Не Берлін, й не перемога: Як Бахмут посварив пригожина з путіним?

Семаковська Тетяна 10:59, 29 Травня 2023

news 1678720631 640f3e7727cd6 39dc1Фінансист ПВК євген пригожин атакує путіна за те, що той не дав йому обіцяну винагороду за захоплення Бахмута. Зазначимо, що в місті досі знаходяться Сили Оборони України. Попередня атака пригожина на путіна сталася 9 травня — це  символічне свято, яке путін, хотів використати для того, щоб зобразити перемогу рф в Бахмуті як досягнення, еквівалентне наступу Радянського Союзу на Берлін у 1945 році.

Такі припущення наводять аналітики Інституту вивчення війни

Бахмут прирівнювали до Берліна

Кремлівські державні ЗМІ порівнювали захоплення Бахмута з перемогою Радянського Союзу в Берліні 21 травня, що, ймовірно, вказує на те, що Кремль готувався асоціювати перемогу в Бахмуті з Днем Перемоги.

пригожин стверджував, що Вагнер фактично захопив Бахмут до 10 травня і очистив місто до 20 травня. Голова ПВК намагався звинуватити у затримці захоплення міста Вагнером МО рф, яке не постачало боєприпаси. Нагадаємо, що російське військове командування припинило доступ пригожина до артилерійських снарядів і важкого озброєння, надаючи пріоритет російські армії, а не найманцям ПВК. Через це окупанти несли більші втрати.

Згодом пригожин також стверджував, що під час його наступальної операції “Бахмутська м’ясорубка” загинула половина української армії, але це спростував навіть російський пропагандист Ігор Гіркін. пригожин також стверджував, що Вагнер відкрив плацдарм для подальших наступальних операцій на Донбасі, і зауважив, що російські регулярні війська, підпорядковані МО РФ, зможуть вийти до Дніпра, захопити території чотирьох анексованих областей та захопити українські опорні пункти на захід і північ від Бахмута.

Замість похвали пригожин отримав саботаж

Уколи пригожина на адресу путіна і МО РФ – у поєднанні з його вихвалянням досягненнями Вагнера – можуть свідчити про те, що пригожин розчарований тим, що він не отримав обіцяної компенсації за перемогу в битві за Бахмут. 

Міністерство оборони росії могло навмисно саботувати пригожина за кілька днів або тижнів до 9 травня, щоб перешкодити Вагнеру захопити кілька кварталів у західній частині Бахмута до Дня Перемоги. 

Можливо, путін навмисно проігнорував такі саботажні зусилля МО, щоб уникнути необхідності виконувати обіцянки. Пригожин раніше заявляв, що якби йому дали 200 000 військовослужбовців, “Вагнер” досяг би подальших значних успіхів на фронті. 

Заява пригожина від 28 травня і його попередня поведінка можуть свідчити про те, що він планував розширити “Вагнер” за рахунок російських звичайних збройних сил або замінити російських військових офіцерів пов’язаним з “Вагнером” персоналом, але путін не готовий на це.

Фото: росЗМІ

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!