Білий попіл та Дім між трьох світів : топ-10 книг, які варто прочитати восени

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 10 Серпня 2024
Читання книжок / фото ілюстративне

Книги допомагають не тільки відпочивати, але й розвиватися. Це особливо актуально восени, у період поновлення навчання для багатьох після відпочинку. І це актуально не тільки для дітей, але й для дорослих.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку з десяти книжок, на які варто звернути увагу та прочитати.

Сучасна література: що можна почитати українською

Що цікавого почитати українською? Це питання, напевно, задавав собі кожен. Обрати книгу для подальшого читання буває досить складно, адже існує дуже багато творів. Саме тому редакція Бахмут IN.UA ділиться власною добіркою з десяти книг українських та закордонних авторів. У ній є як захопливі фентезі, так і напружені детективи з неочікуваним фіналом.

Білий попіл, Ілларіон Павлюк

Ілларіон Павлюк та його книга / фото з відкритих джерел

“Білий попіл” — це динамічний літературний твір, який поєднує жанри детективного трилера та містичного роману в нуарному стилі. 

В центрі сюжету знаходиться приватний детектив Тарас Білий, якому приходить замовлення на розслідування загадкового вбивства панночки. Воно овіяне досить великою кількістю протиріч, що робить справу вкрай складною. Утім, це не завадило знайти обвинуваченого — семінариста Хому Брута. Та чи дійсно саме він скоїв злочин? Яку же таємницю приховує вбивство панночки та локація, де стався злочин? Детальніше в книжці.

Панк 57, Пенелопа Дуглас

Панк 57 / фото з відкритих джерел

“Панк 57” — це захопливий підлітковий роман про двох друзів по переписці, який дозволяє зрозуміти всі складнощі підліткового спілкування в сучасному світі.

В центрі сюжету є двоє персонажів. Це хлопець на ім’я Міша та дівчина, на ім’я Раєн. Вони познайомились за допомогою листів, які потрібно було писати під час шкільного навчання. Листи стали початком щирої дружби двох людей, яких об’єднували спільні думки і захоплення. Тільки одне з одним вони могли бути по-справжньому відвертими та щирими. В їх дружбі було лише три правила: не шукати одне одного в соцмережах, жодних телефонних дзвінків, жодних фотографій. І так протягом семи років.

Утім, Міша вирішив порушити домовленість і побачити Раєн. Для цього він переводиться у клас до своєї подруги й… це повне фіаско, справжня ненависть з першого погляду. При цьому Раєн навіть не здогадувалась, що новий хлопець — це та людина, якій вона довіряє найбільше. 

Згодом листи від Міші перестають надходити, тож Раєн починає хвилюватися. Дівчина готова піти на все, аби повернути друга.

Драбина, Євгенія Кузнєцова

Драбина / ілюстрація Читомо

Камерний роман “Драбина” — це незвичайна сімейна історія, більшість подій якої відбуваються в одній невеликій локації — будинку. Вона розповідає історію чоловіка на ім’я Толік, який купив власний будинок закордономі та здійснив власну мрію — жити окремо від усієї своєї надокучливої родини. 

Все змінилося в один момент з початком повномасштабної війни. Вона перевернула усе життя головного героя, адже до нього переїхала майже уся та сама рідня: мама, одноногий дядько, далека родичка зі своїм слинявим песиком, сестра з депресивною подругою і навіть котячі свекруха й невістка. 

Війна Толі не окопна, а життєва.

Темне сходження, К.С. Пакат

Обкладинка книги / фото з відкритих джерел

Захоплюючий епічний фентезійний роман від авторки бестселерів із серії “Полонений принц” вже доступний в книжкових магазинах України. 

Книга розповість історію двох не схожих одна на одну особистостей — Вілла Кемпена та Вайолет Баллард, яких несподівано зводить доля та відкриває зовсім інший світ. В ньому таємничий орден Хранителів готується до великої битви з абсолютним злом, яке здатне знищувати цілі світи. Тепер же саме пари юних героїв доведеться взяти на себе вирішальну роль, від якої залежить добробут усіх жителів нашого світу.

Дім між трьох світів, Таня Гуд

Окладинка книги “Дім між трьох світів” / фото з відкритих джерел

Справжнє українське фентезі, в основі якого вірування наших пращурів, міфологія й легенди вже доступне як у фізичному, так і в електронному варіанті. 

Книга розповідає історію Зоряни Чорнозір, яка бачить видіння. Її переслідують чудовиська, які хочуть крові. У пошуках порятунку вона потрапляє до таємничого Ордену між трьох світів, де дізнається, що монстри — не плід її уяви, а реальність.

Навіть серед могутніх мольфарів, дівчина не в безпеці. Все через загрозу від богині смерті Морани, яка хоче вирватися на свободу й знищити всі світи. І саме тут починається шлях Зоряни, на якому їй доведеться розплутати клубок таємниць та спробувати зберегти власне життя.

Ці порожні обітниці, Лексі Раян

Книга “Ці порожні обітниці” вже доступна українською / фото з відкритиз джерел

Романтичне фентезі “Ці порожні обітниці” — справжній скарб для любителів книг, яке вже можна читати українською. 

Книга розповідає історію дівчини, на ім’я Брі, яка живе у світі людей та фейрі. Вона з самого дитинства ненавиділа останніх й була переконана, що ніколи не працюватиме на них, навіть якщо доведеться голодувати й жебракувати. Та коли її сестра потрапляє до рук жорстокого короля Немилостивого Двору фейрі, Брі розуміє, що піде на все, аби тільки повернути її. Задля цього дівчина укладає угоду з королем — вона мусить викрасти три магічні реліквії з Милостивого Двору.

В процесі дівчині доводиться прикинутися потенційною нареченою принца Ронана, , майбутнього правителя Двору Сонця. І це стало досить великою помилкою, адже у неї з’явилися почуття до нього.

Часу немає, Рустем Халіл

Книга про час та життя / фото “Видавництво Старого Лева”

Сучасна українська література часто проявляється у досить неординарному вигляді. Роман “Часу немає” — яскравий тому приклад. 

Він розповідає історію київського юриста Едема, який вважає себе абсолютним невдахою. Він смертельно хворий, не досяг успіхів у кар’єрі, а головне кохання свого життя втратив п’ятнадцять років тому. У мить найбільшого розпачу перед ним виникає джин і пропонує договір: безсмертну Едемову душу в обмін на можливість пожити чужими життями. Чоловік погоджується та починає велику подорож життями багатьох різних людей.

Гіпотеза кохання, Алі Гейзелвуд

Обкладинка романтичного бестселеру / фото з відкритиз джерел

Романтична історія, головною героїнею якої стала Олівія Сміт — біологиня, яка мріє про докторський ступінь. У неї є подруга, яка не дає спокою дівчині з постійними розмовами на тему кохання та хлопців. Одного дня Олівія вирішує, що треба раз і назавжди розв’язати проблему. Як? Знайти хлопця, який вдаватиме коханця. 

На роль потенційного “бойфренда” гарно підходить інший науковець, професор Карсен. 

Як піде експеримент Олівії з коханням? Чи вийде він з-під контролю? Дізнавайтесь в книзі.

Лазарус, Світлана Тараторіна

Загадкове фентезі Світлани Тараторіної / фото з відкритих джерел

1913 рік. Грізні битви людей та нечисті залишилися в минулому, а зараз всі навчилися жити поряд у Києві — головному місті Межі. Але ця ідилія примарна і згодом може стати початком великої війни. Давні пророцтва невблаганні — прийде той, хто все змінить і відплатить сповна за несправедливість та утиски

Головний герой книги — Олександр Тюрин, відомий детектив, який проти своєї волі опиняється у вирі подій: головоломки, злочини та політичні інтриги. І на цьому фоні починає майоріти родинна таємниця, від якої залежить доля усього світу.

Ніколи, Кен Фолетт

Епічний роман Кена Фоллета доступний українською / фото з відкритих джерел

“Ніколи” — епічний роман від визнаного майстра слова Кена Фоллетта, який можна почитати увечері українською мовою.

Книга розповідає історію про двох елітних агентів у Сахарі, де вони вийшли на слід потужної банди наркоторгівців, тож повсякчас ризикують власними життями. Тим часом молода вдова намагається врятуватися з полону сучасних рабовласників на шляху до Європи. В цьому їй допомагає незнайомець, про якого вона ніколи не чула. 

Увесь сюжет — це спусковий гачок, який запускає послідовність різних подій, у фіналі якої наймогутніші держави світу опиняються в павутинні взаємних зобов’язань, з якого неможливо виплутатися.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: в українській лікарні розмістили банер із закликом до наркозалежних та людей з інвалідністю вступати до ЗСУ

Лідія Гук Гук Лідія 12:00, 5 Серпня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

Пропагандистські Telegram-канали поширюють фотографію із нібито встановленим банером в одній із лікарень України. Рекламна конструкція начебто із закликом вступати до лав ЗСУ спрямована до наркозалежних людей та тих, у кого є інвалідність.

Утім, це — фейк. Світлина містить ознаки фотошопу, а текст на банері написаний з помилками.

Мобілізація в Україні: простір для фейків рф

29 липня на проросійських Telegram-каналах з’явилась світлина із банером у коридорів одній із нібито лікарень України. На ньому є позначки ЗСУ та текст: “Незважаючи на особливості твого здоров’я, будь ти наркозалежним чи інвалідом, ми все одно знайдемо для тебе місце серед воїнів ЗСУ! Кожна допомога важлива! Всю інформацію ви можете дізнатись в реєстратурі”. 

Самі пропагандисти у своїх публікаціях підписали світлину так: “Тепер до ЗСУ вербують навіть тих, хто прийшов на огляд до лікарні. Наркоманам та інвалідам обіцяють місце у лавах ЗСУ”.

Про фейковість фотографії свідчать декілька факторів:

  • У тексті вжито слово “інвалід”, що є заборонено. 16 січня 2018 року президент Петро Порошенко підписав Закон України №2249-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року, згідно з яким із законодавства вилучається термін “інвалід” і впроваджується термін “особа з інвалідністю”. 
  • Помилка комунікації: звернення ведеться до одного громадянина з використанням особового займенника “ти”, однак пізніше вжито “ви”. Як правило, у рекламних оголошеннях, брошурах, банерах вживається єдиний стиль звертання до читача.
  • Ознаки фотошопу: інструмент з цифрового аналізу FotoForensics вказав, що світлина зазнала редагування. Оригінальне фото має відображатись без яскраво виділених елементів, що різняться у порівнянні з іншими. Оскільки саме ці деталі є або додані, або видозмінені. Натомість результат показав, що лого ЗСУ та інші надписи виділяються поміж інших об’єктів на зображенні. Це свідчить про фотошоп.
Результат аналізу зображення FotoForensics / скриншот

Створюючи фейки про мобілізацію в Україні, зокрема про залучення людей з інвалідністю та залежностями до лав ЗСУ, пропагандисти намагаються поширити міф, що в Україні не вистачає охочих захищати свою державу. Відтак прагнуть створити враження, що український уряд змушений вдатися до крайніх заходів, аби заповнити ряди армії. На тлі напружених новин про перебіг мобілізації, прибічники рф намагаються загострити ситуацію, посилюючи відчуття невизначеності та тривоги серед українського населення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: “Білий Янгол” викрадає дітей з прифронтових територій і зон бойових дій

Чорнойван Аліна 13:03, 4 Серпня 2024

Журналісти російського ЗМІ взяли інтерв’ю в евакуйованого з донецького Нью-Йорку жителя. Той розповів, що українці викрадають з родин дітей. Чому інформація не відповідає дійсності та яку мету переслідують росіяни, створюючи фейки навколо цієї теми — пояснює редакція Бахмут.IN.UA.

Звідки з’явилась новина про нібито викрадення?

24 липня 2024 на сайті РИА Новости опублікували статтю про те, як працівники українських структур начебто відбирають дітей у батьків. Після чого їхня подальша доля себто стає невідомою. Проте мешканець Нью-Йорку, у якого брали інтерв’ю,  впевнений, неповнолітніх здають “на органи” або педофілам.

Скриншот / РИА Новости

У статті використали відео, де нібито житель Нью-Йорка, чийого імені автори не вказали, розповів декілька історій із викраденням дітей. Ми подивились ролик, і не виявили конкретики у словах так званого очевидця подій. Повної версії даного відео в інтернеті немає, помітно, що воно неповне, це лише частина репортажу з цієї теми. 

Чоловік говорить загальними фразами: «знайома розповіла», «десь біля якоїсь будівлі у матері забрали батьківські права і відібрали дітей». Дана ситуація ні про що не свідчить. По-перше, не факт, що це справді відбулося. По-друге, замало деталей обставин, за яких дітей чомусь везли в машині окремо від матері. Зі слів чоловіка все доволі розмито і без реальних фактів.

Росіяни звинувачують Україну у викраденнях дітей

Держдума рф прийняла постанову за доповіддю віцеспікерки анни кузнєцової стосовно нібито злочинів так званого «київського режиму» проти дітей. Зокрема вона відзначила українських військових, організації «Білий Янгол» та «Фенікс» як злочинні структури, що займаються викраденням дітей. 

Окрім переліку дій, спрямованих проти дітей, спікерка зазначила також статистику зникнення дітей з підконтрольних Україні населених пунктів Донбасу. У доповіді вона назвала такі цифри:

 «У 2014-2022 роках з територій Донбасу, підконтрольних Києву, зникли 1,6 тис. неповнолітніх, а з початку 2022 року українська влада вивезла з території Новоросії близько 65 тис. дітей».

Дані підхопили також Рен.тв та опублікувало на своєму сайті.

Держдума рф акцентує на тому, що дані про зникнення дітей взяті з їхнього розслідування. Вони стверджують, що зазначену кількість неповнолітніх вивезли українські структури у невідомому напрямку. Виникає питання — звідки у росіян може бути доступ до проведення розслідувань на територіях, що їм непідконтрольні?

  Жодних деталей розслідування та доказів росіяни не демонструють, лише апелюють до цифр та гучних заяв про нібито викрадення дітей або їх евакуацію без дозволу батьків.

Однак що пропагандисти скажуть щодо чималої кількості випадків евакуації цілих родин «Білим Янголом»?

Примусова евакуація дітей з територій бойових дій

Російська влада посилається на реальний факт — примусова евакуація дітей. Справді в березні 2023 Кабмін запровадив примусову евакуацію дітей з територій бойових дій. Однак цією процедурою не передбачено позбавлення батьківських прав, вивезення неповнолітніх без відома та дозволу відповідальних осіб. 

Тож примусова евакуація дійсно є правильним рішенням, оскільки окрім постійних обстрілів, життю дітей перешкоджає і відсутність нормальних умов для життя на території бойових дій. Наприклад, відсутність води та електроенергії, ризики виникнення інфекційних хвороб у випадках масових смертей мешканців. Саме тому запровадження обов’язкового виїзду більше ніж доречне в таких ситуаціях. Тим паче для цього працюють волонтери, зокрема раніше згадані «Білий Янгол» та «Фенікс», що проводять евакуаційні заходи на Донеччині.

Фейк про викрадення запускають не вперше?

Наша редакція вже не вперше викриває фейки росіян про викрадення українськими структурами дітей. До прикладу історія з нібито переселенцем з Бахмуту, що розповідає про те, як українські організації примусово вивозять дітей без відома їхніх батьків. Це новина за травень 2023 року.

Тож нещодавно розповсюджене пропагандистами звинувачення «Білого Янгола» виконане ніби за методичкою: на першому відео мешканець Бахмуту, імені якого не назвали, розповідає про викрадення дітей; така сама картина: житель Нью-Йорку без імені повідомляє схожу інформацію. 

Росія окупувала чимало території України, вона продовжує викрадати та вивозити українських дітей. Подібна дезінформація російською стороною запускається  для того, аби продовжувати відбирати дітей, при цьому переклавши всю відповідальність на українські структури, звинувачуючи їх та проводивши так звані розслідування. При цьому не підкріплюють свої заяви конкретними фактами та доказами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЦНАП у Полтаві

Статус УБД, виплати та житло: куди звертатись військовому за оформленням у своїй громаді

Виплати, статус УБД, талони на безоплатний проїзд чи пільги для дитини військові можуть оформити в своїй громаді. Правозахисна організація “Принцип” пояснює, куди саме потрібно звертатись […]

Від 15 до 100 тис. грн: скільки коштує оренда квартир в країнах Європи

Орендна плата за квартири зростає у всій Європі. На дефіцит вільного житла та попит вплинула трудова міграція та наплив біженців з України, число яких постійно […]

15:20, 13.09.2024 Скопіч Дмитро
334409480 939871004034652 8219351150351423369 n 8c6da

7 пунктів підтримки: де в столиці можна допомогти військовим на фронті

Чимало ВПО зараз знаходяться в місті Київ. Чимало з них шукають можливості не тільки отримати допомогу, але й надати її, зокрема ЗСУ. Саме для таких […]

Без походів до сервісних центрів: як замінити водійське посвідчення у “Дії”

Українці, які мають посвідчення водія, можуть отримати як фізичний пластиковий документ у сервісних центрах МВС України, так і оформити електронний варіант у застосунку “Дія”. Редакція […]

13:00, 12.09.2024 Скопіч Дмитро

Пенсії військовим у 2024 році: які документи потрібні для оформлення виплат та до кого звертатися

Військовослужбовці в Україні мають право на призначення пенсії. Для цього їм потрібно написати заяву та подати усі необхідні документи за місцем реєстрації заявника до районного […]

11:35, 12.09.2024 Скопіч Дмитро