Постраждалі від Чорнобильської катастрофи отримають виплати — міськрада

Семаковська Тетяна 13:23, 20 Листопада 2023
ЧАЕС / фото ілюстративне

Мешканці Бахмутської міської територіальної громади, які були учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (1 категорії) або стали потерпілим від Чорнобильської катастрофи (1 категорії) та мають статус ВПО, отримають одноразову виплату. Йдеться про 1000 гривень.

Про це повідомляє Бахмутська міськрада з посиланням на Управління соцзахисту.

Виплати для бахмутян

Управління соцзахисту населення Бахмутської міської ради зазначає, що громада забезпечена виплатами одноразової матеріальної допомоги особам:

  • постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1) з-поміж мешканців Бахмутської міської територіальної громади;
  • були учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (1 категорії);
  • стали потерпілим від Чорнобильської катастрофи (1 категорії), та мають статус внутрішньо переміщеної особи.

Гроші виділили з обласного бюджету, людям виплатять по 1000 гривень. Щоб отримати кошти, потрібно до 1 грудня подати до Управління поштовим відправленням заяву про надання матеріальної допомоги. Також потрібно додати копії документів:

  • паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;
  • реєстраційного номера облікової картки платника податків (для громадян, які через свої релігійні переконання не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків, копія сторінки паспорта з відповідною відміткою);
  • довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
  • посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або особи, потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1;
  • довідки про реквізити розрахункового рахунку, відкритого в банку (за стандартом ІВАІN).

Після того, як ви сформували заяву та додали до неї копії документів, завірені власним підписом (копія вірна, дата, підпис, ПІБ), необхідно відправити все Новою Поштою за адресою: місто Дніпро, Дніпропетровська область, відділення №57, отримувач — Лисяченко Оксана Миколаївна, телефон +38 (095) 350 4113.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

З Покровська вивезли прах воїна УПА, дисидента Данила Шумука: де буде перепоховання

Валентина Твердохліб 17:40, 26 Грудня 2024
Поле почесних поховань на Личаківському цвинтарі / фото музей “Личаківський цвинтар”

У Львові перепоховають воїна УПА, дисидента, учасника руху опору Данила Шумука. Його прах перевезли з Покровська. Перепоховання Данила Шумука ініціювала його онука.

Про це повідомляє Львівська міськрада.

Перепоховання Данила Шумука

У Львові перепоховають воїна УПА, борця за незалежність Данила Шумука. Його прах перевезли до Львова з Покровська. Перепоховання Данила Шумука ініціювала його онука Ніна Калач.

Перевезення праху вдалося реалізувати завдяки військовослужбовцям 13-ї бригади НГУ “Хартія” та співробітникам СБУ.

Данила Шумука перепоховають на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря, поруч із його побратимами та посестрами з УПА і дисидентського руху.

Перепоховання відбудеться завтра, 27 грудня, за таким графіком:

  • 14:00 — чин похорону у Гарнізонному храмі святих Петра і Павла (вулиця Театральна, 11);
  • 15:00 — чин перепоховання на Личаківському цвинтарі;
  • 17:30 — лекція на тему: “Данило Шумук — в’язень трьох окупаційних режимів”. Лектори: сержанти 13-ї бригади НГУ “Хартія” Вахтанг Кіпіані та Володимир Бірчак (Львівська міська рада, площа Ринок, 1).

Хто такий Данило Шумук

Данило Шумук народився 28 грудня 1914 року на Волині. Відомий як громадський діяч, в’язень польських тюрем, нацистських і радянських таборів, дисидент, учасник руху опору, член Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод.

Данило Шумук / фото Покровська МВА

У березні 1943 року — грудні 1944 року перебував в УПА, був політвиховником. У квітні 1945 року був засуджений до смертної кари за участь в УПА. Через півтора місяці вирок замінили на 20-річне ув’язнення.

Провів за ґратами понад 40 років життя.

З 2002 року Данило Шумук жив у своєї дочки Віри в місті Покровськ на Донеччині. Тут він і помер 21 травня 2004 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли розпочнуться зимові канікули у 2025 році: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:20, 26 Грудня 2024
Шкільне заняття / фото ілюстративне, iStock

Навчальний рік 2024-2025 в Україні продовжується. За плечима школярів один пройдений семестр та повноцінні зимові канікули. Утім, а коли саме вони розпочинаються у школах?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, коли саме починаються зимові канікули в школах 2024-2025 та скільки вони триватимуть. 

Зимові канікули у школах у 2025 році

З огляду на ризик блекаутів, заклади освіти отримали право самостійно регулювати навчальний процес та тривалість зимових канікул 2025. Це стосується встановлення канікул, часу початку та закінчення уроків.

Є певні рекомендації від Міністерства освіти та науки України (МОН). Згідно з рекомендацією, відпочинок для дітей розпочинатиметься 30 грудня 2024 року та триватимуть до 10 січня 2025 року включно. 

Відомо, що зимові канікули у Києві вже в розпалі. Вони розпочалися 23 грудня 2024 року та триватимуть до 11 січня 2025 року. Додаткові канікули надаватимуть учням перших класів із 17 до 22 лютого 2025 року.

Інша ситуація у більшості навчальних закладах Дніпропетровської області. Там відпочинок для дітей триватиме з 25 грудня 2024 року до 7 січня 2025 року.

Учні одеських шкіл підуть на зимові канікули з 30 грудня 2024 року по 10 січня 2025 року, як і було зазначено у рекомендаціях МОН.

Чи будуть додаткові канікули взимку

Навчання в Україні може відбуватися як в очній, так і в дистанційній формі. Утім, складна ситуація з енергопостачанням в зимовий період та невизначеність змусила деякі школи прийняти рішення щодо скасування осінні канікули, щоб, за необхідності, подовжити період зимового відпочинку для учнів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутські майстрині відновлювали унікальні орнаменти з Чорнобиля: згадуємо події

26 квітня 1986 року відбулася Чорнобильська катастрофа. Ця аварія на Чорнобильській АЕС забрала життя тисячі людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу, […]

131057206 410926516923362 4862051126770836340 n 78415

До дня ліквідаторів Чорнобильської АЕС  у Бахмуті вручили 11 тисяч гривень і тортики

Саме цього дня у 1986 році закінчили  будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.  На території Бахмутської міської ради мешкають 119 осіб-ліквідаторів ЧАЕС, в тому числі і […]

Як циклічна історія не вчить росіян: Чорнобиль та загроза на ЗАЕС

Російські окупанти порушуючи всі можливі правила і закони здорової логіки цинічно здійснюють ядерний шантаж для того, щоб перетягнути на себе військово-політичну ковдру.