Main menu

Експерт пояснив, як ЗСУ можуть врятувати Бахмут

Костенко РоманЗбройним силам України необхідно розвинути наступ на інших ділянках фронту Донеччини, аби зберегти Бахмут. 

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив полковник СБУ, секретар комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко. 

За його словами, найінтенсивніші бойові дії зараз відбуваються на Сході. Не лише у Бахмуті, а й в Авдіївці, Вугледарі, інших населених пунктах. Від цих боїв багато чого залежатиме у майбутньому. 

«В Бахмуті ідуть жорстокі бої. Для противника це важлива точка. Важлива політично, а не стратегічно у військовому плані. Саме в цій точці перетнулися інтереси багатьох російських політиків і військових, «вагнера», збройних сил рф. Вони створюють там загрозу оточення. Відповідно наше командування розуміє і реагує на цю загрозу. Знищуємо їх наступальний потенціал, який міг бути використаний на інших напрямках», - пояснив полковник СБУ. 

На думку Романа Костенка, Бахмут потрібно тримати і самим активно діяти.

«Для того, щоб зберегти Бахмут, нам потрібно перехопити ініціативу на якомусь напрямі. Тобто нав'язати противнику свої активні дії для того, щоб він змушений був маневрувати, відтягувати резерви й закривати оборону там, де ми нав'яжемо», - розповів він. 

За словами експерта, контрнаступ можливий лише після врахування усіх чинників і повного військового аналізу. 

«Наступальні дії на інших напрямках залежать від багатьох факторів: погоди, ресурсів, боєкомплектів і резервів. Нам потрібно повністю співставити можливості, ресурси росіян і своєї армії. Йти в контрнаступ заради контрнаступу – неправильно. Коли будемо впевнені в успіху, тільки тоді почнемо. Це врятує, зокрема, й Бахмут, і багато інших напрямків», - підкреслив Роман Костенко.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, наступ «вагнера» на Бахмут, ймовірно, наближається до кульмінації.  За даними британської розвідки, росія вичерпала наступальний потенціал на Донбасі.

Фото: Фейсбук

Читайте також: Наступ «вагнера» на Бахмут наближається до кульмінації, - Інститут вивчення війни

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!