Мешканці Торецької громади Бахмутського району мають змогу безплатно евакуюватися до Волинської області. Найближчий евакуаційний автобус відправиться у суботу, 18 травня.
Про це повідомляє Торецька міська військово-цивільна адміністрація.
Як залишити заявку на евакуацію
З 02 травня 2024 року обов’язкова евакуація з Торецької громади буде здійснюватися до Волинської області. Люди зможуть виїхати спеціальним поїздом, 1 раз на 8 днів (02.05; 10.05; 18.05; 26.05).
Евакуаційний автобус з території Торецької громади відправиться у четвер 2 травня до Дніпра з заїздом до Покровська та з подальшою пересадкою на евакуаційний потяг до Волинської області. Людям забезпечать проживання, медичну допомогу, психологічну підтримку та виплати.
Залишити заявку на евакуацію мешканці Торецької громади можуть за номерами телефону:
+380 (99) 6019 491 (цілодобово);
+380 (66) 9526 360 (щоденно з 08:00 до 17:00).
Якщо ви хочете евакуюватися безпосередньо до Волинської області дзвоніть за номером телефону гарячої лінії УСЗН Торецької міської ВА з 08:00 до 20:00 щоденно +380 (66) 4567 170.
Нагадуємо “гарячі лінії” евакуаційних груп “Білий Янгол” на напрямках:
Авдіївський: +380 (66) 5619 102;
Бахмутський: +380 (66) 5615 102;
Великоновосілківський: +380 (66) 5611 102;
Лиманський: +380 (66) 5616 102;
Мар’їнський: +380 (66) 5610 102.
Читайте також:
Як “Білі Янголи” рятують дітей у прифронтовому Торецьку
Люди, які евакуювалися з Часового Яру, можуть отримати допомогу в нових громадах. За словами началька Часовоярської МВА Сергія Чауса, міська влада регулярно проводить зустрічі з переселенцями, де збирає запити від людей і консультує з проблемних питань. Сергій Чаус зустрічався з переселенцями, які наразі живуть на Донеччині.
Які питання найбільше турбують ВПО з Часового Яру, Сергій Чаус розповів редакції “Бахмут IN.UA”.
Місця розміщення для ВПО з Часового Яру
Зустрічі з переселенцями із Часового Яру проводять регулярно. Вони відбуваються і на Донеччині, і в інших куточках України, куди переїжджають люди. Під час цих зустрічей людей консультують з питань, які їх турбують.
“Зустрічі з населенням — це постійний напрямок роботи. Наприклад, минулого тижня вони проходили в різних містах Донецької області. Такі зустрічі в нас регулярні і відбуваються по всій Україні: в Харкові, Києві, Дніпрі, у Кривому Розі періодично, Черкасах. Питання, які ставлять люди, різноманітні: забезпечення гуманітарною допомогою, компенсація за житло, різні життєві питання. Вистачає тем, на які люди потребують відповідей, і інформацію їм краще отримувати з перших вуст. Тому ця робота є одна із основних і ми постійно в контакті з нашими мешканцями”, — зазначив Сергій Чаус.
Одне з основних питань, яке турбує людей з Часового Яру, — це можливість безоплатного проживання в нових громадах. Очільник міста каже, що безоплатні місця тимчасового розміщення пропонують всім, хто виїжджає з міста. Наразі безоплатне житло пропонують у західних регіонах.
“Працюємо ми і в напрямку розміщення людей. Як приклад, містечко Хансена, куди могли заселитися люди з Часового Яру. Є місця і для людей, які хочуть виїхати зараз. Це робочий напрямок, і тимчасове безоплатне житло надають всім, незалежно від міста. На це можуть розраховувати люди зі всіх куточків Донеччини, в тому числі і з Часового Яру. На даний момент у нас йде Івано-Франківщина і Закарпаття. Тут пропонуються місця компактного проживання, де люди можуть жити певний час і, звичайно, отримувати все необхідне”, — зазначив Сергій Чаус.
Часів Яр: компенсація за житло
Люди, чиє житло в Часів Ярі було пошкоджене або зруйноване, можуть подати заяву на отримання компенсації. За словами Сергія Чауса, це питання дуже актуальне і водночас проблематичне. Наразі є проблема з обстеженням житла.
Втім, люди можуть подавати заяви на отримання компенсації. З цим питанням вони можуть звернутися до представників міської військової адміністрації.
“Ця тема актуальна для всього регіону. І не лише для Донеччини, а й для всіх областей, де тривають бойові дії. Але водночас питання складне. Одна із умов отримання компенсації — це обстеження, а саме з цим є певні складнощі. А так, звичайно, люди подають заявки, ми їх опрацьовуємо і тримаємо зворотний зв’язок, щоб люди розуміли, що відбувається і як”, — зазначив Сергій Чаус.
Часів Яр: контакти для евакуації
Наразі в Часовому Яру залишаються близько 320 людей. Евакуація з міста важка, але триває. Людей закликають якомога швидше скористатися можливістю і виїхати з міста для збереження здоров’я і життя.
Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.
Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.
Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.
Сьогодні, 11 листопада, в деяких областях України вводили аварійні відключення світла. Причина — загроза ударів по обʼєктах енергетики.
Детальніше про те, яка зараз ситуація в енергосистемі України, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Аварійні відключення світла в Україні
11 листопада відбулася масштабна повітряна тривога, через яку в України ввели превентивні відключення світла. Вони застосовувалися у низці областей протягом першої половини дня, а саме з 6:00 до 13:00 у:
Донецькій;
Дніпропетровській;
Житомирській;
Кіровоградській;
Київській;
Миколаївській;
Одеській;
Полтавській;
Сумській;
Харківській;
Черкаській;
Чернігівській областях.
Станом на 14:30, вони були скасовані.
Варто зазначити, що при цьому у наступних областях не застосовували графіки відключення світла:
Вінницькій;
Волинській;
Закарпатській;
Запорізькій;
Івано-Франківській;
Луганській;
Львівській;
Рівненській;
Тернопільській;
Херсонській;
Хмельницькій;
Чернівецькій.
Яка зараз ситуація в енергетиці
Наразі українська енергосистема продовжує відновлюватись. Утім, навіть це дозволяє не використовувати графіки відключення світла по всій країні.
Наразі споживання відповідає сезонним показникам. Наприклад, сьогодні, 11 листопада, станом на 6:30, його рівень був таким же, як і попереднього робочого дня — у п’ятницю, 8 листопада.
При цьому Україна імпортує (отримує) електроенергію з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови. Загальним обсягом 1 876 МВт•год, з максимальною потужністю в окремі години до 300 МВт.
Де слідкувати за графіком відключень
Наразі отримати точну інформацію про наявні відключення світла за місцем проживання можна офіційному сайті ДТЕК або на онлайн-ресурсах місцевих обленерго.
Загалом існує два види відключень:
стабілізаційні або планові відключення світла, які працюють за графіком;
екстрені відключення світла, які працюють без чітких графіків.
Графіки складаються з трьох слотів:
є світло (білі зони) — за графіком відключення не передбачені. Якщо у цей час немає світла, то, вірогідно, сталася аварія.
можливі відключення (світло-сірі зони) — за графіком діє стабілізаційне відключення, під час якого світло як може бути, так і може не бути;
немає світла (сірі зони) — за графіком світла не буде, щоб зменшити вплив дисбалансу в енергосистемі.
Люди, які евакуювалися з Часового Яру, можуть отримати допомогу в нових громадах. За словами началька Часовоярської МВА Сергія Чауса, міська влада регулярно проводить зустрічі з […]
Сьогодні, 11 листопада, в деяких областях України вводили аварійні відключення світла. Причина — загроза ударів по обʼєктах енергетики. Детальніше про те, яка зараз ситуація в […]
Російські окупанти не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. Окупанти намагаються прорвати оборону міста, але це їм не вдається. Піхота, яка просочується в місто, […]
Російські військові підірвали Курахівську дамбу. Наразі фіксуються підтоплення населених пунктів у напрямку села Багатир. Про це повідомив військовий “Айдару” Станіслав Бунятов. Примітка. Матеріал було оновлено […]
Покровський район, місто Курахове. Бої за нього розпочалися осінню 2024 року, після захоплення Авдіївки російська армія почала стрімко просуватися. Сьогодні Курахове стало містом, за яке […]