На Бахмутському напрямку Сили оборони України звільнили село Андріївку. Наразі основні бої тривають на південних околицях Бахмута, у районах Андріївки, Курдюмівки та Кліщіївки.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
Вона додала, що українські захисники закріплюються на нових позиціях на півдні Бахмута та тримають оборону на північ від міста.
На північному фланзі ворог намагається відбити втрачені позиції. А на південному ми успішно просуваємось. Основні бої тривають в районах Андріївки, Курдюмівки, Кліщіївки. І в нас там гарні новини. Андріївка наша. Закріплюємось на зайнятих позиціях.
Ганна Маляр // заступниця міністра оборони України
Допис заступниці міністра оборони України Ганни Маляр. Фото: скриншот
Інформація від військових
Водночас 3-тя окрема штурмова бригада повідомила, що заява про взяття Андріївки є хибною та передчасною.
Наразі тривають серйозні і важкі бої в районах Кліщіївки та Андріївки. Подібні заяви є шкідливими, несуть загрозу для життя особового складу та шкодять виконанню бойових завдань.
3-тя окрема штурмова бригада // заява в ТГ-каналі бригади
Допис 3-тьої ОШБр. Фото: скриншот
Боєць ЗСУ і автор Telegram-каналу «Бахмутський Демон» повідомив, що на південних околицях Бахмута Сили оборони взяли під контроль усі стратегічні висоти. Воїн додав, що розуміє, чому бійці 3-тьої ОШБр спростували заяву заступниці міністра оборони.
Стратегічні всі висоти тут наші на Півдні Бахмутського. Зараз пі*арня дуже зла і веде активний вогонь по цих населених пунктах (ред. Андріївці та Курдюмівці).
Розумію, чому хлопці це написали. Але для пі*арні руснявої це нічого не змінює. Зараз тривають їх обстріли. В підсумку бажаю довести задачу до переможного кінця і ще відкинути їх далі.
Прохання від 3-ї ОШБр надійшло дати їм спокійно працювати. Там є ще робота.
«Бахмутський Демон» // воїн ЗСУ
Після цього Ганна Маляр відредагувала свій допис.
Відредагований допис Ганни Маляр. Фото: скриншот
Вона пояснила це «комунікаційним збоєм» між кількома джерелами інформації.
Уточнюю з приводу інформації про звільнення Андріївки. Я не викладаю таку інформацію без координації та узгодження з військовими. Наразі відбувся комунікаційний збій між декількома джерелами інформації, які доповідають безпосередньо з місця подій.
В Адріівці є певний успіх та станом на зараз тривають важкі бої.
Ганна Маляр // заступниця міністра оборони України
Аналітики проєкту «Deep State» додали, що в Андріївці триває зачистка, тому говорити про повний контроль над населеним пунктом ще зарано. Село переходить в «сіру зону».
Вчора штурмовики з 3-ї ОШБр зайшли в село: частину кацапів вдалося вибити, частина ще засіла під землею.
Стабілізаційні дії тривають, кацапи намагаються не дати закріпитися нашим бійцям. Рекомендуємо очікувати повідомлень від 3-ї штурмової та дати хлопцям зробити свою роботу. Поспіх в один-два дні точно не врятує життя ні одного піхотинця.
Команда «Deep State» // аналітичний проєкт
Обстановка в районі Андріївки. Фото: DeepStateMapLive
Лінія фронту на Донеччині / скриншот мапи DeepState
На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 40 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби зафіксували 97 наступальних дій противника.
Про ситуацію на фронті розповідає Бахмут IN.UA.
Що відбувається на фронті Донеччини
Найбільше атак протягом минулої доби, 24 червня, зафіксовано на Покровському напрямку. За твердженням Генштабу, тут зупинили 44 ворожих штурмів. Окупанти атакували поблизу Білицького, Никанорівки, Добропілля, Родинського, Новоолександрівки, Сергіївки, Котлиного, в напрямку Гришиного, Мирного, Вільного, Торецького, Кучерів Яру, Дорожнього, Нового Донбасу, Ганнівки, Муравки та Філії.
На Костянтинівському напрямку минулої доби російська армія провела 20 атак. Окупанти атакували в районах Плещіївки, Іванопілля, Іллінівки, Костянтинівки та Русин Яру.
На Лиманському напрямку росіяни намагалися вклинитись в українську оборону в районах Озерного, Новоселівки, Дробишевого та Лимана. Загалом минулої доби тут відбулось 16 боєзіткнень.
Штурмують окупанти і на Слов’янському напрямку. Тут противник атакував 16 разів, намагаючись просунутись у районах Кривої Луки, Різниківки, Закітного та в напрямку Рай-Олександрівки.
На Краматорському напрямку противник провів одну наступальну дію в напрямку Малинівки.
Українські військові продовжують знищувати російських піхотинців на підступах до Костянтинівки та в межах міста. Збройні сили контролюють ситуацію, зачищають південну частину населеного пункту та завдають значних втрат підрозділам противника. Усі заяви російської сторони про можливе оточення міста не відповідають дійсності.
Про це розповів Юрій Мадяр, тимчасовий виконувач обовʼязків заступника командира 19 армійського корпусу.
Бої за Костянтинівку: тактика росіян у місті
За словами Юрія Мадяра, частина російських військових змогла проникнути до міської забудови. Сили оборони знають їхнє розташування та проводять ліквідацію. Наразі ситуація виглядає так:
у південній частині Костянтинівки противника майже повністю зачистили;
у центральній та західній частинах тривають заходи зі знищення залишків російської піхоти;
виявлені військові рф деморалізовані, хоча деякі продовжують відстрілюватися.
Військовий зазначає, що командування противника зменшило інтенсивність наступальних дій. Противник перегруповується та намагається змінити тактику через провал початкового плану. Метою армії рф було обійти Костянтинівку з різних боків та захопити панівні висоти. Це дозволило б перерізати шляхи постачання до кількох міст:
Костянтинівки;
Дружківки;
Краматорська;
Слов’янська.
Наразі російські сили діють малими піхотними групами, іноді у штурми йдуть по одному військовому. Юрій Мадяр повністю заперечив заяви російської сторони про потенційне оточення Костянтинівки. Українських військових на цьому напрямку значно більше, а велика відстань для інфільтрації дозволяє ефективно виявляти та знищувати противника.
Втрати армії рф
Офіцер зазначив, що російські підрозділи зазнають високих втрат під час спроб зайти до міста. Штурмовикам противника доводиться йти від 20 до 30 кілометрів. Раніше вони намагалися пересуватися лісосмугами, але ці шляхи перекрили українські захисники. Тепер спроби перебігати відкритими полями завершуються швидкою ліквідацією.
Співвідношення втрат на цій ділянці фронту залишається на користь Сил оборони. За статистикою одного з днів українські військові ліквідували 53 військовослужбовців рф, тоді як із українського боку було троє загиблих. Додатково пілоти безпілотників успішно уражають російську артилерію та точки запуску ворожих дронів на підступах до міста.
На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 40 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби […]
Українські військові продовжують знищувати російських піхотинців на підступах до Костянтинівки та в межах міста. Збройні сили контролюють ситуацію, зачищають південну частину населеного пункту та завдають […]
У державному застосунку “Дія” стала доступною для купівлі нова військова облігація під назвою “Алупка”. Придбання цього цінного паперу дозволяє громадянам долучитися до фінансування потреб держави, […]
Бахмутська громада передбачила різні види матеріальної підтримки мешканців на 2026 рік. Одна з категорій отримувачів матеріальної допомоги — члени сімей загиблих захисників і захисниць Бахмутської громади. Заяви […]
У Донецькому обласному спеціалізованому коледжі спортивного профілю імені Сергія Бубки, який у 2022 році релокувався в Полтаву, стартує вступна кампанія. Паралельно ведеться набір дітей на шкільний та […]