«Навіть, якщо буде одна заявка на евакуацію» — я поїду: як киянин рятує людей на лінії фронту

Семаковська Тетяна 17:49, 9 Листопада 2022

Screenshot 114 aacf5Сергію 39 років, він родом з Києва, до повномасштабної війни чоловік працював відеооператором, але згодом, як й сотні українців втратив роботу. Чоловік почав займатися евакуацією людей з гарячих точок, спочатку це був рідний Київ, на околицях якого точилися бої. Згодом, Сергій приєднався до волонтерської організації і тепер рятує людей, які живуть неподалік від лінії фронту.

Редакція «Бахмут IN.UA» розповідає історію киянина

За словами героя, спочатку все почалося з допомоги знайомим. Подруга Сергія, на початку повномасштабного вторгнення евакуювалася за кордон, а йому залишила свою машину. Жінка попросила, щоб авто використали в добрих цілях, так й склалося. До Сергія спочатку звернулися знайомі, чоловік вивозив з Гостомелю, Києва та Чернігова людей, а далі все закрутилося, відіграло роль й сарафанне радіо.

Згодом, Сергій опинився в Рівному та долучився до християнської благодійної організації «Hope to People». Від імені цієї організації Сергій разом з іншими волонтерами почав їздити на евакуацію людей в Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівку та Дружківку. З собою чоловіки везли гуманітарну допомогу, назад привозили людей.

«Так, я вперше потрапив в Донбас. Мені там дуже сподобалося, особливо люди, емоції від цієї діяльності дуже припали мені до душі. Це були мої перші поїздки в той напрямок, в середньому їхали один раз на тиждень, це не дуже багато, мені було мало поїздок», — пригадує у розмові герой.

За словами, чоловіка йому хотілося бути ближче до фронту, щоб мати змогу більше допомагати. Доля немов почула прохання нашого героя, вже незабаром він знайомиться з координатором поїздок RescueNOW. Харківському фонду були потрібні водії, адже на Донеччині був тільки один водій, який займався евакуацією людей. Відтак, наплив людей був досить високий, тож Сергій доєднався до діяльності RescueNOW.

«Я дуже довго просив координаторів фонду можливості поїхати в Соледар, але там було дуже гаряче, тож мене не сильно хотіли пускати. Але все-таки я зміг туди потрапити. Був випадок, що у нас була гумдопомога для Соледару, а їхати не було кому. А трошки пізніше потрапив і на евакуацію, вона була зовсім інша! Не така, як в Слов’янську чи Краматорську, для мене це були тилові міста. Я відчув, що ця евакуація, саме та, якою я хочу займатися й надалі. Ти буквально висмикуєш людей з-під обстрілів і підвалів!», — розповідає Сергій.

На думку волонтера, попит на евакуацію збільшуватиметься, коли люди зіштовхнуться з першими сильними морозами. Це може стати поштовхом для них виїхати, адже звуками вибухів, їх вже не налякаєш. Зараз, каже Сергій, найбільше попиту на евакуацію в Бахмуті (особливо район Собачовки і Забахмутки).

Screenshot 115 035b2

Сергій на робочому виїзді. Фото: Таня Синя

Заявки на евакуацію Сергій отримує із різних джерел. Відтак, чоловік сам роздає свій номер місцевим, щоб ті могли з ним зв’язатися в разі потреби. Окрім того, у фонду, де працює Сергій, є партнери, це БО «Благодійний фонд Все буде добре Україна», який співпрацює з Донецькою обласною адміністрацією, туди люди звертаються на гарячу лінію евакуації. Також можна звертатися на гарячу лінію RescueNOW — +38 067 644 30 19.

«Наша головна ціль — це врятувати людину якнайшвидше, тому звідки саме надійде заявка неважливо. Навіть якщо це одна заявка — я за нею поїду», — розповідає Сергій.

Зазвичай у дорогу Сергій вирушає один, інколи з ним їдуть інші волонтери, але це радше виняток, ніж правило. Стосовно страху, герой каже, що його практично не має.

«Є якийсь момент страху, але, мабуть, він менший ніж у людей які цим не займаються. Я беру себе в руки, дихаю, зупиняюсь, оцінюю ситуацію і йду вперед або знаходжу альтернативний варіант рішення. Евакуація з фронту — це надзвичайний мікс емпатії і адреналіну. І я надзвичайно люблю життя і людей!», — каже герой.

Screenshot 116 e203d

Люди, яких евакуювали з Бахмута в безпечне місто. Фото: Таня Синя

Також, волонтер наголошує, що він без проблем евакуює людей з тваринами. Відтак, переїхати у безпечне місце з кішкою чи собакою можна всім охочим, серед екзотичних мешканців Сергій пригадує, що перевозив шиншилу. Окрім основної роботи водія, киянин ще паралельно виконує роль перекладача, спілкується англійською з іноземцями-волонтерами, які працюють в українських штабах, допомагає налагоджувати комунікацію.

Зараз герой в Києві у невеликій відпустці, у вільний час читає, остання книга «Fata Morgana» українського письменника Михайла Коцюбинського. Після всіх поїздок Сергій взяв час, щоб трохи відпочити, а далі знову за роботу — рятувати людей.

Фото: Таня Синя

Читайте також: «В штабі плетуть сітки, а вдома печуть смаколики»: волонтер про те, як працює штаб в Першотравенську

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Вступна кампанія 2024: що потрібно знати абітурієнту для вступу на бакалавра

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 20 Квітня 2024
Вступ до університету / фото ілюстративне

Весна — це традиційний період хвилювань для випускників та їх батьків, адже саме в в цей сезон потрібно остаточно вирішити, у якому вищому навчальному закладі (ВНЗ) продовжити навчання та за якою спеціальністю. Все це потрібно буде робити на сайті Єдиної державної бази з питань освіти.

Про те, як проходитиме вступна кампанія до ВНЗ у 2024 році та які документи для цього потрібні, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Вступна кампанія у 2024 році

Офіційно вступна кампанія до ВНЗ у 2024 році стартує 1 липня, адже саме в цей день відкривається реєстрація кабінетів абітурієнта за посиланням. Однак, для цього потрібно підготувати документи, а саме:

  • документ про освіту (атестат, свідоцтво);
  • номер, PIN-код сертифіката ЗНО/НМТ;
  • серія та номер посвідчення особи (паспорт, код ІПН);
  • документи, які надають спеціальні умови вступу.

Вже в особистому кабінеті після реєстрації вступник повинен внести контактний номер (мобільний та/або домашній), а також завантажити кольорову фотокартку форматі 3х4.

Для вступу до університету потрібно зібрати всі необхідні документи / фото ілюстративне

Реєстрація заяв вступників завершується 31 липня о 18:00.

Варто зазначити, що існують випадки, коли абітурієнти не можуть подати заявку в онлайн-форматі. В такому випадку, абітурієнти подають заявку на вступ разом з документами у паперовій формі особисто до приймальної комісії ВНЗ. Ось які документи потрібні:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • військовий квиток, приписне або тимчасове посвідчення;
  • атестат про середню освіту та додаток до нього;
  • сертифікат ЗНО/НМТ;
  • документ, що підтверджує право на зарахування за результатами співбесіди, іспитами або квотами;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3х4.

Окрім оригіналів, потрібні копії паспорта, атестата і військового посвідчення.

Творчі конкурси та співбесіди

Багато ВНЗ в Україні додатково проводять індивідуальні усні співбесіди та/або творчі конкурси, на які теж потрібно реєструватися. Вона здійснюється:

  • для вступу на бюджет — з 3 липня до 18.00 10 липня;
  • для вступу виключно на контракт — з 3 липня до 18.00 25 липня.

Творчі конкурси за всіма джерелами фінансування проводяться в декілька потоків, починаючи з 8 та завершуючи 19 липня включно. Для вступників виключно на контракт співбесіди та творчі конкурси проводяться до 31 липня.

Додаткову інформацію про строки прийому заяв та документів для участі у творчому конкурсі та співбесіди оприлюднять представники ВНЗ на власних офіційних вебсайтах.

Оприлюднення рейтингових списків

Формування рейтингових списків вступників та надання їм бюджетних місць здійснюється не пізніше 5 серпня.

Cтуденство / фото ілюстративне

Вступники, які отримали бюджетні місця, мають до 8 серпня виконати усі рекомендації університету, а саме:

  • принести до приймальної комісії оригінали атестата та додатка з оцінками, сертифікати ЗНО/НМТ;
  • копію та оригінали паспорта, коду ІПН;
  • копію та оригінал військового квитка або посвідчення про приписку;
  • написати заяву про відмову від інших бюджетних місць.

Зарахування на навчання у ВНЗ

Зарахування вступників на навчання на бюджет проводиться не пізніше 10 серпня. Своєю чергою, аналогічний процес для “контрактників” відбуватиметься не пізніше 30 серпня 2024 року.

Строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання за іншими формами здобуття освіти нічим не відрізняються від строків прийому документів на денну форму навчання.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хвороба Лайма: чим небезпечне захворювання, яке передають кліщі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 20 Квітня 2024
Кліщі переносять хворобу Лайма / фото ілюстративне

Хвороба Лайма — це небезпечне бактеріальне захворювання. Зазвичай причиною його виникнення стають кліщі, які постійно активізуються з настанням теплого періоду весни. 

Про те, що треба знати про хворобу Лайма, діагностику та лікування, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Хвороба Лайма

Інфікованих кліщів досить багато, через що їх можна зустріти не тільки в лісах, але навіть у дворах багатоповерхівок, де є квітники та чагарники. Коли кліщі прокушують шкіру людини, то в організм потрапляє слина — місце, де проживають бактерії боррелії. 

Варто зазначити, що кліщі менш схильні до передачі хвороби Лайма, якщо видалити його протягом 24 годин після присмоктування. Однак, якщо небезпечна комаха просидить на тілі два або три дні, то імовірність зараження становить майже 100%.

Симптоми

Переносник хвороби Лайма / фото ілюстративне

Зазвичай симптоми хвороби Лайма проявляються поетапно, але інколи вони можуть накладатися. У деяких випадках, ранні стадії бактеріального захворювання можуть проходити навіть у безсимптомному вигляді.

Перша стадія

Ранні симптоми хвороби Лайма зазвичай виникають протягом від 3 до 30 днів після укусу кліща. вона супроводжується:

  • лихоманкою;
  • головним болем;
  • сильною та безпричинною втомою;
  • скутістю суглобів;
  • м’язовим болем;
  • збільшенням лімфатичних вузлів.

У 8 з 10 випадках у хворих може з’явитися одинокий висип круглої форми, який повільно поширюється від місця укусу кліща аж до декількох десятків сантиметрів в діаметрі. Його називають мігруючою еритемою. Він може просвітлюватися в центрі та виглядати як мішень або яблучко. Висипання також часто відчувається теплим на дотик, не болючим. Воно також не свербить. Якщо ви бачите у себе на тілі таку пляму, потрібно негайно звернутися до лікаря-інфекціоніста, адже вона вважається головною ознакою хвороби Лайма.

Мігруюча еритема / ілюстрація Бахмут IN.UA

Друга стадія

Без лікування хвороба може прогресувати та досягти другої стадії. Її симптоми часто з’являються протягом 3-10 тижнів після укусу. Вона також вважається більш серйозною. 

Вона проявляється у вигляді симптомів першої стадії, до яких додаються:

  • багато висипань на інших частинах тіла;
  • сильний біль або скутість шиї;
  • м’язова слабкість на одній або обох сторонах обличчя;
  • біль у спині та кінцівках;
  • хворобливий набряк ока або повік;
  • активність імунної системи в тканинах серця.

Третя стадія

Завершальна третя стадія хвороби найважча, адже вона характеризується ураженням нервової системи. Якщо її сильно запустити, то інфекція просто “роз’їсть” організм до такого ступеня, що вилікувати людину просто стає неможливо. В більшості випадків, вона стає інвалідом на все життя, хота інколи трапляються й летальні випадки.

Як діагностувати хворобу Лайма

За наявності класичної мігруючої еритеми лікування повинне бути розпочате негайно, проведення специфічної діагностики не є необхідним. У інших випадках діагностика проходить за допомогою дослідження самого кліща, а також серологічної діагностики, тобто аналізу крові на наявність антитіл до борелій. Останню процедуру роблять тільки через 2-4 тижні після укусу, адже тільки тоді починають виникати антитіла в крові.

Як лікувати хворобу Лайма

Хворобу Лайма лікують антибіотиками / фото ілюстративне

Як правило, для лікування хвороби Лайма використовують антибіотики, які потрібно приймати тривалий час. При початку лікування на ранній стадії прогноз сприятливий, проте, при запущеній інфекції можуть з’явитися серйозні ускладнення. У таких випадках призначається комплексна терапія залежно від перебігу захворювання.

Зазначимо, що лікування хвороби Лайма входить у пакета НСЗУ, як нехірургічна медична допомога. Це означає, що ліки, які призначаються пацієнту, будуть безплатними.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вступна кампанія 2024: що потрібно знати абітурієнту для вступу на бакалавра

Весна — це традиційний період хвилювань для випускників та їх батьків, адже саме в в цей сезон потрібно остаточно вирішити, у якому вищому навчальному закладі […]

14:00, 20.04.2024 Скопіч Дмитро

Хвороба Лайма: чим небезпечне захворювання, яке передають кліщі

Хвороба Лайма — це небезпечне бактеріальне захворювання. Зазвичай причиною його виникнення стають кліщі, які постійно активізуються з настанням теплого періоду весни.  Про те, що треба […]

13:00, 20.04.2024 Скопіч Дмитро

Боротьба донеччан за українську державність

Ворожа пропаганда десятиріччями намагалася запевнити мешканців сходу України, що ці території є російськими і що тут живе російськомовне населення, яке, мовляв, хоче бути ближчими до […]

“Є людина, яка за квіткою може ідентифікувати місцевість”: закулісся роботи DeepStateMAP

DeepStateMAP — мапа, яку знає кожен українець. Саме за допомогою цього ресурсу багато українців слідкують за просуванням ЗСУ та ситуацією на фронті. Однак, мало хто […]

Бахмут відбудова

“Сталева Мрія Бахмута”: як у Кропивницькому представляли відбудову міста-фортеці

Днями у Кропивницькому відбулася презентація відбудови одного з районів міста Бахмут. Універсальна концепція під назвою “Сталева Мрія Бахмут” охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць: Чайковського-Захисників […]