Культурна перлина України: топ музеїв Львова для обов’язкового відвідування

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:00, 1 Червня 2024
Вигляд Львову / фото з відкритих джерел

Львів — одне з найбагатших на музеї міст України. Тут зібрано унікальні експозиції, які розкривають історію, мистецтво та традиції старовинного міста. 

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку найцікавіших музеїв старовинного Львова, куди обов’язково варто завітати.

Цікаві музеї Львова

Плануючи візит до цієї західноукраїнської перлини, варто заздалегідь визначитися з переліком музеїв, які ви хочете відвідати. Адже деякі з них можуть вимагати попереднього планування для відвідування у відповідні години та дні.

Музей “Львів Стародавній” 

Одна з експозицій музею / Фейсбук

Музей, з якого варто почати ознайомлення із містом, адже він розкриває його історію. У цьому місці відвідувачі можуть доторкнутися до життя середньовічного Львова. Експозиція відтворює інтер’єри будинків різних верств населення тогочасного міста, зокрема шляхетських садиб, ремісничих майстерень, міщанських осель. 

Музей використовує спеціальні ефекти звуків і запахів, щоб максимально реалістично передати атмосферу тієї епохи. Відвідувачі ніби переносяться у минуле.

Місце розташування: вулиця Краківська, 21. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 11:00 до 21:00, субота-неділя з 10:00 до 21:00. Ціна на звичайний квиток становить 250 гривень, проте також є різні опції для придбання пільгового або сімейного квитка. 

Музей скла

Вигтовлення виробів / Фейсбук

Львівський музей скла — унікальний культурний осередок, розташований в самісінькому серці міста на площі Ринок, 2. Це місце, де можна доторкнутися до витонченого мистецтва скляних виробів з різних епох та куточків світу. 

Для зручності відвідувачів музей працює щоденно з 10:00 до 18:00 без вихідних.Повний квиток для дорослих коштує 30 гривень. Для учнів і студентів передбачено пільгову ціну в 20 гривень. Безплатно експозиції музею можуть оглянути діти до 7 років у супроводі батьків.

Якщо ви плануєте індивідуальний чи груповий візит, рекомендуємо заздалегідь уточнити актуальну інформацію про можливі тимчасові зміни в роботі музею за контактними даними.

Львівський центр пивоваріння “Львіварня”

Вигляд музею всередині / Фейсбук

У серці старовинного Львова на атмосферній вулиці Клепарівській, 18 розташувався унікальний музей та артпростір “Львіварня”. Він являє собою інтерактивний центр пивоваріння, який занурить гостей у багатовікові традиції цього ремесла та дасть змогу на власні очі побачити весь процес виробництва пива.

Для відвідувачів тут передбачено чудову нагоду не лише дізнатися історію львівського пивоваріння, але й справді відчути себе пивоваром. Інтерактивні експонати музею допоможуть гостям “доторкнутися” до кожної стадії створення пінного напою. А після екскурсії ви зможете продегустувати різноманітні сорти пива та відчути їх автентичний смак.

Окрім музейної експозиції, “Львіварня” виступає оригінальним артцентром, де регулярно проходять виставки сучасного мистецтва, концерти та культурні події. Це відкрита платформа для творчої взаємодії митців та суспільства.

Для відвідування інтерактивного музею пивоваріння передбачені такі ціни на вхідні квитки:

 • діти та підлітки 12-18 років — 60 грн;
 • повний дорослий квиток — 100 грн;
 • студентський квиток — 85 грн (за наявності студентського);
 • пільговий квиток — 70 грн (для людей з інвалідністю, пенсіонерів, учасників бойових дій, учнів за наявністю посвідчення).

Палац Потоцьких 

Палац Потоцьких / фото з відкритих джерел

Розкішний бароковий Палац Потоцьких по вулиці Коперника, 15 є однією з візитівок старовинного Львова. Ця резиденція колишніх польських магнатів вражає витонченими інтер’єрами та пишним декором.

Для відвідувачів палац відкритий у п’ятницю з 11:00 по 17:00 та суботу і неділю з 11:00 й до 18:00.

Вартість вхідних квитків:

 • повний (дорослий) — 100 грн;
 • студентський — 80 грн;
 • пільговий (діти, пенсіонери) — 50 грн.

Для отримання актуальної інформації про можливі тимчасові зміни в роботі чи проведення екскурсій радимо заздалегідь зв’язатися з адміністрацією палацу за телефоном +380 (32) 261 3799.

Арт-центр “Дзига” 

Сучасний виставковий центр, який представляє авангардні експозиції сучасного українського мистецтва.

Вхід безплатний. Для усіх шанувальників актуального мистецтва у Львові працює артцентр “Дзиґа” за адресою вул. Вірменська, 35. Артцентр має доволі гнучкий графік роботи: він працює щодня з 11:00 до 22:00. 

Музей модернізму 

Музей модернізму / фото з відкритих джерел

Унікальна колекція львівського модерністського мистецтва — від ранніх експериментів до зразків пізніх напрямків. 

Поціновувачам модерністського та авангардного мистецтва у Львові обов’язково варто відвідати Музей модернізму за адресою вул. Коперника, 15. Це нова експозиційна локація Львівської галереї мистецтв, повністю присвячена львівському модернізму.

Музей працює у суботу та неділю з 11:00 й до 17:00

Літературно-меморіальний музей імені Івана Франка

Дім Франка / фото Львівської Лода

Літературно-меморіальний музей імені Івана Франка у Львові є важливою культурною установою, присвяченою життю та творчості видатного українського письменника, поета, публіциста і громадського діяча Івана Франка.

Окрім постійної експозиції, музей організовує тематичні виставки, літературні читання, круглі столи, зустрічі з письменниками та науковцями.

Знаходиться за адресою: вулиця Стрийська 150/152.Години роботи: середа-неділя з 10:00 та до 17:00. Вівторок — вихідний.

 Узагальнюючи, ціни складають:

 • дорослі — 100 грн;
 • учні шкіл, ліцеїв та гімназій — 50 грн;
 • студенти університетів, академій, технікумів, коледжів, училищ — 50 грн;
 • пенсіонери — 50 грн;
 • сімейний квиток (для двох дорослих з дітьми) — 200 грн.

Музей “Тюрма на Лонцького”

Вигляд музею ззовні / фото з відкритих джерел

Музей “Тюрма на Лонцького” у Львові — це історичний музей, розташований у приміщенні колишньої в’язниці, побудованої у 1890-х роках за проєктом архітектора Франца Кельсена.

Відвідувачі можуть побачити автентичні камери, коридори, внутрішній дворик в’язниці, а також ознайомитися з документами, особистими речами в’язнів та наочними матеріалами.Окрема експозиція присвячена історії українського національно-визвольного руху — в’язням, які відбували покарання за політичними мотивами.

Експозиція працює:

 • вівторок, середа, четвер, п’ятниця, неділя з 10:00 до 19:00, перерва з 13:00 до 14:00;
 • вихідні: субота, понеділок.

Вхід та екскурсії — безплатні.

Музей Науки

Одна з експозицій музею / Фейсбук

Інтерактивний формат, де відвідувачі можуть торкатися і використовувати експонати для проведення наукових дослідів і експериментів. Широкий спектр експонатів — від робототехніки до моделей людського тіла, Формули-1, мініелектростанцій тощо. Можливість взаємодіяти зі штучним інтелектом і отримувати відповіді на складні питання.

Купити квитки та ознайомитись з цінами можна на сайті.

Львівський історичний музей

Вигляд музею зсередини / фото з відкритих джерел

Це один з найстаріших і найважливіших музеїв Львова, що зберігає багату культурну спадщину міста. Заснований у 1893 році як Міський промисловий музей. З 1905 року став історичним музеєм. Розташований у колишньому єзуїтському монастирі на проспекті Свободи — пам’ятці архітектури XVII-XVIII століть. Експозиція музею охоплює історію Львова з найдавніших часів до сучасності. Тут зібрано понад 300 тисяч експонатів.

Ознайомитись з цінами та годинами роботи можна на сайті музею.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мешканці Торецька можуть оновити дані в військовому реєстрі через ЦНАП

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:15, 16 Червня 2024
ЦНАП у Полтаві
Центр надання адміністративних послуг / фото з відкритих джерел

Відповідно до нового закону про мобілізацію, військовозобов’язані громадяни України зобов’язані оновити свої дані. Мешканці Торецької можуть зробити це, звернувшись до Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста.

Про це повідомляє Торецька міська військово-цивільна адміністрація.

Оновлення даних у військовому реєстрі

З 18 травня 2023 року набув чинності закон, який зобов’язує всіх військовозобов’язаних громадян України актуалізувати свої персональні дані в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Зробити це можна кількома способами: через мобільний додаток “Резерв+”, звернувшись до Територіального центру комплектування (ТЦК) або відвідавши найближчий ЦНАП.

Послуги ЦНАП у Торецьку

Адміністратори ЦНАП міста Торецька надають послуги з актуалізації даних у військовому реєстрі. Для отримання цієї послуги необхідно особисто звернутися до ЦНАП Торецької або до адміністратора, який працює віддалено в селі Щербинівка.

Необхідні документи:

 • паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційний код;
 • мобільний телефон (для отримання SMS з кодом).

Після оформлення заяви заявнику видається Витяг з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 15:30.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Пересуваємося слідкуючи за небом”: Чаус розповів про ситуацію у Часів Ярі

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:00, 16 Червня 2024
БПЛА
Український воїн запускає БПЛА / фото Генштаб

Сергій Чаус, начальник МВА Часів Яру розповів про критичну ситуацію в місті, де люди живуть під щоденними обстрілами російських військ.

Редакція Бахмут IN.UA з’ясувала деталі.

Бої у Часів Ярі тривають

За словами Чауса, ситуація у Часовому Ярі залишається надзвичайно складною через інтенсивні бої, які не вщухають у районі міста. Російські війська безупинно обстрілюють місто та навколишні населені пункти.

“Обстріли більше нікуди, щільність вогню не зменшується, – розповідає Сергій Чаус. – Ми пересуваємося, слідкуючи за небом і прислухаючись до звуків поблизу”.

Люди, які все ще залишаються у Часовому Ярі, стикаються з нестачею всього необхідного для життя через неможливість придбати елементарні речі. 

Волонтери підтримують зв’язок з мешканцями Часового Яру, яким вдалося евакуюватися. Створено кілька хабів, зокрема у Києві, де відстежуються потреби евакуйованих людей та надається необхідна підтримка.

Можливість поховання тимчасово відновилась

Війна забирає життя мирних мешканців Часового Яру. За словами начальника МВА, раніше були випадки, коли людей доводилося ховати просто у дворах, оскільки дістатися цвинтаря було надзвичайно небезпечно.

Іноді трапляються короткі проміжки відносного затишшя, за які вдається організувати традиційні поховання на місцевих кладовищах. Однак все залежить від безпекової ситуації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЦНАП у Полтаві

Мешканці Торецька можуть оновити дані в військовому реєстрі через ЦНАП

Відповідно до нового закону про мобілізацію, військовозобов’язані громадяни України зобов’язані оновити свої дані. Мешканці Торецької можуть зробити це, звернувшись до Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) […]

БПЛА

“Пересуваємося слідкуючи за небом”: Чаус розповів про ситуацію у Часів Ярі

Сергій Чаус, начальник МВА Часів Яру розповів про критичну ситуацію в місті, де люди живуть під щоденними обстрілами російських військ.

ФЕЙК: вживання м’яса призводить до раку на рівні з цигарками

В Instagram шириться таргетована реклама сторінки під назвою edynaplaneta. Автори стверджують, що нібито за результатами досліджень виявлено високий рівень канцерогенів у м’ясі, що призводить до […]

БАХМУТ 35 2 f8f8c

Як захистити дитину від комарів: поради від фахівців Бахмутської лікарні

Літо — це не тільки пора оздоровлення для дітей, але й потенційна загроза алергічної реакції через збільшення комарів. Укуси цих комах можуть викликати свербіж, або небезпечну […]

Професійний подолог розповів, як правильно обрати взуття

Взуття, яке ми носимо, має значний вплив на здоров’я, оскільки неправильне взуття може спричинити різноманітні проблеми з ногами, хребтом і навіть загальним станом організму. Взуття […]