Чи можуть ЗСУ повністю оточити росіян в Бахмуті? Відповідає військовий експерт Роман Світан

Семаковська Тетяна 11:20, 9 Червня 2023

photo 2023 06 06 18 25 48 e8290Український військовий експерт та полковник запасу ЗСУ Роман Світан вважає, що Збройні Сили України в Бахмуті поступово беруть в напівоточення російських окупантів.

Про це експерт заявив в ефірі 24 каналу

Чи можуть ЗСУ оточити Бахмут? 

«Повністю взяти Бахмут в напівоточення можна, якщо вийти по висотам до річки Бахмутки. Вона ділить ці висоти, річка Бахмутка ділить й сам по собі Бахмут, й відрізає західні він східних висот. Поки ми не підійдемо до річки, поки не можемо говорити про напівоточення», — каже експерт.

Нагадаємо, що ЗСУ досягли успіхів навколо Бахмута 8 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, вказують на те, що українські сили досягли просування поблизу Берхівки — це 6 км на північний захід від Бахмута.

 «По флангах побратимам з інших бригад вдалося відвоювати частину територій і зайняти вигідніші рубежі. Якщо нам вдасться втримати ініціативу, українські сили будуть потроху оточувати Бахмут, який знаходиться у низині», — повідомила в коментарі раніше пресофіцерка 93-ОМБР Холодний Яр  Ірина Рибакова.

На думку Романа Світана ЗСУ взяли окупантів в Бахмуті в оперативне напівоточення на лівому березі річки Бахмутки, а це означає, що наші Сили Оборони зайняли основні висоти в місті.

 «З півночі зайняті висоти в районі Берхівки, а з півдня зайняті висоти в районі Кліщіївки. Це вже дає нам можливість артилерією працювати на дальність 15-25 кілометрів», — зазначив військовий експерт.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!