На Бахмутському напрямку Сили оборони України звільнили село Андріївку. Наразі основні бої тривають на південних околицях Бахмута, у районах Андріївки, Курдюмівки та Кліщіївки.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
Вона додала, що українські захисники закріплюються на нових позиціях на півдні Бахмута та тримають оборону на північ від міста.
На північному фланзі ворог намагається відбити втрачені позиції. А на південному ми успішно просуваємось. Основні бої тривають в районах Андріївки, Курдюмівки, Кліщіївки. І в нас там гарні новини. Андріївка наша. Закріплюємось на зайнятих позиціях.
Ганна Маляр // заступниця міністра оборони України
Інформація від військових
Водночас 3-тя окрема штурмова бригада повідомила, що заява про взяття Андріївки є хибною та передчасною.
Наразі тривають серйозні і важкі бої в районах Кліщіївки та Андріївки. Подібні заяви є шкідливими, несуть загрозу для життя особового складу та шкодять виконанню бойових завдань.
3-тя окрема штурмова бригада // заява в ТГ-каналі бригади
Боєць ЗСУ і автор Telegram-каналу «Бахмутський Демон» повідомив, що на південних околицях Бахмута Сили оборони взяли під контроль усі стратегічні висоти. Воїн додав, що розуміє, чому бійці 3-тьої ОШБр спростували заяву заступниці міністра оборони.
Стратегічні всі висоти тут наші на Півдні Бахмутського. Зараз пі*арня дуже зла і веде активний вогонь по цих населених пунктах (ред. Андріївці та Курдюмівці).
Розумію, чому хлопці це написали. Але для пі*арні руснявої це нічого не змінює. Зараз тривають їх обстріли. В підсумку бажаю довести задачу до переможного кінця і ще відкинути їх далі.
Прохання від 3-ї ОШБр надійшло дати їм спокійно працювати. Там є ще робота.
«Бахмутський Демон» // воїн ЗСУ
Після цього Ганна Маляр відредагувала свій допис.
Вона пояснила це «комунікаційним збоєм» між кількома джерелами інформації.
Уточнюю з приводу інформації про звільнення Андріївки. Я не викладаю таку інформацію без координації та узгодження з військовими. Наразі відбувся комунікаційний збій між декількома джерелами інформації, які доповідають безпосередньо з місця подій.
В Адріівці є певний успіх та станом на зараз тривають важкі бої.
Ганна Маляр // заступниця міністра оборони України
Аналітики проєкту «Deep State» додали, що в Андріївці триває зачистка, тому говорити про повний контроль над населеним пунктом ще зарано. Село переходить в «сіру зону».
Вчора штурмовики з 3-ї ОШБр зайшли в село: частину кацапів вдалося вибити, частина ще засіла під землею.
Стабілізаційні дії тривають, кацапи намагаються не дати закріпитися нашим бійцям. Рекомендуємо очікувати повідомлень від 3-ї штурмової та дати хлопцям зробити свою роботу. Поспіх в один-два дні точно не врятує життя ні одного піхотинця.
В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички й знання, менторську підтримку та фінансову допомогу для відкриття чи масштабування власної справи.
Освітня програма для жінок “Мрій та досягай” пропонує комплексну підготовку тривалістю три місяці. Вона містить 13 онлайн-модулів з цифрового маркетингу, бізнес-стратегій та впровадження бізнес-моделей.
Учасниць програми навчатимуть:
створювати і просувати власний бізнес в онлайн-середовищі;
адаптувати бізнес-ідеї до нових ринків та аудиторій;
переводити офлайн-бізнес в онлайн-формат.
По завершенню навчання жінки зможуть отримати 1 тисячу доларів фінансової підтримки. Кошти видадуть у вигляді ваучерів для відкриття або розвитку власної справи.
Як взяти участь у програмі “Мрій та досягай”
Участь у програмі “Мрій та досягай” можуть взяти українки віком від 18 років, які постраждали від війни. А саме:
переселенки;
одинокі матері;
ветеранки;
представниці інших вразливих категорій, які втратили доходи або є під загрозою їх втрати.
Особливу увагу приділятимуть учасницям зі сходу та півдня України.
Програма відкрита як для тих, хто має початкову ідею, так і для жінок, які вже мають власний бізнес і хочуть його масштабувати.
Для участі у програмі потрібно зареєструватися за посиланням. Заявки прийматимуть до 1 грудня.
Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують вивозити людей із Бахмутського району. Це місто, окуповане ще у 2014 році, стало одним із перших пунктів, де оселяються так звані “біженці з України”. Водночас більшість новин із міста стосуються різноманітних проблем: брак медиків, відсутність води тощо. Про допомогу та життя тих, кого росія нібито “врятувала”, майже не згадується.
Для аналізу інформполя за жовтень 2024 року редакція обрала два пропагандистські канали: “администрация города Шахтерськ z” та “Это Шахтерск”.
Чим живе окупований Шахтарськ
Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала два новинні пропагандистські канали окупованого міста Шахтарськ за жовтень. Найбільше новин було присвячено темі освіти, медицини та проблем з водою і ЖКГ.
Згідно з інфографікою, в окупованому Шахтарську, куди звозять українців, спостерігається проблема з медичним персоналом. Йдеться про брак фахівців. Через нестачу кадрів до окупованого міста залучають медиків із росії. Загалом новини про дефіцит фахівців з’являються на обох каналах щотижня. У результаті за місяць було близько 20 згадок на медичну тематику.
За час моніторингу ми виявили, що багато послуг для цивільного населення в окупованому Шахтарську повністю надаються регіонами росії. Тобто окуповане росіяними місто не розвивається самостійно, а для його функціонування використовують кошти з інших регіонів росії.
Певну частку новин окупованого Шахтарська складає інформація щодо підвозу води, що свідчить про проблеми з водопостачанням у місті. Хоча окупанти не повідомляють про те, що вони не ремонтували системи, саме через це часто фіксують аварійні ситуації. Загалом таких згадок за місяць близько 10.
Пропаганда через освіту
Але чи не найбільшу частку новин складають повідомлення про освіту в школах та садочках на ТОТ. Дітям показують “героїв сво” та виправдовують війну проти України. Ми нарахували близько 40 згадок за місяць.
Також у новинах надається перевага повідомленням про будівельні роботи та ремонти, де часто озвучується залучення допомоги з бюджету росії. Велика увага приділяється різноманітним “суботникам”, які проводяться за наказом окупаційної адміністрації, і значно менше уваги — до реальних проблем цивільного населення.
Також помітно, що частину новин займають повідомлення про “нагороди”. Наприклад, про видачу квитка “единой россии” чи відзнаки, пов’язані з освітою на ТОТ.
У висновку зазначимо, що інформаційна картина в окупованому Шахтарську свідчить про серйозні проблеми в соціально-економічній сфері регіону. Брак медичних фахівців і залежність від ресурсів з інших регіонів росії підтверджують, що місто не може самостійно розвиватися.
Однак, акцент на будівництві та “суботниках” свідчить про намагання створити видимість активності та добробуту. Таким чином, інформаційна стратегія спрямована на маскування реальних проблем та підтримку легітимності окупаційного режиму через пропаганду ідеї “єдиної росії”.
Шахтарськ, куди росія звозить мешканців Бахмутського району, стає символом її байдужості до долі людей, яких вона називає “врятованими”. Місто, окуповане ще у 2014 році, перетворилося на місце гуманітарної кризи, де бракує базових умов для життя: відсутність достатньої кількості медиків, проблеми з водопостачанням тощо. Інформаційне поле міста свідомо ігнорує справжні потреби цих людей, що вказує на систематичне нехтування навіть мінімальною підтримкою. Це вкотре доводить, що російська політика “порятунку” є лише пропагандистським прикриттям, за яким ховається цілковита безвідповідальність за вивезених людей.
В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]
Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]
У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]
Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]
Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]