Кожен п’ятий бездомний в Україні — переселенець: дослідження

Валентина Твердохліб 17:01, 25 Вересня 2024
Обіди для переселенців, бездомний
Гарячі обіди в Харкові / фото Facebook, БФ Павла Фукса

Благодійна громадська організація Depaul Ukraine провела дослідження бездомності в Україні. За даними організації, однією з основних причин цього явища є війна, яка триває понад 10 років. На сьогодні кожен п’ятий бездомний — це переселенець.

Про це йдеться у дослідженні “Бездомність в Україні” від ГО Depaul Ukraine.

Вплив війни на бездомність в Україні

Масштабне внутрішнє переміщення населення та руйнування житла, спричинені війною, є основними факторами, що призводять до бездомності в Україні. За даними Depaul Ukraine, близько 3,5 мільйонів людей втекли зі своїх домівок в інші регіони країни.

Кожен десятий будинок був пошкоджений або зруйнований, загалом постраждало 2 мільйони домогосподарств. 75% усіх пошкоджень житла зафіксовані в чотирьох областях — Донецькій, Харківській, Луганській і Київській.

Скільки переселенців є бездомними

Щоб дізнатися, які фактори спричиняють бездомність в Україні, працівники Depaul Ukraine опитали отримувачів послуг для бездомних. Зазвичай бездомні вказують причинами такого стану звільнення, травми, розрив сімейних чи інших стосунків, виселення та залежність. Деяким людям не було куди йти після виходу з в’язниці, дитячого будинку, лікарні або звільнення з армії.

Багато опитаних вказали, що стали бездомними за одну ніч — прямий наслідок повномасштабного вторгнення. Це люди, чиї домівки були зруйновані обстрілами, та ті, кому довелося тікати з прифронтових та окупованих територій. Кожен п’ятий, що складає 22% опитаних клієнтів послуг для бездомних, назвав переміщення основною причиною своєї бездомності.

Результати опитування Depaul Ukraine / скриншот

Серед тих, хто отримує послуги тимчасового проживання для ВПО, 95% опитаних називають основною причиною бездомності саме переміщення. Решта вказують серед причин виселення, безробіття та розрив стосунків.

Причини бездомності, результати опитування Depaul Ukraine / скриншот

Найбільший ризик стати бездомними у людей, які стали вимушеними переселенцями, маючи до того низький рівень доходів, а також людей, які стали переселенцями з уже існуючими факторами вразливості, такими як інвалідність або велика кількість утриманців.

“Бездомні ВПО в більшості випадків вже мали фінансові проблеми у своєму житті. Хоча у них і було якесь своє житло, вони насилу зводили кінці з кінцями і мали проблеми з роботою. Тому, коли вони опиняються на новому місці без жодних заощаджень, без допомоги родичів… вони дуже швидко стають бездомними”, — зауважив директор Харківського міського центру реінтеграції бездомних осіб.

У Depaul Ukraine прогнозують, що в найближчі роки слід очікувати зростання рівня бездомності серед переселенців. На це вплине зменшення підтримки переселенців від держави та громадських організацій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи використовувала міськрада кошти на презентацію “Сталевої Мрії Бахмута”

Марія Носуля Носуля Марина 18:00, 26 Вересня 2024
Відбудова міста-фортеці
Концепція “Сталева Мрія Бахмут” / фото Метінвест-СМЦ

За інформацією Бахмутської МВА, кошти на презентацію проєкту “Сталева мрія Бахмут” не виділяли з бюджету. 

Про це повідомили у відповідь на запит.

Бахмут. Сталева Мрія 

Редакція звернулася до керівництва Бахмута, щоб дізнатися, чи виділяли кошти на самі презентації. Нам відповіли, що кошти не використовували.

Відповідь Бахмутської МВА / скриншот

За словами  керівника Бахмутської МВА Олексія Реви, розробка такого проєкту вартує від 15 до 23 мільйонів гривень, але для Бахмута його розробили безоплатно. Цим займалася компанія “Метінвест”, підпорядкована олігарху Ринату Ахметову.

Примітка. Нагадаємо, що план післявоєнної відбудови охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць Вартових неба (колишня вулиця Чайковського), Захисників України, Іллі Ахметгарєєва (колишня вулиця Декабристів) та Ювілейна (до межі селища Хромове).

Концепцію відбудови одного з районів, що складатиметься з 4 вулиць презентували у багатьох містах України протягом 2024 року. Зокрема, у Києві, Одесі, Львові, Полтаві, Кропивницькому, Кам’янець-Подільському та Вінниці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни вбили людей у Торецьку і Часовому Яру

Валентина Твердохліб 17:25, 26 Вересня 2024
вбили
Поранений чоловік з Часового Яру / фото Вадим Філашкін

Окупанти прицільно обстріляли Торецьк і Часів Яр. Внаслідок цих атак окупанти вбили мирних людей.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Торецьк: обстріл 26 вересня

Сьогодні вночі окупанти прицільно обстріляли Торецьк з артилерії. Один зі снарядів влучив у приватний будинок.

Внаслідок атаки загинули двоє мешканців будинку — 75-річний чоловік і 50-річна жінка. Також двоє людей отримали поранення.

Наразі Торецьк є однією з найгарячіших точок на Донеччині. За минулу добу окупанти здійснили на цьому напрямку десять атак. Вони тиснуть біля самого Торецька, Щербинівки та Неліпівки.

Часів Яр: обстріл 26 вересня

Часів Яр перебуває під постійними обстрілами. Сьогодні внаслідок одного з них постраждали люди. Одна людина загинула, ще троє — поранені.

вбили
Медики надають допомогу пораненому з Часового Яру / фото Вадим Філашкін

Нагадаємо, що в деякі райони Часового Яру вже неможливо доставити гуманітарну допомогу та евакуювати звідти людей. Складна ситуація в місті не дозволяє навіть надавати медичну допомогу тим, хто постраждав від обстрілів.

Наразі в Часовому Яру не працюють медики. В місті є лише точки, куди люди можуть звернутися за допомогою в доїзді до найближчого медзакладу.

Контакти для евакуації

Жителів Торецька закликають евакуюватися задля збереження здоров’я і життя. Залишити заявку на евакуацію мешканці Торецької громади можуть за номерами: +380 (99) 601 9491 (цілодобово), +380 (66) 952 6360 (щодня з 08:00 до 17:00).

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення на евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відбудова міста-фортеці

Чи використовувала міськрада кошти на презентацію “Сталевої Мрії Бахмута”

За інформацією Бахмутської МВА, кошти на презентацію проєкту “Сталева мрія Бахмут” не виділяли з бюджету.  Про це повідомили у відповідь на запит. Бахмут. Сталева Мрія  […]

18:00, 26.09.2024 Носуля Марина
вбили

Росіяни вбили людей у Торецьку і Часовому Яру

Окупанти прицільно обстріляли Торецьк і Часів Яр. Внаслідок цих атак окупанти вбили мирних людей. Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін. Торецьк: обстріл 26 […]

Знищений будинок

На Донеччині протерміновані понад 1000 заяв на компенсацію зруйнованого житла: що це означає

У Донецькій області працють комісії, які обстежують пошкоджене і зруйноване житло. Та іноді вчасно відреагувати на заяви людей не виходить, і ці заяви протерміновуються. На […]

допомогу

Жителі Донеччини можуть не отримати зимову допомогу до початку опалювального сезону: деталі

Жителям Донеччини, які проживають на прифронтових територіях, надаватимуть допомогу на придбання твердого палива. Кожне домогосподарство може розраховувати на 21 тисячу гривень, які можна витратити на […]

35 main v1663082992 6106f

Як вибрати генератор та про які небезпеки потрібно знати: пояснення енергетика

В Україні через ракетні обстріли ворога по енергетичній інфраструктурі збільшився попит на генератори як серед бізнесу, так і серед звичайних українців. Як обрати генератор у […]