Кожен п’ятий бездомний в Україні — переселенець: дослідження

Валентина Твердохліб 17:01, 25 Вересня 2024
Обіди для переселенців, бездомний
Гарячі обіди в Харкові / фото Facebook, БФ Павла Фукса

Благодійна громадська організація Depaul Ukraine провела дослідження бездомності в Україні. За даними організації, однією з основних причин цього явища є війна, яка триває понад 10 років. На сьогодні кожен п’ятий бездомний — це переселенець.

Про це йдеться у дослідженні “Бездомність в Україні” від ГО Depaul Ukraine.

Вплив війни на бездомність в Україні

Масштабне внутрішнє переміщення населення та руйнування житла, спричинені війною, є основними факторами, що призводять до бездомності в Україні. За даними Depaul Ukraine, близько 3,5 мільйонів людей втекли зі своїх домівок в інші регіони країни.

Кожен десятий будинок був пошкоджений або зруйнований, загалом постраждало 2 мільйони домогосподарств. 75% усіх пошкоджень житла зафіксовані в чотирьох областях — Донецькій, Харківській, Луганській і Київській.

Скільки переселенців є бездомними

Щоб дізнатися, які фактори спричиняють бездомність в Україні, працівники Depaul Ukraine опитали отримувачів послуг для бездомних. Зазвичай бездомні вказують причинами такого стану звільнення, травми, розрив сімейних чи інших стосунків, виселення та залежність. Деяким людям не було куди йти після виходу з в’язниці, дитячого будинку, лікарні або звільнення з армії.

Багато опитаних вказали, що стали бездомними за одну ніч — прямий наслідок повномасштабного вторгнення. Це люди, чиї домівки були зруйновані обстрілами, та ті, кому довелося тікати з прифронтових та окупованих територій. Кожен п’ятий, що складає 22% опитаних клієнтів послуг для бездомних, назвав переміщення основною причиною своєї бездомності.

Результати опитування Depaul Ukraine / скриншот

Серед тих, хто отримує послуги тимчасового проживання для ВПО, 95% опитаних називають основною причиною бездомності саме переміщення. Решта вказують серед причин виселення, безробіття та розрив стосунків.

Причини бездомності, результати опитування Depaul Ukraine / скриншот

Найбільший ризик стати бездомними у людей, які стали вимушеними переселенцями, маючи до того низький рівень доходів, а також людей, які стали переселенцями з уже існуючими факторами вразливості, такими як інвалідність або велика кількість утриманців.

“Бездомні ВПО в більшості випадків вже мали фінансові проблеми у своєму житті. Хоча у них і було якесь своє житло, вони насилу зводили кінці з кінцями і мали проблеми з роботою. Тому, коли вони опиняються на новому місці без жодних заощаджень, без допомоги родичів… вони дуже швидко стають бездомними”, — зауважив директор Харківського міського центру реінтеграції бездомних осіб.

У Depaul Ukraine прогнозують, що в найближчі роки слід очікувати зростання рівня бездомності серед переселенців. На це вплине зменшення підтримки переселенців від держави та громадських організацій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Квитанція замість права власності: як у Бахмуті окупанти оформлюють спадщину

Валентина Твердохліб 12:05, 4 Квітня 2025
окупації, спадщину
Зруйноване житло в Бахмуті / фото росджерела

Окупаційна влада роз’яснила, як оформлювати спадщину в Бахмуті за російським законодавством. Для оформлення спадщини прийматимуть сумнівні документи та довідки. Зокрема, доказом можуть стати квитанції за оплату комунальних послуг, що відкриє шлях до заволодіння майна шахраями.

Про офомлення спадщини в Бахмуті повідомляють росджерела.

Окупанти оформлюють спадщину в Бахмуті

У січні 2025 року окупанти відновили роботу Артемівського міського суду, призначивши туди суддів з рф. Тепер у цю установу звертаються бахмутяни, які виїхали на непідконтрольні Україні території. Одним з питань, яке може вирішити суд, є оформлення спадщини. Наразі суд — це єдина інстанція, яка може передати майно спадкоємцю, оскільки нотаріуса для Бахмута окупанти так і не призначили.

Окупанти стверджують, що наразі не утворений Артемівський нотаріальний округ, а обов’язки нотаріальних дій на інших нотаріусів не покладено. Через це є перешкода для вступу спадкоємців у права спадкування. Звертатися за захистом прав треба лише в суд.

При цьому спадкоємці можуть подати позов щодо підтвердження фактичного прийняття спадщини. Для цього люди можуть надати в суд:

  • довідку про проживання спільно зі спадкодавцем;
  • квитанцію про сплату податку;
  • квитанцію про сплату комунальних послуг;
  • ощадна книжка на ім’я спадкодавця;
  • паспорт транспортного засобу на ім’я спадкодавця;
  • договір для проведення ремонтних робіт.
спадщину
Перелік документів / скриншот із росджерел

Такі сумнівні документи й довідки можуть відкрити шлях до заволодіння майном у шахрайський спосіб. Деякі бахмутяни виїжджали без документів, тому їх могли викрасти інші люди. Тепер це може дати право шахраям заволодіти чужим майном.

Маючи ці документи, Артемівський суд, який підпорядкований окупантам, може передати спадщину іншим особам.

Нагадаємо, що окупаційна влада анонсувала іпотечну програму для заселення Бахмута. У місто, нібито, заселятимуть родини з рф. Як працюватиме ця програма, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти облаштували “лабораторію дронів” у Бахмуті — готують БПЛА для фронту

Валентина Твердохліб 11:25, 4 Квітня 2025
бахмуті
“Лабораторія дронів” у Бахмуті / скриншот

Окупований Бахмут зараз більше схожий на військову базу, ніж на місто. Звідси окупанти надають вогневу підтримку штурмовим групам, які наступають на українські міста. Також у місті відкрили майстерню з виготовлення і ремонту дронів для фронту.

Про те, як окупанти використовують Бахмут у військових цілях, розповіли російські пропагандисти.

Ситуація в Бахмуті

Російські військові перетворили Бахмут на справжню військову базу. Місто не відновлюють для заселення, натомість його використовують для цілей окупантів. Звідси йде підтримка окупантам, які воюють на лінії фронту.

Днями до Бахмута приїхали пропагандисти, які показали, як “працюють” окупанти, які перебувають у місті. Зокрема, росіяни надають вогневу підтримку штурмовикам, які наступають на українські міста. Самі росіяни зізнаються, що з Бахмута вони б’ють по Костянтинівці з РСЗВ “Град”.

Росіяни ведуть вогонь з Бахмута / скриншот

Також окупанти облаштували в Бахмуті “лабораторію дронів”. Тут вони ремонтують пошкоджені дрони і створюють нові. Окрім цього, тут виготовляють скиди для безпілотників. Виробництво дронів тут, нібито, йде без зупинок.

Виробництво дронів / скриншот
Хвостовики для скидів / скриншот

Нагадаємо, що окупанти використовують для своїх цілей і частково вціліле житло бахмутян. Як росіяни облаштували свої позиції у квартирах, дивіться у нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

окупації

Квитанція замість права власності: як у Бахмуті окупанти оформлюють спадщину

Окупаційна влада роз’яснила, як оформлювати спадщину в Бахмуті за російським законодавством. Для оформлення спадщини прийматимуть сумнівні документи та довідки. Зокрема, доказом можуть стати квитанції за […]

бахмуті

Окупанти облаштували “лабораторію дронів” у Бахмуті — готують БПЛА для фронту

Окупований Бахмут зараз більше схожий на військову базу, ніж на місто. Звідси окупанти надають вогневу підтримку штурмовим групам, які наступають на українські міста. Також у […]

Квітневий перерахунок пенсій 2025: нові суми, умови та отримувачі

З 1 квітня 2025 року в Україні автоматично перерахують пенсії для працюючих пенсіонерів та пенсіонерок, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували офіційно працювати. […]

торецька

Росіяни намагаються прорватися до українських позицій у Торецьку через каналізацію

Торецький напрямок є одним з основних для рф. Окупанти активізували тут наступальні дії, залучивши нові сили і резерви. Щоб обійти українську оборону в Торецьку, ворог […]

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро