Російські Telegram-канали поширюють інформацію, що МОЗ України начебто видало наказ про переобладнання єдиної дитячої лікарні в Краматорську у шпиталь для військових. До “новини” додають фото нібито відповідного рішення Міністерства оборони.
Утім, це — фейк, МОЗ не видавав такого наказу.
Новий фотофейк від пропагандистів рф
23 липня ворожі Telegram-канали “медведь”, “шейх тамир”, “новости и сводки днр” та інші, опублікували фото нібито нового наказу Міністерства охорони здоров’я України. Згідно з ним, дитяча лікарня буде перетворена на госпіталь для військових. Відповідне рішення щодо переобладнання надійшло буцімто від Міністерства оборони України, а відповідальним за контроль виконання наказу у “документі” вказаний заступник міністра МОЗ Ігор Копач.
Однак в документі допущено ряд помилок, які вказують на фейковість документа:
- у пункті першому, замість скорочення слова “місто” — “м”, було використано літеру “г”. Таке спрощення вживається в російській мові від слова “город”;
- у цьому ж пункті помилково написано «переформатувати дитячу лікарню… до військового шпиталю». У той час, як коректним є варіант «переформатувати дитячу лікарню… у військовий шпиталь».
- на оригінальних наказах «Міністерство охорони здоров’я України» виділено жирним шрифтом, а дата та номер написано без додаткових підкреслень.
- адреса дитячої лікарні вказана неправильно. Єдина державна дитяча лікарня в Краматорську розташована за адресою вул. Героїв України, будинок під номером 20, а не 17, як вказано у підробному документі. Під номером 17 знаходиться міська лікарня №3.
- оригінальний наказ повинен містити відведене місце для підпису уповноваженої особи внизу документа. Натомість на фейковому наказі воно відсутнє.
Також, на офіційних сайтах Міністерства охорони здоров’я та Міністерства оборони України не існує таких наказів за 4 липня 2024 року. У коментарі для Центру протидії дезінформації (ЦПД) міністерство повідомило, що інформація не відповідає дійсності, документ є фейковим. Більше того, МОЗ не має повноважень видавати подібні накази, а саме оформлення липового документа не відповідає українським нормам.
Створення такого фейку на фоні обстрілу дитячої лікарні «Охматдит» у Києві має на меті знизити довіру до влади, створивши враження, що уряд, мовляв, не розуміє потреб цивільного населення й не здатен забезпечити належні умови для лікування дітей в країні. Важливо завжди перевіряти існування подібних наказів та рішень на офіційних сайтах міністерств. Також помилки у назвах вулиць, номерів та слів вказують на те, що документ є підроблений.
Читайте також:
- Маніпуляція: Міноборони України передає армії списані боєприпаси
- Фейк: у Раді пропонують законопроєкт, що передбачає винагороду за “доноси” на ухилянтів
- Фейк: мурал з Трампом і Зеленським на стіні Барбікан-центру у Лондоні
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!