росіяни стурбовані можливим контрнаступом України в районі Бахмута

Семаковська Тетяна 10:55, 17 Квітня 2023

генштаб 38aac

Протягом минулих днів російські війська продовжували наступальні дії в Бахмуті та його околицях. Сили оборони утримують місто. Пропагандисти продовжують висловлювати стурбованість можливим контрнаступом України в цьому районі.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни. 

У Генштабі України повідомили, що в Бахмуті тривають запеклі бої, а поблизу Хромового (2 км на захід від міста) окупаційна армія вела безуспішні наступальні дії.

Підрозділи звичайних російських сил розгортаються в районі Бахмута, щоб запобігти можливим українським контратакам

Дискусії про російські повітряно-десантні сили (ВДВ), які захищають фланги «вагнера», можуть означати, що російське командування вважає бахмутський фронт більшим, ніж просто безпосередній район Бахмута. Пропагандист, який нібито веде репортажі з Бахмута, 14 квітня заявив, що підрозділи 106-ї дивізії ВДВ утримують фланг «вагнера» поблизу Яковлівки (17 км на північний схід від Бахмута).

Передбачувана присутність десантників поблизу Яковлівки свідчить про те, що російські підрозділи ПДВ, які захищають південний і північний фланги «вагнера», охоплюють як великий російський виступ на північ від Бахмута (від Дубово-Василівки до Яковлівки), так і російський виступ на південь від Бахмута (з районів траси Т0504 до Курдюмівки).

Один блогер припускає, що підрозділи ПДВ не обов’язково зосереджені на безпосередній допомозі найманцям «вагнера» в спробах оточити та захопити Бахмут. Ймовірно, звичайні сили росіян розгортаються в цьому районі, щоб запобігти можливим українським контратакам на більш широкому напрямку.

Читайте також: «Цифрові повістки» не вказують на нову велику хвилю примусової мобілізації в росії, — британська розвідка

Заяви пропагандистів про ситуацію в Бахмуті

Міністерство оборони росії заявило, що десантно-штурмові загони ПВК «вагнера» захопили два невстановлені квартали на північній і південній околицях Бахмута.

14 і 15 квітня російські джерела стверджували, що бойовики «Вагнера» захопили залізничну станцію «Бахмут-2». Пропагандисти також заявляли, що більшість українських сил відступили з цього району. Західні експерти не побачили візуального підтвердження жодної з цих заяв.

російські джерела стверджували, що бойовики «вагнера перетнули невстановлені ділянки залізничного полотна в центрі Бахмута. Один російський блогер повідомив, що тривають важкі бої поблизу вулиці Визволителів Донбасу, в західному Бахмуті. Доступні російські звіти та спостережувані темпи просування окупантів у місті вказують на те, що ця заява, швидше за все, є перебільшенням.

Bakhmut Battle Map Draft April 152023 3300fАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Ворожі джерела, які стверджують, що ведуть репортажі з Бахмута, повідомили, що російські сили використовують танки «Т-90» у самому Бахмуті. Ймовірно, «вагнер» має доступ до цих сучасних танків.

Один блогер заявив, що російські війська здійснили наземну атаку в напрямку Привілля (18 км на північний захід від Бахмута по трасі E40 Бахмут-Слов’янськ).

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!