У мешканців сільських територій в очікуванні об’єднання з містом виникають прості життєві запитання – чи з’являться нові робочі місця, чи налагодиться транспортне сполучення, чи збережеться медичне обслуговування на селі. Однак, навіть, на такі зрозумілі запитання, люди хочуть почути заспокійливі відповіді. Що буде відбуватись у Зайцівській сільраді, після злиття з Бахмутом коментує місцевий експерт в рамках проекту “Децентралізація в деталях”.
Політолог, економіко-правовий експерт Петро Тутов, відповідає на запитання мешканців Зайцівської громади, як в минулих матеріалах коментував побоювання Опитненської, Іванівської, Покровської сільрад.
Чи збільшиться кількість робочих місць після об’єднання з Бахмутом?
“Сільгосптехніка”, що розташоване у селі Зайцеве, в минулі часи, було одним з провідних підприємств та забезпечувало робочими місцями мешканців села. У зв’язку з реформуванням земельно-правових відносин, дане підприємство не змогло працювати в нових ринкових відносинах – фермери почали купувати власну техніку та ремонтувати її своїми силами. На жаль, відновити його неможливо. Однак, децентралізація надає нові можливості для створення робочих місць. Наприклад, можна утворювати переробні підприємства. Я вважаю, що новому керівництву громади – це буде під силу”.
Чи з’явиться на селі власна амбулаторія?
“Говорити про відкриття амбулаторії в Зайцівській громаді – некоректно. Кількість населення не дозволяє відкривати та утримувати амбулаторію. Скоріш за все, мешканці села будуть обслуговуватись в амбулаторії селища Опитного”.
Чи налагодиться транспортне сполучення?
“Всі пропозиції та зауваження від сільських громад враховані в Бахмуті. Але, на сьогоднішній час, мешканці сіл стали заручниками ситуації – район дане питання майже не вирішує, а керівництво міста не може, бо немає повноважень. У подальшому, після проведення виборів у нову громаду, дане питання буде вирішено позитивно – і мешканці сіл отримують транспортне сполучення обов’язково”.