Чи може Німеччина постачати Україні танки Leopard?

Семаковська Тетяна 12:01, 16 Січня 2023

gettyimages 477570116 2 39f1aЗараз зростає політичний імпульс для того, щоб західні країни почали постачати Україні сучасні основні бойові танки. Основна увага приділяється Німеччині, яка може стати лідером у постачанні танків Leopard 2. 

Про це пише Міжнародний інститут стратегічних досліджень.

Зі світу по нитці: як країни можуть допомогти Україні?

Франція і США, очевидно, вмовили неохочу Німеччину змінити свою позицію щодо постачання бойових броньованих машин. Відтак, з’явилася підтримка створення коаліції операторів “Леопард-2” для того, щоб спонукати Берлін до дій.

Leopard 2, вироблений німецькою компанією Krauss-Maffei Wegmann, широко експлуатується в Європі. Запропонована коаліція операторів передбачала б створення пулу танків, можливо, з тих, що зберігаються в деяких інших європейських країнах, які б постачалися в Україну. Це поповнило б танковий парк Києва, який зазнав виснаження, і додало б йому можливостей. Вважається, що для того, щоб танки Leopard 2 мали значний вплив на бойові дії, потрібно близько 100 одиниць. 

На початку цього місяця прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький припустив, що Варшава буде готова сприяти такій передачі. 9 січня його канцелярія підтвердила, що Варшава намагатиметься стати частиною ширшої коаліції донорів програми “Леопард-2”. Два дні потому під час візиту до Львова президент Польщі Анджей Дуда заявив, що рота “Леопардів” буде відправлена до України.

Читайте також: Розвідувальний дрон «Довбуш Т10» для ЗСУ: в Україні тестують новий БПЛА

Screenshot 354 53e01

На сході тестують новий український розвідувальний дрон Довбуш Т10. Фото: ТСН

Німеччина могла б відігравати життєво важливу роль у будь-якій такій коаліції з передачі зброї Україні, не в останню чергу тому, що Берлін мав би надати дозвіл на реекспорт будь-яких танків Leopard. 

Зробивши розворот і погодившись поставити свої БТР “Мардер” в Україну протягом декількох тижнів у грудні, Берлін, схоже, наближається до того, щоб дати зелене світло на пропозицію щодо БТР. Однак, як і у випадку з БТР, він не хоче робити це самостійно або бути головним рушієм.

Leopard 2 є, мабуть, найуспішнішою сучасною західною конструкцією ББТ. Кілька країн мають запаси “запасних” танків Leopard 2, насамперед Німеччина, але їх стан залишається невизначеним. У серпні 2022 року Іспанія відкликала пропозицію відправити кілька Leopard 2A4 Україні через поганий стан машин.

Невелика кількість німецьких Leopard 2A4 постачається також до Чехії та Словаччини, в обох випадках як заміна машин, які ці країни постачали до України. Найбільш вірогідними джерелами постачання Leopard 2, однак, є Фінляндія і Польща, які можуть мати достатній парк машин для відносно швидкого постачання. 

Хоча нещодавні заклики про постачання “Леопардів” надійшли від Фінляндії і Польщі, жодна з цих країн, схоже, не готова передати Україні велику кількість власних танків — тому вони виступають за об’єднання наявних в Європі “Леопардів-2” для безоплатної передачі Україні. 

Чому Україні потрібні танки Leopard?

Screenshot 353 a958e

Характеристики танка Leopard 2A4. Фото: скріншот Міжнародний інститут стратегічних досліджень

Хоча Leopard 2A4 є найстарішою версією бронетранспортера, яка досі перебуває на озброєнні, він все ще має переваги порівняно з тим, що залишилося на озброєнні України з радянських часів, наприклад, більш сучасну оптику і системи управління вогнем. 

Тепловізійна оптика Leopard 2A4 покращує виявлення цілей вдень і вночі. Це забезпечує паритет машин у цій сфері, причому найсучасніша з наявних у Москві бойових машин перевершує можливості старіших машин російської армії. 

Пізніші моделі Leopard 2, починаючи з Leopard 2A5, а також польські Leopard 2PL, мають незалежну тепловізійну оптику для командира на додаток до прицілу навідника, що надає українським екіпажам додаткову перевагу над усіма, окрім найновіших російських броньованих машин. 

120-мм гармата “Леопард-2” також надасть українським екіпажам доступ до більшого арсеналу більш сучасних боєприпасів за стандартами НАТО. 

Прийняття “Леопарда-2” на озброєння Збройних Сил України також вимагатиме виділення часу на підготовку екіпажів і допоміжного персоналу. Залежно від ролі, для досягнення базових навичок може знадобитися 3-6 тижнів навчання.

Зростає ймовірність того, що Leopard 2 з’явиться в українському арсеналі, але будь-який вплив на поле бою буде залежати від кількості поставлених машин. 

Фото: Міжнародний інститут стратегічних досліджень

Читайте також: Інтелектуальна війна: як в Україні планують розвивати оборонний комплекс

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!