Main menu

День українського добровольця: розповідь оборонця Бахмута про дні на фронті

335202539 734810578356184 6710287338649727800 n 1 5478cСьогодні, 14 березня, в Україні відзначають День українського добровольця. В 2017 році це свято запровадили, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Як проходять будні на фронті українських оборонців — розповів у сюжеті Ukrainian military TV доброволець Михайло Гречухін. У 2014-2015 рр. чоловік воював у складі 93 ОМБр

З початком широкомасштабного вторгнення росії Михайло нищить ворога разом з 58 мотопіхотною бригадою імені гетьмана Івана Виговського. 

На чолі зведеного розвідувального загону він брав участь у боях за переправу через Сіверський Донець у районі Білогорівки. Також захищав Лисичанськ та Бахмут. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня за участь в операції з оборони Києва. 

У випуску програми "Воїн - це я" військовослужбовець розповів про тактику ворога в Бахмуті. 

“З деякими перервами і виходами на полігон ми були на умовній обороні Бахмута. Артилерія там працює постійно, але я б не сказав, що вона підтримує піхоту. Тобто вона працює по площам, по самому Бахмуту, по нашим тиловим позиціям. Обстріл іде постійно. До нього усі настільки звикають, що перестають звертати увагу. Просто постійно прилітає кудись в Бахмут.

Ворог просувається “м'ясними” хвилями. Їх перша група намагається захопити якусь позицію або закріпитися на місцевості, а потім дати можливість накопичуватись іншим групам на тому рубежі, близько до наших позицій (300-500 метрів). Потім особовий склад намагається ривком просунутись і захопити наші передові позиції. Часом буває, що їм це вдається. Але дуже часто їм це не вдається. Наша артилерія і вогневі засоби працюють, не дають їм накопичуватися і окопатися, - говорить Михайло.

За словами добровольця, російські десантники добре підготовлені, проте їх лишилося дійсно мало. Саме тому на штурм ідуть “вагнерівці”. Їм це вдається через велику кількість людей, яких не шкода.

“Відповідно вони більш ефективні, ніж кадрові російські війська. Початок штурму Бахмута - це цілодобова робота. У нас ламалися машини, техніка. Не можу сказати, чому місто таке важливе для ворога. Можливо, це політична “гризня” всередині росії за перерозподіл влади”, - припустив військовий.

Чоловік розуміє, що це війна за наше майбутнє. Його сім'я підтримує і чекає повернення героя.

“Мені пощастило, що дружина мене абсолютно підтримала. Ця війна, яка показує реальний статус України в світі. Без нашого продовольства може бути світовий голод та велика рецесія світової економіки. Після перемоги я маю прокинутись наступного ранку в зовсім іншій Україні, з іншими перспективами, - підсумував Михайло Гречухін. 

Під час повномасштабного російського вторгнення вшанування Дня українського добровольця є надзвичайно важливим. Після 24 лютого люди різних професій та роду занять об'єдналися, аби боротися з російськими окупантами.

З нагоди свята Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний привітав захисників з Днем українського добровольця.

“Відданість. Рішучість. І щире прагнення захищати Батьківщину. Щодня. Щосекунди. Українці демонструють всьому світу, що означає - бути добровольцем. Насамперед у героїчних боях на передовій. У цілодобовій волонтерській праці. Допомогою в тилу. За покликом серця, заради перемоги. Ворог хоче нас зламати, але нація добровольців - непереможна. Сьогодні всі ми, як ніколи, згуртовані і боремося за свою незалежність. З Днем українського добровольця!”, - звернувся Залужний до всіх захисників України.

Фото: Генштаб

Читайте також: Україна розпочала виробництво дефіцитних снарядів для радянських танків

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!