро
часів яр

Окупанти могли прорватися в мікрорайон Новий у Часовому Яру: подробиці

У місті Часів Яр напружена ситуація. Тут тривають бої, а окупанти не полишають спроб прорвати лінію оборони. Ворог тисне на північних й південних околицях, подекуди […]

Міжнародні потяги з Києва до Європи: графік руху та країни сполучення

Подорожі з та до України значно ускладнились, адже війна призвела до повного закриття повітряного простору. Наразі єдиним способом перетнути кордон є наземні види транспортних засобів, […]

18:00, 26.11.2024 Скопіч Дмитро