Монетизація в TikTok: як бахмутянка стала відомою оглядачкою закладів у Львові

Семаковська Тетяна 14:30, 9 Лютого 2024
Альона Кравцова / ілюстрація Бахмут IN.UA

Бахмутянка Альона Кравцова веде свій блог в TikTok про огляди кафе та ресторанів у Львові. Дівчина обожнює свою справу, бо допомагає людям знайти смачну їжу та водночас підтримує український бізнес.

Редакція поспілкувалася з Альоною, ми дізналися, як TikTok допоміг бахмутянці реалізуватися.

Бахмут – Харків

Альона Кравцова 20 років жила в Бахмуті, дівчина навчалася в Горлівському інституті іноземних мов, вже тоді вона вела свій блог про  блокноти і скрапбукінг в мережі Instagram, а от огляди кав’ярень та ресторанів у неї з’явилися пізніше, коли героїня переїхала в Харків. 

“Коли я переїхала в Харків, мені дуже було цікаво розібратися в сфері закладів. До речі у нас в Бахмуті якраз за рік, до мого від’їзду в Харків, відкрилась перша “Арома Кава”. Якийсь час я там працювала, бо для мене було важливо розібратися, як це працює з середини”, — пригадує героїня.

Вперше у Харків дівчина потрапила в 2015 році й одразу полюбила це місто. Відтоді намагалася відвідувати його хоча б раз, два на рік.

Альона Кравцова Бахмут
Альона з родиною в Бахмуті / фото надане героїнею

У розмові Альона пригадує, що Харків був містом її мрії, тут вона прожила 2 з половиною роки, але 20 лютого 2022 року героїні довелося залишити домівку. У новинах все частіше звучали дати нападу росії на Україну, тож бахмутянка ухвалила рішення про переїзд. Родина Альони в цей час була в Бахмуті, вони евакуювалися в квітні.

“Вони виїхали на машині, але з собою майже нічого не брали, бо думали, що ще трошки й можна буде повернутися назад. Дуже хотілося в це вірити”, — говорить Альона Кравцова.

Всі рідні Альони виїхали з Бахмута вчасно, останніми евакуювалися її бабуся та дідусь. Старенькі не хотіли залишати домівку, але коли поруч з ними розірвався снаряд — вирішили їхати.

Покидати дім було нелегко, пригадує дівчина. Крім матеріальних речей важко було прощатися з іншим, тим, що неможливо придбати за гроші — це спогади, які пов’язані з домом.

Як зробити блог прибутковим 

Альона Кравцова / фото надане героїнею

Instagram не одразу приніс Альоні монетизацію. Кілька років дівчина працювала на репутацію, а опинившись в Харкові почала більше часу приділяти оглядам локальних кав’ярень.

“Монетизація блогу не була моєю основною ціллю, мені просто подобалося ділитися своїми оглядами, а ще я завжди знала, куди можна піти смачно поїсти, випити кави. Я це робила для людей, щоб вони знали, куди точно варто сходити, де провести час. Мені дуже подобалось спілкуватися з персоналом, я маю багато друзів зі сфери обслуговування”, — каже бахмутянка.

Дівчина сама працювала у кав’ярнях Харкова, й хоча ця робота була фізично важкою – цей досвід Альона згадує з посмішкою. В той час, коли Альона починала займатися оглядом кав’ярень, інфлюенсерів, які б робили схожі речі, можна було порахувати на пальцях. Паралельно з блогом дівчина працювала SMM-менеджером.

“З часом я зрозуміла, якраз таки в 2022 році для мене відбувся переломний момент. Я відчувала, що мені чогось не вистачає. Тому що я розвивала чужі бізнеси, а мала ресурси та бажання займатися справою, якою я горіла”, — каже у коментарі Альона.

Як бахмутянка освоїлася у Львові

Львів прийняв нашу героїню дуже тепло, дівчина каже, що багато часу приділяє відвідуванню музеїв та виставок, співпрацює з локальними бізнесами, а в сторіс часто публікує новини пов’язані з домівкою.

Опинившись у Львові я усвідомила, що тут дуже розвинена сфера туризму, подумала, що тут, я зможу вивести свій блог на новий рівень, у мене може нарешті вийти те, чого не вийшло в Харкові,

каже бахмутянка. // у розмові

Свої міста Бахмут та Харків бахмутянка згадує з любов’ю, останній раз у Харкові вона була рік тому, тоді ж дізналася, що у неї  згоріла квартира. 

“Атмосфера у Харкові дуже сильно змінилася, і я рада, що місто живе, що воно намагається розвиватися попри все, але коли приїжджаєш, то дивишся на понівечені улюблені вулиці. Харків намагається жити”, — говорить Альона.

@alenilluminat

Захотілося поділитися з вами своєю маленькою історією з життя 🥺 Якщо ви також намагаєтеся створювати відчуття дому, то розкажіть, як саме?

♬ оригінальний звук – АЛЬОНА КРАВЦОВА

Попри війну Харків завжди чистий, каже бахмутянка. Про цю особливість зазначали багато наших містян, які знайшли тут тимчасовий дім,

“Дивовижно, що скільки Харків б не обстрілювали, він завжди чистий. Просто проходить, буквально декілька годин після обстрілу й на місці, яке було закидане уламками — все прибрано”, — каже співрозмовниця.

У перші дні приїзду у Львів, Альона  пригадує, що всі проєкти по роботі зупинилися, стало більше часу, щоб приділити увагу розвитку своєї мрії – робити огляди закладів. Тоді бахмутянка й пригадала, що мріяла більше часу присвятити оглядам закладів. Через кілька місяців після початку повномасштабної війни Альона взялася розвивати свою справу, водночас це допомагало дівчині відволікатися від важких новин з рідного міста.

Альона Кравцова заклади
Альона допомагає знайти смачну їжу / фото надане героїнею

“Я почала ходити по кафе, кав’ярнях, особливо мене цікавили ті, які  були історичними. Виставляла відео не тільки в Instagram, але й у TikTok. Пам’ятаю, що залетів мій ролик на тему, що можна зробити за один долар у Львові, а також добірка улюблених закладів у Львові. Цей ролик набрав пів мільйона переглядів, тоді почалися співпраці. Мене запрошували у заклади давати чесні відгуки”, — говорить бахмутянка.

Зараз Альона стала інфлюенсеркою в Тікток, дівчина робить огляди закладів, знімає цікаві локації Львівщини та Заходу України в цілому.

Альона подорожує
Дівчина старається подорожувати Україною / фото надане героїнею

“Мій блог зараз є, тому що в один момент я не здалась, бо насправді я 6 років йшла до того, щоб нарешті блог почав давати результати. До мене повертаються замовники, мене хочуть бачити в закладах, чути мою думку, мені довіряють – це дуже цінно”, — резюмує дівчина.

Ми запитали Альону чи хотіла б вона повернутись в Бахмут, дівчина відповіла, що їй хотілося б погуляти рідними вулицями, але додає, що Бахмут буде іншим. Попри те відбудувати це місто вкрай важливо, наголошує бахмутянка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

«Лялечку ми відновимо», — майстриня з Бахмута поділилася зворушливою історією своєї роботи

Микола Ситник 17:10, 5 Жовтня 2023
Лялька з Бахмута
Лялька, яку створила Наталя Ткаченко / фото Facebook

Бахмутянка Наталя Ткаченко вже більше 10 років виготовляє унікальні в’язані іграшки. За цей час з’явилося чимало поціновувачів творчості жінки. Нещодавно одна з ляльок, яку вона створила, подолавши довгий шлях, повернулася з окупації в Україну.

Майстриня поділилася цією зворушливою історією на своїй Facebook-сторінці.

Бахмут-Європа-Україна

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну іграшка лишилася в Бахмуті. Її власниця, Ольга Денисова, евакуювалася на неокуповану територію. Весь цей час лялька була в окупації і тільки нещодавно, подолавши довгий шлях через країни Європи, повернулась до своєї «матусі» в Україну.

За словами майстрині Наталі Ткаченко, лялька відображає стан людей, які залишили свої домівки. Колись іграшка була модною красунечкою, а зараз розгублена, в неї немає шапочки та пошкоджені чобітки.

Так виглядала іграшка раніше
Так виглядала іграшка раніше / фото Facebook

Вчора ридала Олечка, мама цієї лялечки, сьогодні я… Виїжджаючи, люди зазвичай беруть дуже обмежену кількість речей, тільки найцінніше. І тим не менш, багато хто забрали мої роботи з собою. Дуже вдячна всім поціновувачам моїх робіт, дякую, що ділитесь своїми історіями і фото. А лялечку ми відновимо, буде в неї і нова шапочка, і нове взуття, і все буде добре. Все буде Україна!

Наталя Ткаченко // бахмутська майстриня

Іграшка
Іграшка, після повернення в Україну / фото Facebook

Зауважимо, що тепер власниця ляльки, пані Ольга, не збирається з нею розлучатись, адже до неї повернулась частинка рідного дому.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

«Непосиди» з Бахмута влаштували в Києві патріотичний флешмоб

Микола Ситник 14:33, 22 Серпня 2023

Зразковий ансамбль танцю «Непосиди» Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 імені Дмитра Чернявського провів у Києві патріотичний флешмоб. Танцювальний захід, приурочений до Дня Незалежності України, відбувся позаминулої суботи. Учасники гуртка вперше зібралися разом після повномасштабного вторгнення росії в Україну, тому для них це була особлива зустріч.


Керівник ансамблю «Непосиди» Ольга Вєсько розповіла редакції «Бахмут IN.UA», як відбувався патріотичний захід.

Діяльність під час війни

Цілий рік театр танцю працював онлайн, аби підтримувати бахмутян. Викладачі продовжували займатись із дітьми, які зараз розкидані в різних куточках України та за кордоном. 

Було дуже складно, але, незважаючи на всі відключення світла і тривоги, ми продовжували займатися. Протягом року театр танцю трішки змінив спрямування, перелаштувавшись на флешмоби. Такий напрямок ми взяли, щоб розвивати і найголовніше підтримувати наших дітей. Ми завжди були активними учасниками конкурсів, фестивалів, концертів, тому діти звикли, що є якийсь вихід та результат їхньої діяльності. Для них це мотивація, їм дуже важливо це бачити.

Ольга Вєсько // художній керівник ансамблю «Непосиди»

Діти виступали на вулицях столиці

Незабутня зустріч у Києві

Саме тому спільно з батьками викладачі гуртка вирішили зустрітися в Києві, аби подарувати дітям радість та можливість зробити записи танцювальних флешмобів. Патріотичний захід назвали «Бахмут у серці». Участь у ньому взяли діти з Полтави, Дніпра, Дніпропетровської області, Києва та Борисполя.

Свою мрію ми здійснили до Дня Незалежності. Домовились спочатку зі своїм хабом в Києві, щоб нам виділили приміщення. Потім я зробила для учасників заходів невеличку екскурсію столицею. Ми були на Майдані Незалежності, біля Володимирської гірки та Арки Свободи українського народу. Такий захід відбувся у нас — зустріч дітей і батьків. І як результат роботи ми провели і записали свої патріотичні флешмоби.

Діти втомилися протягом дня. Але вони так надихнулися, ніби в Бахмуті, кажуть, побували. Це був своєрідний поштовх, ковток повітря, який дав натхнення і мені, і дітям далі триматися. Віримо в те, що все буде добре: Бахмут буде відбудовуватись, і вже потім ми будемо займатись у відновленому місті.

Ольга Вєсько // керівниця бахмутського ансамблю

Костюми підготували спеціально до заходу

Як дітям з Бахмутської громади записатися на онлайн заняття?

Усі бажаючі можуть стати учасниками ансамблю «Непосиди». Для цього необіхідно звернутися за номером телефону: 0665280170 (Ольга Миколаївна Вєсько).

Малеча з батьками розважалися цілий день
Бахмутяни здійснили невелику екскурсію містом
Учасники флешмобу на мості
Бахмутяни виступили в хабі

Читайте також: Танці з ВПО та вивчення української мови: історія викладача з Бахмута Володимира Ковшова

Раніше ми писали, що Донецький Палац молоді «Юність» запрошує на дистанційне навчання дітей та дорослих віком від 5 до 35 років. Долучитися до занять можуть усі бажаючі.

Фото: всі світлини редакції надала Ольга Вєсько

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмут 2013 рік

“Брусничка”, Антимайдан та обстріл прокуратури: яким був Бахмут 10 років тому

Протягом 2013-2014 років Бахмут пережив багато змін і, навіть окупацію. У 2013 бахмутяни приходили дивитися футбольні матчі на реконструйований стадіон “Металург”, а у 2014 місто […]

Волонтери

“Волонтер — не професія, а стан душі”: як бахмутяни наближають Перемогу

Сьогодні, 5 грудня, відзначається Міжнародний день волонтера. Для України це особливий день. Саме завдяки нашим волонтерам щодня Україна стає на крок ближчою до перемоги. Ці […]

13:59, 05.12.2023 Микола Ситник
Вокзал в Бахмуті

“Він бачив більше сліз, ніж РАЦС”: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо […]