“Незламний Бахмут”: освітяни презентували книгу спогадів про місто-фортецю

Микола Ситник 13:00, 21 Березня 2024
Книга спогадів про Бахмут
Книга про Бахмут / фото Управління освіти БМР

Днями для широкого загалу стала доступна книга “Незламний Бахмут: війна очима освітян”. Збірку присвятили 2-й річниці загарбницької війни росії проти України. У цій книзі зібрали твори-спогади мешканців Бахмутської громади — освітян, учнів, їхніх батьків та рідних. Водночас бахмутян запрошують долучитися до створення наступного примірника книги.

Про це Управління освіти Бахмутської міської ради повідомляє на своїй сторінці в Facebook.

“Незламний Бахмут: війна очима освітян”

Управління освіти зібрало в цій книзі есеї, поезії, спогади, репортажі та дослідження жителів Бахмутської громади. Твори присвятили 2-й річниці війни російської федерації проти України.

Це своєрідна спроба увічнити образи та почуття людей, які стали свідками та безпосередніми учасниками історії, що розгорталася з 24 лютого 2022 року на території Бахмутської громади. Це розповіді про події, які змінили життя бахмутян, їхній шлях від розпачу і шоку до віри в перемогу та бажання зробити все задля її втілення,

зазначили // в Управлінні освіти

Ознайомитися зі збіркою “Незламний Бахмут: війна очима освітян” можна за цим посиланням. Книга покликана відобразити весь спектр емоцій та вражень, які відчували бахмутяни. Збірка складається з кількох частин:

  • у розділі “Мій перший день війни” педагоги та батьки поділилися своїми емоціями, висвітлюючи, як цей день відобразився у їхньому сприйнятті світу; 
  • розділ “Історії незламних освітян” — це розповідь про зміни в освіті громади, в спільноті, в людських вчинках і світоглядах. Цей розділ — усвідомлення освітянами, як розчарування людей від війни змінилися на мотиваційне кредо: “життя переможе смерть, а світ переможе темряву!”;
  • у розділі “(НЕ)Дитячий погляд на війну” діти стають авторами своїх власних вражень. Їхні слова — це щирість та невинність, які вбирають у себе всю трагедію та надію тих подій;
  • “Вогонь душі” — це космос віршів, де звучать поезії дітей, педагогів, батьків і випускників. Ці слова — це віддзеркалення глибоких почуттів та душевних станів, сповнених любов’ю до рідного краю;
  • у розділі “Незабутні імена” пролунали розповіді про тих, кого вже немає серед нас. Кожна історія — це спроба утримати в пам’яті їхні добрі справи, тепло і любов, якими вони наповнювали життя.

Автори збірки мають надію, що кожна сторінка цієї книги ввійде у скарбницю великої спільної української історії. До слова, робота над книгою продовжується. Всіх майбутніх авторів закликають надсилати свої історії на електронну адресу: [email protected].

Книга спогадів про Бахмут
Сторінка збірки “Незламний Бахмут: війна очима освітян” / скриншот

Нагадаємо, у лютому в музеї Становлення української нації презентували книгу “Бахмут: хроніки незламної фортеці”. Ця збірка — результат кількамісячної роботи авторки Євгенії Богославської та небайдужих до Бахмута людей. Книга написана на основі спогадів волонтерів, лікарів, військових та медиків.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мінігранти у Житомирській та Чернігівській областях: як жінкам отримати 80 тисяч на власну справу

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 13 Березня 2025
Грошова допомога у вигляді мінігрантів для жінок / фото ілюстративне, iStock

Фонд “Жіночі можливості в Україні”, заручившись підтримкою організації “The Jewish Federations of North America”, проводить новий конкурс мінігрантів для жінок-підприємиць у Житомирській та Чернігівській областях. Вони зможуть отримати 80 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу.

Про це повідомили представники фонду “Жіночі можливості в Україні”.

Грантова допомога жінкам у Житомирській та Чернігівській областях

Участь в новій програмі від фонду “Жіночі можливості в Україні” можуть взяти підприємиці, які продовжують вести власний бізнес в умовах війни та бажають розвивати його. Саме така категорія може отримати мінігранти на 80 000 гривень.

Умови участі в грантовому проєкті наступні:

  • жінка повинна мати стаж підприємницької діяльності, не менше 6 місяців;
  • бізнес повинен мати стабільні фінансові показники, бути прибутковим;
  • підприємство повинно мати чіткі бізнес-ідеї та план розвитку й розширення;
  • підприємиця повинна брати участь у співфінансуванні проєкту.

Також однією з ключових умов участі є обов’язковий вплив на розвиток регіону, зокрема:

  • створення як мінімум одного робочого місця впродовж 12 місяців;
  • реалізація проєктів соціальної важливості;
  • підтримка вітчизняних виробників товару;
  • дотримання принципу “Кола по воді” — надання безплатних послуг та товарів людям з різних категорій вразливості, наприклад, ВПО чи багатодітним родинам.

Хто може взяти участь

У конкурсі можуть взяти участь жінки-підприємиці, що є громадянками України, мешкають на території Житомирської та Чернігівської областей. Вони також повинні мати:

  • працюючий бізнес (не менше 6 місяців);
  • реєстрацію ФОП у вказаних областях або мати релокований бізнес після 24 лютого 2022 року на вказану територію, та мають підтверджений статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО).

Зазначається, що в конкурсі не можуть брати участь підприємиці, які вже отримували грантову допомогу від фонду впродовж минулих 12 місяців.

Як взяти участь та отримати мінігранти

Для того, щоб зареєструватися, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням. Термін подачі заявок розпочинається з 12 березня та триватиме по 6 квітня 2025 року включно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як підписати петицію через Дію: детальний гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:25, 12 Березня 2025
Застосунок “ДІя” / фото Дія

Електронна петиція — це форма колективного звернення громадян та громадянок до влади, зокрема, президента, Верховної Ради чи Кабінету Міністрів. Підписати їх можна за допомогою Дії.

Детальніше про те, як підписати електронну петицію в Дії, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Електронні петиції в Україні

Електронні петиції стали важливим інструментом демократії в Україні, дозволяючи громадянам безпосередньо впливати на рішення влади. Завдяки цифровим технологіям українці можуть швидко ініціювати обговорення суспільно важливих питань та вимагати змін.

Щоб проголосувати за електронну петицію, потрібно перейти на офіційний сайт електронних петицій, знайти у пошуку та відкрити необхідну петицію. Саме в тому ж розділі можна ознайомитися з її текстом та залишити власний підпис.

Як підписати електронну петицію в Дії

Для того, щоб підписати обрану петицію, спершу треба пройти авторизацію за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA. На вибір доступні три варіанти:

  • за допомогою електронного підпису;
  • за допомогою доступу до банківського додатка через систему ID банкінг;
  • за допомогою Дія.Підпис.

Для того, щоб підписати петицію саме в Дії, потрібно:

  • обрати із доступних варіантів “Дія Підпис”;
  • зчитати QR-код та перейти за посиланням з нього;
  • пройти авторизацію за допомогою коду та ідентифікації обличчя;
  • після підтвердження особи програма знову запропонує ввести код для підтвердження Дія.Підпис;
  • далі програма автоматично перекине користувача чи користувачку на сторінку застосунку Дія;
  • після переходу до застосунку з’явиться перелік персональних даних, які необхідно перевірити;
  • після підтвердження система перекине назад до петиції.
  • натиснути “Підписати”.

Якщо ви успішно проголосували за електронну петицію в Дії, то знизу з’явиться позначка ″Ви проголосували за петицію″.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мінігранти у Житомирській та Чернігівській областях: як жінкам отримати 80 тисяч на власну справу

Фонд “Жіночі можливості в Україні”, заручившись підтримкою організації “The Jewish Federations of North America”, проводить новий конкурс мінігрантів для жінок-підприємиць у Житомирській та Чернігівській областях. […]

14:20, 13.03.2025 Скопіч Дмитро

Як підписати петицію через Дію: детальний гід

Електронна петиція — це форма колективного звернення громадян та громадянок до влади, зокрема, президента, Верховної Ради чи Кабінету Міністрів. Підписати їх можна за допомогою Дії. […]

16:25, 12.03.2025 Скопіч Дмитро

До Святогірська тимчасово обмежили рух приміських поїздів: деталі

“Укрзалізниця” тимчасово обмежила рух приміських поїздів у Донецькій області. Це стосується сполучення “Ізюм-Форпостна” в напрямку Святогірська. Про це повідомила Донецька залізниця у Facebook. Обмеження руху […]

15:40, 10.03.2025 Скопіч Дмитро

Покращити умови в орендованій квартирі та отримати допомогу психолога: як в Києві працює БФ “Рокада”

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які переїхали до Києва, можуть розраховувати на підтримку благодійного фонду “Рокада”. Організація допомагає покращити умови орендованого житла, надає психологічну підтримку, а […]

Як отримати статус ВПО, якщо немає місця реєстрації: гід по процедурі

Переселенці, котрі раніше проживали раніше в зоні бойових дій або на ТОТ та не мали там зареєстрованого місця проживання, можуть отримати довідку ВПО. Для цього […]

10:00, 09.03.2025 Скопіч Дмитро