Пейзаж зруйнованого Бахмута в березні 2024 / скриншот
Ватажок “днр” денис пушилін звинуватив ЗСУ в тому, що окупаційна влада не може відбудувати Бахмут, Соледар і Мар’їнку. За його словами, саме українська армія “робить все, щоб не допустити відновлювані роботи”.
Про це пушилін заявив у телеефірі одного з російських каналів.
Пушилін про відбудову Бахмута
Очільник “днр” денис пушилін висловився про наміри відбудувати Бахмут, Соледар і Мар’їнку. Однак, за його словами, відновити міста нібито не дозволяють бійці ЗСУ. Ватажок псевдореспубліки обурився, що українські військові тримають позиції. Бо окупанти не можуть розмінувати захоплені міста, не кажучи вже про їхню “відбудову”.
Саме в розмінуванні міст, за словами пушиліна, найбільша проблема. Ватажок “днр” каже, що після розмінуванні в Бахмуті, Соледарі і Мар’їнці почнуть “зводити будинки і запускати підприємства”.
Про відбудову окупованих міст / скриншот із росджерел
Про те, що ці міста вщент зруйнували росіяни, пушилін нічого не сказав. Як і про те, яким чином окупанти планують “відбудову” і роботу яких знищених підприємств хочуть відновити.
Загалом в окупантів немає чіткої думки про відбудову Бахмута. Деякі російські “посадовці” кажуть про те, що місто будуть відновлювати, а інші заявляють про те, що його знесуть і побудують новий населений пункт.
Реакція на заяву пушиліна
Водночас на такі заяви окупаційної влади місцеві жителі окупованих територій реагують з обуренням. Люди зазначають, що їм потрібне “реальне вирішення” проблем. Вони вимагають або відбудувати їхнє житло або виплатити компенсацію за зруйновані оселі.
Люди вимагають пушиліна вирішити проблеми з житлом / скриншот
Люди просять окупаційну владу дати житло або житлові сертифікати / скриншот
Також помітно, що заяви окупаційної влади почали повторюватися. Вже не вперше пушилін скаржиться на те, що українські військові заважають “відбудові”.
Прохання людей про допомогу / скриншот
Вперше заява про те, що саме українські військові заважають обіцяній відбудові Бахмута пролунала у вересні 2023 року. Тоді пушилін анонсував, що про “відбудову” будуть говорити наступного року. Водночас, минув вже понад рік, але процес “відбудови” все ще не розпочався.
Зір — одна з головних функцій, яка допомогає людині орієнтуватися в середовищі і жити повноцінне життя. Та гострота зору може впасти, якщо не займатися профілактикою хвороб і не звертатися до спеціалістів у разі незначних симптомів.
Як попередити захворювання очей та як часто потрібно проходити профілактичні огляди, редакції розповіла Валентина Кузнецова — лікарка-офтальмологиня Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування.
Коли потрібно звертатись до офтальмолога
Для профілактики хвороб очей потрібно регулярно відвідувати лікаря-офтальмолога. Якщо в людини немає скарг, то це можна робити раз на рік — лікар оглядає передню поверхню ока та очне дно. Завдяки таким оглядам медики можуть виявити хворобу на початковій стадії, коли пацієнт ще не має скарг.
Якщо ж у людини є скарги, то огляди мають проходити щонайменше раз на рік. Потрібно перебувати на контролі у свого лікаря, щоб не допустити погіршення стану.
Серед симптомів, при яких потрібна консультація лікаря:
погіршення зору — відчуття, що стало гірше бачити на далеку чи близьку відстані;
сльозотеча, сухість, печіння, відчуття піску в очах;
відчуття “блискавок”, спалахів при рухах очей;
відчуття “мушок” перед очима, плаваючих помутнінь перед очима;
травма — потрапляння чогось в око, удар в око тощо.
Також є кілька діагнозів, при яких потрібен контроль у лікаря-офтальмолога навіть без наявності скарг.
“Це, наприклад, цукровий діабет. При такому діагнозі огляд потрібен щонайменше раз на рік, інколи частіше, якщо лікар виявляє проблеми через ускладення цукрового діабету. Також бажано звертатися при артеріальній гіпертензії, оскільки теж можливі ускладення, про які пацієт не знає”, — розповіла Валентина Кузнецова.
Профілактика захворювань очей
Лікарка виокремлює кілька причин, які можуть стати причиною захворювань очей. Щоб уникнути ризиків необхідно:
не терти очі. Виключте тертя очей брудними руками, хустинками тощо;
робити паузи при роботі з екранами. Якщо ви користуєтесь комп’ютером чи телефоном, періодично робіть паузи та уникайте роботи з ґаджетами у темряві;
контролювати вологість повітря. При кондиціонуванні чи опаленні приміщення зволожуйте повітря.
Вплив комп’ютера на зір
До проблем з очима може призвести неконтрольоване використання екранів ґаджетів — комп’ютерів, телефонів, планшетів. Для того, щоб зменшити навантаження на очі, лікарка радить робити перерви при роботі за комп’ютером.
Людина працює за ноутбуком / ілюстративне фото Pexels
“2-3 години за комп’ютером на добу не буде шкідливим. Але ж ми зараз живемо в такому світі, коли майже вся робота пов’язана з ґаджетами. І навіть робота лікарів, які рекомендують обмежити екранний час, теж пов’язана з роботою за комп’ютером. Тому в цьому випадку я б радила мати баланс між відпочинком і роботою. Наприклад, можна працювати годину за комп’ютером, а потім робити 10 хвилин перерви. Просто потрібно давати своїм очам відпочити”, — каже Валентина Кузнецова.
Також у якості зменшення навантаження на очі можуть підійти зволожувальні краплі. Але перед їх використанням варто проконсультуватися з лікарем.
“При роботі з екранами рекомендується використовувати зволожуючі краплі. Але обговорення того, які це саме краплі, бажано лишити на прийом лікаря. Тому що в людини можуть бути якісь супутні патології, які вимагатимуть того чи іншого препарату”, — зауважує офтальмологиня.
Вікова зміна зору: чи можлива профілактика
Профілактики вікових змін зору на сьогодні немає. Єдине, що може допомогти — вчасне звернення до лікаря, який допоможе зменшити навантаження на очі.
При вікових змінах зору треба правильно підібрати окуляри / ілюстративне фото Pexels
“На жаль, профілактики вікових змін немає. Єдине що, звісно, рекомендується для розвантаження очей — мати хороші окуляри, які підібрані офтальмологом. Тому що якщо людина має окуляри, підібрані оптимально під її око, то око при цьому не навантажене, воно має ту допомогу, яка необхідна йому для роботи. А якщо ж людина не носить окуляри, носить застарілі окуляри, які вже в її ситуації не працюють, то це часто спричиняє додаткове навантаження на очі. Очі можуть боліти, червоніти, швидко втомлюватися.
З інших вікових проблем, які можна виокремити, дуже часто це порушення сльозопродукції, зміни сльозопродукції або розвиток катаракти. Тут, на жаль, не можу сказати, що цього можна запобігти. Просто при виявленні цих хвороб треба спостерігатися в лікаря”, — каже офтальмологиня Валентина Кузнецова.
Чи є продукти, які можуть покращити зір?
Часто в інтернеті можна побачити публікації, де рекомендують ті чи інші продукти для покращення зору. Людям радять їсти моркву чи чорницю, кажучи, що це покращить зір. Однак насправді це міф.
Є рекомендації, коли при порушенні зору рекомендаують їсти моркву / істративне фото Pexels
“У популярних продуктах, таких як морква чи чорниця, насправді є вітаміни, що корисні для очей. Але вони не можуть покращити зір. Це, ніби, як збалансоване харчування, яке просто підтримує наш організм упорядку, і очі теж. Але не можна сказати, що за допомогою харчування можна покращити собі зір. Інколи ми призначаємо при деяких захворюваннях вітамінні комплекси, щоб додатково підтримати роботу ока. Але це все базується на міжнародних рекомендаціях, і це, зазвичай, не продукти харчування, а конкретні вітамінні комплекси в пігулках”, — розповідає лікарка.
УВКБ ООН анонсував відкриття запису в пункт даних збору в Києві / фото ілюстративне, УВКБ ООН
Сьогодні 2 квітня відкривають реєстрацію для запису на грошову допомогу в пункт даних збору у місті Київ. Після реєстрації, ті, хто підпадає під умови програми, можуть отримати виплати від ООН. Онлайн-форму відкривають о 12:00.
Про це повідомляє пункт реєстрації від УВКБ ООН у Києві.
УВКБ ООН допомога реєстрація онлайн
2 квітня о 12:00 буде відкрита форма для переселенців та переселенок для запису в пункт збору даних в місті Київ. Відібрані особи зможуть отримати багатоцільову грошову підтримку від УВКБ ООН.
Після успішного заповнення форми потрібно чекати на дзвінок від представників благодійного фонду “Право на захист”. Вони проведуть попередню перевірку відповідності умовам програми та повідомлять дату, час і місце прийому.
Зверніть увагу, що прийом здійснюється виключно за попереднім записом. Слідкувати за електронною чергою можна за посиланням на таблицю.
Перед заповненням форми переконайтеся, що ви підпадаєте під всі умови, для цього пройдіть опитувальник онлайн за посиланням. Важливо, це не є реєстрацією на грошову допомогу, опитувальник допоможе зрозуміти вам, чи можете ви отримати багатоцільову грошову допомогу.
Хто може отримати допомогу від ООН 2025 року?
Умови виплати від ООН у 2025 році мають інші критерії ніж у 2024. Зокрема, ваш середньомісячний дохід має бути меншим за 5 400 гривень на людину. Для того, щоб зараз отримати виплати ви повинні підпадати під одну з категорій:
переселенець чи переселенка, яка перемістилася впродовж останніх шести місяців в межах України через воєнні дії);
ви повернулися в Україну з іншої країни після вимушеного переміщення через воєнні дії;
ви повернулися до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення в межах України.
Крім того, людина має мати хоча б одну з нижче перелічних критеріїв вразливості:
родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
або/та родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
або/та родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо).
Зір — одна з головних функцій, яка допомогає людині орієнтуватися в середовищі і жити повноцінне життя. Та гострота зору може впасти, якщо не займатися профілактикою […]
Сьогодні 2 квітня відкривають реєстрацію для запису на грошову допомогу в пункт даних збору у місті Київ. Після реєстрації, ті, хто підпадає під умови програми, […]
Росіяни намагаються прорвати оборону на Покровському напрямку, проте їхні атаки не дають значних результатів. Через провали на фронті ворог коригує дії та відмовляється від планів […]
Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]
Сезонна вакцинація допомагає уникнути ймовірності серйозних ускладнень при хворобі, та власне й нерідко самої хвороби. Вакцинація від групи чи інших сезонних захворювань доступна й для […]