«В штабі плетуть сітки, а вдома печуть смаколики»: волонтер про те, як працює штаб в Першотравенську

Семаковська Тетяна 14:45, 9 Листопада 2022

315188454 1153885535524668 1768837959004587893 n 9eed8Руслан Макарович, депутат та волонтер з Часів Яру, розказав нашій редакції, як в Першотравенську він разом з переселенцями з Луганської області організували волонтерський штаб.

Руслан Макарович з перших днів війни допомагав людям в гуманітарному штабі в Часів Яру. На жаль, в серпні довелось евакуювати склад на Дніпропетровщину, бо стало занадто небезпечно.

«Зараз ми працюємо в Першотравенській міській територіальній громаді та Миколаївській сільській громаді. Тут функціонує Центр соціально-психологічної підтримки внутрішньо переміщених осіб, а також два гуртожитки для цивільного населення», – зауважив Руслан.

Руслан Макарович розказав, що в Першотравенську група переселенців з Луганської області за власної ініціативи організували волонтерський штаб:

314837623 638649354645046 498942907019498629 n aed4e

Волонтери спекли домашню випічку. Фото: надані героєм

«Я побачив в Фейсбуці оголошення, що вони не можуть сидіти склавши руки та чекати перемоги. Ми домовились про зустріч, поспілкувались, та вже більше двох місяців працюємо. Їм надали приміщення, де жінки плетуть сітки та кікімори, а також вдома вони випікають смаколики для хлопців у шпиталь».

Організація звітує про роботу в Фейсбук на сторінці «Крок до перемоги», організатором є Лідія Галкіна. У неї на сторінці також можна побачити публікації про роботу волонтерів.

Screenshot 113 bd3bc

Волонтери демонструють виготовлені кікмори. Фото: Фейсбук, Лідія Галкіна

Руслан зауважив, що вони допомагають продуктами, основами для сіток, та іншими необхідними речами, але багато роботи жінки роблять самостійно. Тому чоловік впевнений, що в волонтерській діяльності головне бажання, а можливості є завжди:

«Навіть сторінку в Фейсбук жінки пенсійного віку ведуть самостійно. Вони самі везуть випічку в шпиталі. Хлопці там не голодні, це необхідно більше для уваги та емоцій. Ці жінки такі щасливі, що вони роблять свій вклад в перемогу, а хлопцям – приємне спілкування та домашня їжа».

У підсумку розмови, Руслан Макарович поділився, з чого можна почати, якщо ви також хочете допомогти військовим:

314991574 866256587725690 186857387557737344 n 9709a

 Волонтери показують результати своєї роботи. Фото: надані героєм

«Спочатку вирішить для себе, чи готові ви до цього, бо це дійсно важка праця. Якщо впевнені в своїх силах, то шукайте в соціальних мережах оголошення волонтерів. Можна почати з плетіння сіток. Їх мало не буває, бо вони майже одноразові. Вони рвуться, згорають, зношуються, тому потрібні постійно. Навчитись їх плести не важко, зараз є дуже багато відео уроків. Та навіть якщо вийшло не дуже, самі військові кажуть, що за декілька днів на фронті, вона стане кольору «природи». Головне використовувати кольори, які підходять порі року».

Фото: волонтер Руслан Макарович, Фейсбук

Читайте також: Як бахмутянка за допомогою лотереї зібрала гроші на корм тваринам

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

Семаковська Тетяна 10:00, 19 Липня 2025
Парк у мікрорайоні “Західний” / фото Бахмут IN.UA

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари встелили плиткою з орнаментом вишиванки, а вечірнє освітлення надавало всій території майже казкової атмосфери. Місцеві сподівалися, що ця краса залишиться з ними надовго.

Детальніше про те, як виглядав мікрорайон “Західний” до війни — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Мікрорайон “Західний”: фотоспогади

До повномасштабної війни мікрорайон “Західний” у Бахмуті був місцем затишку та щоденних радощів — з оновленим парком, квітами, плиткою з орнаментом вишиванки та теплим вечірнім освітленням. Тут гуляли родини, діти гралися біля лавочок, а мешканці з любов’ю говорили про своє подвір’я.

Редакція пропонує ознайомитися з архівними кадрами, які були зроблені у 2020 році.

Вночі паркова зона сяяла в освітленні / фото Бахмут IN.UA
До війни паркова зона була популярна серед містян / фото Бахмут IN.UA
Житловий будинок поблизу паркової зони / фото Бахмут IN.UA
Літак у парку / фото Бахмут IN.UA
Нові лавочки після оновлення парокової зони / фото Бахмут IN.UA
Оновлена паркова зона / фото Бахмут IN.UA
Нічний парк / фото Бахмут IN.UA
Район “Західний” у Бахмуті був затишним місцем для кожного містянина / фото Бахмут IN.UA

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

IMG 7103 8b1e0

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.