В Україні запрацював пілотний проєкт з невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства під час війни. У межах ініціативи одноразові проміжні компенсації в розмірі 3 тисяч євро зможуть отримати 500 осіб.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Репарації для постраждалих від сексуального насильства
Пілотний проєкт презентувала міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час конференції “Відновлення прав постраждалих від сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом: елемент миру та світової безпеки”.
“З самого початку повномасштабної війни ми почали отримувати інформацію щодо випадків злочинів сексуального насильства та застосування тортур до українського населення з боку російських військовослужбовців. Ми обʼєдналися всередині країни та з нашими міжнародними партнерами й почали діяти на користь постраждалих. Ми розгорнули Центри допомоги врятованим по всій країні, аби кожен зміг отримати необхідну допомогу. Але ми розуміємо, що цього недостатньо. Відтак, ми запускаємо пілотний проект з виплати невідкладних проміжних репарацій. Це допоможе відновити права постраждалих”, — зазначила Ольга Стефанішина.
За її словами, ініціатива є першим подібним випадком в історії репараційних заходів, коли держава спільно з громадянським суспільством та недержавними організаціями під час війни напрацьовує кроки з виплати невідкладних проміжних репарацій.
Проект передбачає:
- виявлення та ідентифікацію постраждалих від сексуального насильства;
- визначення відповідності кожного окремого випадку критеріям сексуального насильства;
- безпосередню виплату проміжних компенсацій ідентифікованим постраждалим.
Так, протягом 2024 року 500 постраждалих зможуть отримати одноразову виплату в розмірі 3 тисяч євро на умовах повної конфіденційності. Вже у березні 40 людей пройдуть необхідні процедури для того, щоб отримати відповідні статуси та перші проміжні репарації.
Примітка. Невідкладні проміжні репарації — вид компенсації для постраждалих, коли не треба чекати поки країна-агресор компенсує збитки людям і країні, на яку вона напала. Станом на 4 березня Офіс генерального прокурора України розслідує 274 факти сексуального насильства, пов’язаного з війною.
Читайте також:
- У Раді хочуть визначити категорії людей, які першими отримають компенсації за знищене житло
- Жителі Бахмута зможуть отримати компенсацію від рф без доведення руйнувань
- Компенсація за зруйноване та пошкоджене житло у 2024 році: що потрібно знати
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!