Пасинок Сирського привітав росіян з окупацією Авдіївки: маніпуляція росЗМІ

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 12:54, 6 Березня 2024
Іван Сирський
Іван Сирський з “патріотами” рф / скриншот

Проросійські Telegram-пабліки публікують відео з Іваном Сирським, нібито сином головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який разом з представниками “австралійського козацтва” на чолі з семеном бойковим, привітав бійців російської армії з захопленням Авдіївки. Саме відео відзнято в будівлі російського консульства в Сіднеї. 

Чому це відео є маніпулятивним та яку мають мету росіяни, розповідаємо у матеріалі Бахмут IN.UA.

Іван Сирський не є сином головкома

Відео, яке що поширюють росЗМІ, є маніпуляцією. У сюжеті чоловік, якого представляють нібито “сином” Сирського, не є біологічною дитиною головнокомандувача. Фахівці з Центру протидії дезінформації (ЦПД) зазначили, що Іван є сином колишньої дружини Сирського. 

“Він син колишньої дружини Олександра Сирського від її іншого шлюбу. Івана Олександр Сирський не всиновлював, а з його матір’ю розлучився ще у 2009 році”, — підкреслили в ЦПД. 

Пасинок Сирського
Іван Сирський в Сіднеї / скриншот

Фахівці додали, що колишня дружина Олександра Сирського ще 14 років тому виїхала разом з дітьми та новим чоловіком до Австралії. З її родиною генерал-полковник Сирський не підтримує жодних стосунків. 

У Сирського є 2 синів — 28-річний Антон та 6-річний Олександр. Як відомо, старший син проживає в Австралії, щонайменше з 2012 року. 

Хто такий Іван Сирський?

Якщо проаналізувати саме відео, то можемо зазначити наступне:

 • на відео “син” Сирського увесь час майже мовчить, тільки інколи щось починає говорити;
 • поведінка Івана невпевнена: постійно ховає погляд, дивиться у бік, тихо розмовляє;
 • так званих козаків на відео небагато, лише декілька осіб, але щоб створити вигляд “масовості”, знімали майже впритул;
 • спеціально заради антуражу всім, окрім бойкова, одягнули футболки з літерою “z”; 
 • на відео прославляли росію та раділи захвату Авдіївки, українцям та ліберальним росіянам давали наклепи;
 • щоб переконати глядачів у “патріотизмі” нібито пасинка Сирського, бойков звернувся до російських депутатів з вимогою надати російське громадянство.

Примітка. Козаки в Австралії — нащадки російських емігрантів козачого стану, які залишили батьківщину внаслідок Громадянської війни 1917-1923 років. Відомо, що у 2011 році в колі козаків у Сіднеї семен бойков був обраний так званим отаманом посольської австралійської станиці забайкальського військового козачого товариства.

Чи було щирим бажання сина колишньої дружини, ми чітко сказати не можемо, однак його поведінка не схожа на поведінку людини, яка впевнена у своїй позиції. Тому можемо припустити, що єдина мета цього відео — деморалізувати українське суспільство та дискредитувати нинішнє командування ЗСУ. 

Іван Сирський
Іван Сирський підтримує росіян / скриншот

Росіяни поширюють ІПСО про родину Сирського

ЦПД вже раніше попереджав про наміри росіян влаштувати дезінформаційну кампанію проти Олександра Сирського, коли той вступив на посаду головкома замість Валерія Залужного. Сам Сирський народився в росії, але по національності українець. Навчався у Москві, починав кар’єру військового ще при радянському союзі, його батьки та брат Олег проживають в місті володимир дотепер. 

Пропагандисти врахували цей факт та одразу після того, як Сирський став головкомом ЗСУ, почали публікувати матеріали про його родину в росії та поширювати думку, що рідні нібито не відчувають ніяких емоцій з приводу призначення на високу посаду, а самі підтримують росію. 

У родичів почали брати інтерв’ю, місцеві пропагандисти спіймали нібито батька Станіслава на вулиці. Попри те, що росЗМІ вже публікували фото батьків з відкритими обличчями та наголошували, що ті вели активно соціальні мережі, на відео чоловік був з замазаним обличчям. Тому переконатись, чи був це справжній батько, ми не змогли. 

Чоловік на вулиці
Пропагандисти “спіймали” нібито батька Івана Сирського / скриншот

Українці дуже емоційно відреагували на звільнення Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ, чим скористались росіяни. Достатньо було лише взяти факти з біографії Олександра Сирського, пов’язані з його життям та діяльністю у росії, тим самим перекручувати факти та маніпулювати.

Фахівці з ЦПД підкреслили, що попри його минуле, він успішно командував операціями зі звільнення українських територій, зокрема Київщини, Харківщини, та іншими успішними операціями ЗСУ під час повномасштабного вторгнення, а теза про “російську людину” — це підігравання ворожій дезінформації. А ми маємо довіряти Збройним силам України, перевіряти всю суперечливу інформацію та не вестись на ворожу пропаганду. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Деструктив, тероризм, міжнаціональна ворожнеча”: чиновниця рф поширює антиукраїнські наративи

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 16:35, 9 Квітня 2024
Депутатка держдуми рф
Депутатка держдуми рф ганна кузнецова виступає перед ЗМІ / скриншот

У мережі шириться відео депутатки держдуми рф анни кузнецової, яка розповіла пропагандистам про “деструктивні заклики” в українських Telegram-каналах, які збільшились начебто на 28%. Чиновниця розповіла, що в українських Telegram-каналах міститься начебто контент, у якому закликають до терористичних дій, міжнаціональної ворожнечі та є формою деструктивних закликів щодо дітей рф. Подібну “тенденцію” депутатка держдуми з нещодавніми подіями, які стались в підмосковному “крокус сіті холі”, де ІДІЛ ввечері 22 березня вчинив стрілянину.

Депутатка держдуми рф
Депутатка держдуми рф ганна кузнецова поширює непідтверджену інформацію / скриншот

Україна не закликає дітей з рф до тероризму

Інформація, яку озвучила кузнецова є безпідставною. Вона зазначила, що кількість нібито шкідливого контенту в популярних українських Telegram-каналах збільшилась на 28%, однак вона не дає уточнень: не порівнює періоди, коли з’являлись ніби деструктивні заклики, як порахували цей “процент”, немає конкретної інформації про Telegram-канали та повідомлення, які мають шкодити російським дітям, інфографіки, статистики тощо. 

На сайті держдуми рф додатково ще зазначили, що в Україні був запущений Центр інформаційно-психологічних операцій СБУ і що він веде роботу в 13 регіонах України. 

“Дзвінки та повідомлення надходять з території України. Нерідко дзвінки здійснюють завербовані СБУ діти з України, яких спеціально вистежують”, — каже анна кузнецова, депутатка держдуми рф. 

Однак у яких саме регіонах України “вербували дітей” співробітники СБУ, чиновниця не уточнила. 

Слова депутатки держдуми рф не можна ніяк підтвердити. Натомість ми проаналізували декілька українських анонімних Telegram-каналів, які мають більше одного мільйону підписників (Украина Сейчас, Реальна Війна та Україна Online). Проаналізувавши контент від 22 березня ми не виявили жодного заклику до міжнаціональної ворожнечі, або закликів до російських дітей вчиняти терористичні дії. 

Росіяни закликають до вбивства українських дітей

Попри те, що росія звинувачує у тероризмі та сприянню міжнаціональній ворожнечі Україну, військові злочинці публікують матеріали, де прямо закликають вбивати українських дітей. Наприклад, 13 березня у єгора гузенко, власника Telegram-каналу тринадцятий вийшов ряд дописів, у яких він коментує відео, де діти співають “Батько наш — Бандера”. Він відверто заявив, що начебто ворог не має статі та віку, а дітей на відео — “заразними” і єдиний вихід, зі слів злочинця, є “знищення хворих”. 

Допис пропагандиста
Терорист гузенко закликав знищити українців / колаж Бахмут IN.UA

Фахівці з Інституту масової інформації (ІМІ) констатували, що подібні дописи є закликом до геноциду.

“Такі публікації є прямим публічним підбурюванням до вчинення злочину геноциду щодо українців. Вони розраховані на широку аудиторію, а також містять обґрунтування необхідності повного фізичного знищення української нації. Саме з метою притягнення до кримінальної відповідальності подібних трансляторів геноцидної риторики була створена Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. РФ продовжує вважатись підписантом та ратифікантом Конвенції, однак влада країни свідомо допускає поширення прямих геноцидних ідей серед своїх військових”, — розповів Володимир Зеленчук, юрист ІМІ.

Пізніше гузенко видалив допис з відео, однак залишив невеликий коментар нижче, що начебто вже пізно і діти перейняли нацистську ідеологію, порівнюючи Степана Бандеру з адольфом гітлером. 

Однак влада росії вважає це за нормальне та ніяк не відреагувала на поширення закликів до геноциду та вбивству українських дітей в російських Telegram-каналах. 

Подібні інформаційні атаки росіян відбуваються на тлі подій в “крокус сіті холі”, щоб переконати власне населення у винуватості України. Центр стратегічних комунікацій вже спростував повідомлення росіян про нібито заклики з України до російських дітей здійснювати терористичні акти, у тому числі на ТОТ. Тому закликаємо не вестись на ворожу дезінформацію та перевіряти інформацію на офіційних джерелах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Джобцентр в Німеччині скасовує виплати українцям: що відбувається

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 14:35, 9 Квітня 2024
Jobcenter
Jobcenter в Німеччині / фото Енді Новак

У мережі шириться відео української біженки, яка жаліється на німецькі джобцентри (центри зайнятості). Жінка розповідає, що установа скасовує виплати на придбання меблів в орендоване житло. А пов’язане це з тим, якщо отримувач грошей, тобто біженець, вже отримав одноразову виплату та змінює місце проживання. 

Як росЗМІ використовують подібні відео задля маніпуляції та чи дійсно біженці в Німеччині отримують допомогу, роз’яснює журналіст видання Данило Вінниченко. 

Центри зайнятості в Німеччині надають виплати на меблі один раз

Інформація, яку озвучує жінка є маніпуляцією. Саме відео з’являлось у російських пропагандистів ще наприкінці 2022 року — це ми дізнались за допомогою зворотного пошуку. Знайти оригінальне відео на ресурсах жінки нам не вдалось. Пропагандисти використали відео користувачки YouTube під ніком Violettka-Konfettka та поширювали в цілях дискредитувати українських біженців за кордоном. РосЗМІ подавали це, як нібито скорочення виплат, втома від біженців та “справжнє ставлення” до українців у державі. 

Росіянка в Німеччині
Жінка засвітилась на росТБ / скриншот

Відео, які виходили на YouTube-каналі жінки мали гучні заголовки та оформлення, біженка постійно критикувала місцеві органи та установи, зокрема джобцентри. Канал вела виключно російською мовою. Останнє відео вийшло у жовтні 2023 року. Ми припускаємо, що саме цією риторикою вона і привернула увагу російських пропагандистів.

Росіянка в Німеччині
На своєму каналі жінка критикувала німецькі держустанови / скриншот

Знайти актуальну інформацію щодо скасування виплат центрами зайнятості в Німеччині у період повномасштабного вторгнення нам не вдалось. Тому наведемо актуальну інформацію та за яких умов біженці з України можуть отримати виплату задля придбання меблів в орендоване житло. 

Квартири в Німеччині дійсно орендують необставленими: немає меблів та інших речей для повсякденного життя. Тому пропонують виплату Erstausstattung (одноразова допомога на облаштування), яку надають джобцентри. Її можна отримати у вигляді готівки, або у вигляді гутштайну (спеціального сертифікату). Як правило, на одну людину виділяють до 1000 євро (понад 42500 гривень). Отримати грошову допомогу можна за певних умов, тобто:

 • вам виплачують допомогу від Джобцентру;
 • вам виповнилося 25 років;
 • це ваш перший переїзд на окрему квартиру;
 • ви розлучилися, переїжджаєте на нове місце і не маєте можливості придбати меблі в нове помешкання;
 • у вашому попередньому житлі сталася пожежа або нещасний випадок, який не покриває страховка.

Серед цих умов немає переїзду на інше житло без будь-яких поважних причин. Тобто джобцентр у праві відмовити у наданні допомоги, якщо випадок отримувача допомоги не відповідає зазначеним умовам. Тому згідно з озвученою інформацією від жінки, їй відмовили за об’єктивних причин. 

Поширюючи подібні матеріали, росіяни підтримують наратив про начебто втому європейців від війни, зокрема від біженців. Вони користуються складним становищем людей через спричинену ними війну та намагаються всіляко принизити. Ми закликаємо не вестись на ворожу дезінформацію та перевіряти інформацію в офіційних джерелах. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Депутатка держдуми рф

“Деструктив, тероризм, міжнаціональна ворожнеча”: чиновниця рф поширює антиукраїнські наративи

У мережі шириться відео депутатки держдуми рф анни кузнецової, яка розповіла пропагандистам про “деструктивні заклики” в українських Telegram-каналах, які збільшились начебто на 28%. Чиновниця розповіла, […]

Jobcenter

Джобцентр в Німеччині скасовує виплати українцям: що відбувається

У мережі шириться відео української біженки, яка жаліється на німецькі джобцентри (центри зайнятості). Жінка розповідає, що установа скасовує виплати на придбання меблів в орендоване житло. […]

Гроші в руках

Українці, які від початку війни не виїжджали за кордон, отримають 5 тис. грн: фейк

Деякі Telegram-канали поширюють інформацію від імені міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук про виплату 5 тисяч гривень українцям, які жодного разу від […]

13:00, 07.04.2024 Микола Ситник
стела Часів Яр

ЗСУ блокують евакуацію з Часового Яру: що відбувається

У мережі поширюється інформація, що ЗСУ нібито заборонили евакуюватись з міста Часів Яр на Донеччині, яке зараз знаходиться неподалік від лінії фронту. Роспропагандисти зауважили, що […]

16:30, 05.04.2024 Микола Ситник
Часів Яр

Примусове виселення з Часового Яру: що не так з “наказом” Міноборони

У мережі шириться відео нібито наказу Міноборони України від 29.03.2024, що мешканцям прифронтового міста Часів Яр треба негайно виїхати зі своїх домівок, тому що будівлі […]

18:15, 03.04.2024 Микола Ситник