“Настал момент”: у росії відреагували на Оскар за фільм про Маріуполь

Семаковська Тетяна 17:20, 11 Березня 2024
Оскар 2024 церемонія нагородження
Оскар 2024 / фото Reuters, Mike Blake

Фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова отримав Оскара — найпрестижнішу кінопремію у світі. Стрічку визнали найкращою в номінації “Найкращий повнометражний документальний фільм”. Кінокартина показує Маріуполь в дні російського вторгнення, коли місто опинилося практично в облозі. Російські пропагандисти обурилися, а відтак закликали своїх “кінорежисерів” знімати кіно про так звану “СВО” на руїнах українських міст, захоплених та знищених росіянами.

Україна отримала Оскар

Мстислав Чернов в оточенні кінопродюсерок Рейні Аронсон-Рат (ліворуч) та Мішель Мізнер на церемонії вручення «Оскара», 11 березня 2024 року
Jordan Strauss / Invision / AP
Мстислав Чернов разом з кінопродюсерками Рейні Аронсон-Рат та Мішель Мізнер / Jordan Strauss, Invision AP

В ніч з 10 на 11 березня відбулася вже 96 церемонія вручення премії Американської кіноакадемії. Цьогоріч в номінації “Найкращий повнометражний документальний фільм” представили 5 фільмів, це “Бобі Вайн: Народний президент”, “Вічна пам’ять”, “Чотири дочки”, “Вбити тигра” та “20 днів у Маріуполі”, який й отримав Оскара.

Стрічку створили режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Вони зафіксували на камеру руйнування міста, тисячі доль та життів маріупольців. Кадри з Маріуполя побачив весь світ, фото відправляли у світові ЗМІ, показуючи, що насправді робить росія з українськими містами: вбивства дітей та жінок, масовані обстріли житлових будинків, шкіл, лікарень.

Піджак, на вивороті якого надпис "Свобода" / фото з відкритих джерел
Піджак, на вивороті якого надпис “Свобода” / фото з відкритих джерел

На церемонію нагородження Мстислав Чернов одягнув піджак українського бренду із прихованим вмістом. На внутрішній стороні піджака вишитий символічний надпис “Свобода”. Режисер стрічки подякував за нагороду, але водночас відзначив, що волів би не робити цей фільм.

“Я вдячний. Але напевно я буду перший режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста, щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проти ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоби правда перемогла. І щоби загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддали своє життя, щоби їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію”, — уривок з промови Мстислава Чернова.

Де подивитися “20 днів у Маріуполі”

Наразі подивитися фільм “20 днів у Маріуполі”, Жовтень — це кінотеатр в Києві пропонує найближчими днями березня. Усі сеанси можна переглянути за посиланням.

Також можете скористатися платною версією VPN та переглянути фільм на платформі YouTube, в Україні фільм переглянути на YouTube немає можливості.

20 днів у Маріуполі дивитись онлайн платно можна на таких ресурсах:

Росія хоче зняти фільм на руїнах Азовсталі

Пропагандистів перемога України обурила, адже вони не вбачають у своїх діях злочини. Прибічник путіна дмитро медведєв закликав “знімати кіно про війну”.

“Треба йти вперед. Знімати про війну. Я розумію, що є боязнь сфальшувати на святих темах. Про війну не можна знімати примітивно, вульгарно, гламурно. Але знімати треба! Уже настав час. Знімати про наших героїв, звеличуючи їхні подвиги. Знімати документалку та ігрове кіно. Знімати, щоб знали і пам’ятали. Пора. Настав момент”, — написав пропагандист.

Азовсталь
Росіяни зібралися знімати фільм на Азовсталі / скриншот

Тим часом окупанти вже планують зйомки на заводі “Азовсталь”, який вони повністю знищили, та яких залишався останнім форпостом, де тримали оборону азовці, над якими вчинили теракт в Оленівці.

За повідомленням пропагандистів, “Азовсталь” стане кіномайданчиком для нового художнього фільму про так звану “СВО”. Свій проєкт окупанти назвали “Малюк”, зйомки планують почати у квітні-травні 2024 року в Маріуполі, Криму, ростовській області та москві. Продюсером фільму стане юрій бардаш, уродженець українського міста Алчевськ, яке з 2014 року окуповане росіянами. Бардаш виїхав з України через антиукраїнські заяви та підтримку російської війни проти України.

Нагадаємо, що бардаш у минулому був продюсером музичних проєктів: “Quest Pistols”, “Quest Pistols Show”, “Гриби”, “Нерви”, Wellboy, Луна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

Валентина Твердохліб 18:00, 3 Грудня 2024
одяг
Зимовий одяг / ілюстративне фото Pexels

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей.

Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”.

Безоплатний одяг для ВПО

У Полтаві безоплатно видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей. Допомогу можуть отримати переселенці, які евакуювалися з таких регіонів:

  • Луганська область;
  • Донецька область;
  • Херсонська область;
  • Запорізька область;
  • Сумська область;
  • Харківська область (лише Куп’янськ, Вовчанськ, Дворічна, Борова, Великий Бурлук та Ізюм).

До видачі доступні жіночі светри в розмірах S, M, L та трикотажні комбінезони для дітей віком 1-2,5 роки і зростом 74, 80, 86, 92 сантиметри.

Щоб отримати одяг, потрібно попередньо зареєструватися за посиланням. Форму потрібно заповнювати на кожну людину окремо.

Видача одягу відбудеться в четвер, 5 грудня, в місті Полтава. Точну адресу повідомлять додатково. Для отримання допомоги з собою треба взяти оригінали підтверджуючих документів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

Валентина Твердохліб 17:20, 3 Грудня 2024
Шахтоуправління “Покровське” / фото Вікіпедія

Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже важлива, адже вона є єдиним джерелом видобутку коксівного вугілля на підконтрольній Україні території.

До чого може призвести втрата шахти, під час брифінгу в Media Center Ukraine розповів президент Асоціації металургів і гірників України Олександр Каленков.

Втрата шахти біля Покровська, ризики

Наразі шахтоуправління “Покровське” є єдиним джерелом видобутку коксівного вугілля на підконтрольній Україні території. Це вугілля необхідне для виробництва сталі на найбільших металургійних комбінатах країни.

Якщо Україна втратить цю шахту, сировину треба буде завозити з-за кордону. А це призведе до підвищення цін на металопродукцію.

“Єдина шахта, яка залишилася на контрольованій території, це шахтоуправління “Покровське”, яке обʼєднує декілька шахт. Можливість втрати цієї шахти реальна. Навіть у сьогоднішніх умовах шахти працюють, забезпечують нас коксівним вугіллям. Все робиться для того, щоб робітники залишалися в безпеці наскільки це можливо. Але всі розуміють, що з погіршенням ситуації це може призупинитися, і ми можемо втратити це джерело коксівного вугілля”, — зазначив Олександр Каленков.

Якщо шахти будуть закриті або втрачені, це не стане причиною зупинки металургійних підприємств. Вугілля будуть завозити з-за кордону, однак це матиме супутні виклики, як от зростання цін.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

одяг

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей. Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”. Безоплатний […]

шахти

До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже […]

Українці у 2025 зможуть подавати онлайн-заяву про репарації за злочини росії

Уже у 2025 році громадяни України зможуть подати заяви про репарації за будь-які злочини, вчинені росіянами. Це можна буде зробити у застосунку “Дія”. Про це […]

кременчук

Як у Кременчуці переселенцям допомагають з житлом і роботою

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]

Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]

15:00, 03.12.2024 Скопіч Дмитро