Центр міської історії та Маріупольський краєзнавчий музей запрошують мешканців Сєверодонецька, Маріуполя, Бахмута та інших зруйнованих міст приєднатися до ініціативи зі збору сімейних фотоархівів. Проєкт покликаний врятувати пам’ять про знищене місто, його традиції та культуру.
Про це повідомляє Центр міської історії Центрально-Східної Європи.
“Місто у валізі: врятовані архіви”
Ініціатива “Місто у валізі: врятовані (сімейні) архіви” має на меті зібрати світлини для збереження та вивчення історії міст, що зазнали урбіциду.
Організатори наголошують, що фотографії є важливим джерелом інформації про минуле та розповідають унікальні історії, відображають традиції, обряди та щоденне життя певного часу і місця.
“Місто у валізі”: як долучитись до ініціативи?
Центр міської історії та Маріупольський краєзнавчий музей шукають:
- сімейні архіви (готові безкоштовно оцифровувати старі фотографії родин);
- сучасні родинні знімки (можна надсилати фото, зроблені за останні роки, також цифрові);
- архіви краєзнавців та організацій, які не мають можливостей оцифрування і збереження.
Якщо ви бажаєте надати свої фото для сканування і архівування, звертайтесь:
- за номером: +38 (095) 386 9645;
- на електронну пошту: [email protected] (Катерина Філонова).
Усі зібрані та опрацьовані фотографії будуть архівовані та доступні на сайті Міського медіаархіву Центру міської історії із можливістю подальшого використання дослідниками, митцями та зацікавленими особами.
Паперові фотографії та права на оцифровані зображення залишаються у власників. Міський медіаархів зберігатиме оцифровані зображення та ззовні надаватиме користувачам доступ до повнорозмірних файлів лише за згодою власників.
До слова, поради щодо того, як правильно зберігати, передивлятися та досліджувати свої сімейні архіви, можна знайти тут.
Примітка. Проєкт “Місто у валізі: врятовані (сімейні) архіви” завдячує гранту Research England, що впроваджується Міжнародною організацією університетів Великої Британії. Ініціативу реалізують Центр міської історії, Маріупольський краєзнавчий музей у співпраці з Університетом Сент-Ендрюса та Національним університетом “Острозька академія”.
Читайте також:
- Боротьба донеччан за українську державність
- Нові чи новітні замість повалених: якими мають бути пам’ятники сучасним українським героям
- Офіс Відновлення: у якому місті відкрили хаб для розвитку Донеччини
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!