“Погубили піхоту”: як пройшла доба для росіян на Бахмутському напрямку

Семаковська Тетяна 09:41, 30 Квітня 2024
Український військовий на позиціях / фото Генштаб

Є кілька зафіксованих просувань росіян біля Красногорівки, Новоолександрівки та Кераміка. Бої на Бахмутському напрямку тривають, за минулу добу наші війська відбили 33 штурми росіян та частково ліквідували їхню бойову техніку та піхоту.

Про це повідомляє Станіслав Бунятов, доброволець 24 ОШБ “Айдар”.

Бахмут та Часів Яр: карта бойових дій

Росіяни збільшили кількість атак поблизу Бахмута, якщо кілька днів тому, це було 10 атак за добу, то зараз кількість штурмів досягає 25-33.

Атаки на Часів Яр / скриншот Deep State

“На Бахмутському напрямку п*дари думали що у них невидима техніка і про*бали 2 БМП, а 3 тікали так, що погубили піхоту. П*зд*єм як диких собак”, — пише Станіслав Бунятов.

Генштаб повідомляє, що ЗСУ відбили 33 атаки в районах населених пунктів:

  • Білогорівка Луганської області;
  • Верхньокам’янське;
  • Новий;
  • Іванівське;
  • Кліщіївка;
  • Андріївка;
  • Роздолівка;
  • Часів Яр Донецької області.

Поблизу Часів Яру росіяни хочуть покращити своє положення та задіюють тактичну авіацію. Аналітики Deep State повідомляють, що на Донецькому напрямку росіяни також атакують в бік Новоолександрівки, та мають успіхи. Також є зафіксоване просування у Кераміку (ред. це селище Очеретинської громади) та на східних околицях Красногорівки.

Атаки в напрямку Новопокровського Сили Оборони відбили, тривають зіткнення південніше Первомайського. Неподалік від Парасковіївки росіяни хотіли покращити своє положення, але ці атаки успіху не мали, оборону тут тримає 79 ОДШБр.

Російська армія наступала з боку з Солодкого в бік Водяного, ворога було відкинуто назад бійцями 72 ОМБр.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ФЕЙК: понад 100 тисяч випадків СЗЧ в Збройних силах України

Лідія Гук Гук Лідія 18:12, 29 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут.IN.UA

В ефірі Новини.LIVE адвокат Ростислав Кравець повідомив про кількість випадків самовільного залишення частини в Збройних силах України. За його словами, нібито понад 100 тисяч осіб відправилися у СЗЧ. Однак, це брехня. 

Чому заява Ростислава Кравця про дезертирство в ЗСУ є неправдивою — пояснюємо у матеріалі Бахмут.IN.UA

Хто такий адвокат Ростислав Кравець?

Інформація, яку озвучив Кравець в прямому ефірі, є безпідставною. За його словами, саме ЗМІ поширюють дані про кількість осіб, які самовільно залишили військову частину. Утім конкретних назв медіа він не озвучив. 

Це не вперше, коли адвокат Ростислав Кравець маніпулює фактами. У 2020 році його було занесено в базу центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України «Миротворець». За інформацією на сайті, Кравець здійснював такі незаконні дії:

  • Маніпулював суспільно значущою інформацією;
  • втручався у діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • брав участь в інформаційних спецопераціях рф;
  • допомагав країні-агресорці в діях, спрямовані на дискредитацію державних інститутів України;
  • брав участь в інформаційних операціях рф, що були спрямовані на знищення доказів злочинів країни-агресорки проти України.
Центр «Миротворець» / скриншот

Центр протидії дезінформації (ЦПД) відреагував на поширення фейку. Експерти підкреслюють, що тільки офіційні особи, які мають доступ до відповідної інформації, можуть фахово коментувати питання, пов’язані з діяльністю Збройних Сил України.
Відтак, поширювати такі заяви можуть виключно:

  • пресслужба;
  • представники оперативного командування;
  • спеціально уповноважені особи Міноборони й Генштабу;
  • безпосередньо Міністерство оборони та Генеральний штаб

Сам Кравець часто виступає експертом з питань права в українських медіа, тому його заява набула широкого розголосу. Втім, не тільки в Україні, але й на території рф. Російські медіа використовують слова адвоката для поширення теми масового дезертирства в ЗСУ, яку вони активно роздувають ще з осені минулого року.

Скільки випадків дезертирства в Україні?

Ми не стверджуємо, що випадків дезертирства не існує. Утім, навіть близько не у тій кількості, яку назвав Ростислав Кравець. За оприлюдненою Верховним Судом статистикою, у 2023 році засуджено 1577 особи за самовільне залишення військової частини або місця служби (ст. 407 КК). 

Статистика Верховного Суду / скриншот звіту

Відтак, ЦПД закликає українські медіа відноситись більш відповідально до вибору експертів. Будь-які заяви щодо діяльності Збройних сил України можуть впливати на сприйняття військової ситуації як всередині країни, так і за її межами. 

Непідтверджена інформація про масове самовільне залишення військової частини може спровокувати паніку серед населення та сумніви щодо здатності Збройних сил захищати країну. Наполегливо рекомендуємо не розповсюджувати такі заяви як у мережі, так і усно. Поширюйте лише перевірену інформацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Партизани “Атеш” знайшли склад боєприпасів рф поблизу Торецька: фото

Партизанський рух “Атеш” знайшов склад російських боєприпасів на території покинутого вогнетривкого заводу в окупованій Пантелеймонівці, що на Донеччині. Про це повідомляють на сторінці руху. “Атеш” […]

До зимових свят: як дітям ВПО на Івано-Франківщині отримати подарунок від Миколая

Представники громадської організації “Карітас-Надвірна”, ставши офіційними помічниками Святого Миколая, анонсували проведення щорічної акції для дітей ВПО на Івано-Франківщині. Про це повідомили представники “Карітас-Надвірна” в Facebook. […]

16:00, 10.10.2024 Скопіч Дмитро

Як підписати декларацію з бахмутськими лікарями в Києві

Мешканці/ки Бахмутської громади можуть підписати декларацію з сімейним лікарем в амбулаторії №11 у Києві. Укласти декларацію можна з наступними лікарями: Сергій Старусєв та Ірина Чупіс. […]

Гоніння гадюк та каша з Авдіївки: Національний перелік культурної спадщини доповнили чотири елементи з Донеччини

Чотири елементи Донеччини внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Мова йде про унікальний обряд з села Іскра та три традиційні страви. Про це […]

14:25, 10.10.2024 Скопіч Дмитро

В Києві бахмутян консультуватимуть з питань виплат: дата

11 жовтня бахмутяни можуть прийти на прийом аби отримати консультації з питаньпризначення та виплати усіх видів соціальної допомоги. Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян в […]