Main menu

34 d4475Відповідна петиція з’явилась сьогодні на сайті Бахмутської міської ради. Через декілька годин після публікації її вже підписали десять осіб. Питання по встановленню пам’ятника видатному українському митцю Тарасу Шевченко активна громада піднімає з початку 90-х. 

Авторка петиції правозахисниця Оксана Болотюк пропонує розмістити пам’ятника Шевченку на площі Свободи на місці колишнього пам’ятника Леніну.

«Зважаючи на ситуацію в нашому регіоні, це зараз дуже потрібно! Будуймо Україну разом!"Свою Україну любіть. Любіть її… Во врем’я люте. В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть". "Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!» - пише Болотюк в поясненні до петиції.

Про те, що рішення про встановлення пам’ятника Шевченку ухвалив в 1992 році Виконком Артемівської міської ради, а гроші збирали всією громадою знають не всі.

«Є рішення виконкому від 20 травня 1992 року № 215 про спорудження в Артемівську пам'ятника Шевченку, яке до сих пір не виконано. У ньому зазначено, що з ініціативи представників Демократичної партії «Україна» пропонується провести збір коштів серед жителів міста, організацій і установ. Я як глава партії і організації «Просвіта» займався цим питанням. Ми поширювали календарик, на якому помістили номер банківського рахунку. Все платіжки збереглися до цих пір. На 27.10. 1993 ми зібрали на рахунок «Укрсоцбанку» 166 тисяч карбованців, а після введення гривні вони перетворилися в ... 16 гривень. Тоді здійснити задум нам завадила інфляція, а зараз, я розумію, що це нікому не потрібно. У місті з'являються ресторани і кафе, казино і магазини. Пам'ятник встановлювати не вигідно », - розказав в інтерв’ю сайту 06274 в жовтні 2013 року Іван Бірчак, керівник «Просвіти», яка в 90-х роках ініціювала збір грошей на установку нового пам'ятника.

В 2013 році питання установки пам'ятника в інформаційне поле вніс народний депутат України Олександр Бригинець, який просив відкопати пам’ятник, начебто закопаний в центральному парку. Хоча краєзнавці підтвердили факт того, що пам'ятник закопували, але тоді повідомили, що скульптура Тараса Шевченко зроблена з бетону навряд чи збереглася. На той час, в якості місця розташування скульптури, пропонували алею біля Центральної лікарні на перехресті вулиць Миру та Лермонтова.

В 2016-му році подібна петиція вже була подана до Бахумтської міськради, але не отримала підтримки мешканців.

35 6bb94

Чи вдасться на цей раз довести задумане до кінця, буде впершу чергу залежати від активності містян. Якщо петицію підпишуть 250 та більше жителів Бахмутської ОТГ, її розглянуть депутати міської ради.