Войти
Main menu

Читачі вже познайомились з Покровською громадою, з її труднощами та надіями на об’єднану Бахмутську громаду. Коли відновиться робота водоводу, який не працює майже 30-ть років, чи не закриються школа, дитячий садочок, амбулаторія, коли відремонтують дороги? Це наболіли питання сельчан. Що очікувати від злиття з містом та як нова об’єднана громада допоможе вирішити ці питання коментує експерт в рамках проекту  «Децентралізація в деталях».

Політолог, економіко-правовий експерт Петро Тутов надає відповіді на запитання мешканців Покровської громади. Якісь запитання та відповіді будуть переплітатись з Іванівською та Опитненьською громадами, якісь будуть нові.

Відсутність води: чи зможе об’єднана Бахмутська громада налагодити регулярне водопостачання у село?

«Дане питання – саме головне. Тим паче що проблема виникла декілька десятків років тому, а керівництво на жаль не як її не вирішувало. Хоча керівництво району могло розпочати підготовчі процеси – розробка проектної документації, наприклад. В Бахмутській міськраді готуються до процесу злиття і обговорюються етапи початкових робіт. Але реально налагодити водопостачання можна буде лише після створення об’єднаної громади, після проведення виборів та коли розпочнеться фінансування. Вартість робіт буде досить велика».

 

 Чи залишиться школа та дитячий садочок?

«Реформування освіти йде незалежно від процесів децентралізації. Зараз створюються опорні школи та навчальні підрозділи у сільських громадах. Я вважаю, що школа та садочок повинні залишитись, бо вони дійсно оживляють село. Але ці питання буде вирішувати саме громада через своїх представників у депутатському корпусі. Активно на ці процеси зможе також впливати староста. Можливо буде змінена структура школи, там і зараз наповнюваність класів незначна – 6-8 дітей, але навчальний заклад повинен залишитись.

Чи допоможе об’єднана громада розпочати ремонти доріг?

 «До підпорядкування сільським громадам відносяться лише дороги, які знаходяться на території села. Дороги між селами – на балансі Державного Агентства автомобільних доріг. Тому й питання ремонту доріг вирішуються дуже складно. Після закінчення процесу децентралізації ці питання перейдуть до компетенції громади, та я думаю, що процес розпочнеться скоріше».

Чи залишиться амбулаторія? Чи можливо відкриття аптек у селах?

«Медична реформа йде своєю чергою, як і освітня. Вирішується питання створення госпітальних округів. Бахмут, спочатку, повинен був в госпітальний округ, але зараз питання до кінця не вирішено. Тому у нас залишиться лише первинний рівень – амбулаторії, ФАПи. Децентралізація дозволяє утримувати медичні заклади за допомогою дотацій та субвенцій. Тому питання збереження амбулаторії вирішиться позитивно, але з урахуванням кількості населення. Бо з незначною кількістю населення утримувати амбулаторії дуже складно. Стосовно аптек: вони зараз всі приватні, тому саме власник може вирішувати де розташовувати свій бізнес. Але проблему треба вирішувати, наприклад «столу замовлень», буде попит – будуть й аптечні кіоски». 

 150 2c28f af406

Добавить комментарий

Комментируя, просто соблюдайте общественную мораль