Кожен п’ятий бездомний в Україні — переселенець: дослідження

Валентина Твердохліб 17:01, 25 Вересня 2024
Обіди для переселенців, бездомний
Гарячі обіди в Харкові / фото Facebook, БФ Павла Фукса

Благодійна громадська організація Depaul Ukraine провела дослідження бездомності в Україні. За даними організації, однією з основних причин цього явища є війна, яка триває понад 10 років. На сьогодні кожен п’ятий бездомний — це переселенець.

Про це йдеться у дослідженні “Бездомність в Україні” від ГО Depaul Ukraine.

Вплив війни на бездомність в Україні

Масштабне внутрішнє переміщення населення та руйнування житла, спричинені війною, є основними факторами, що призводять до бездомності в Україні. За даними Depaul Ukraine, близько 3,5 мільйонів людей втекли зі своїх домівок в інші регіони країни.

Кожен десятий будинок був пошкоджений або зруйнований, загалом постраждало 2 мільйони домогосподарств. 75% усіх пошкоджень житла зафіксовані в чотирьох областях — Донецькій, Харківській, Луганській і Київській.

Скільки переселенців є бездомними

Щоб дізнатися, які фактори спричиняють бездомність в Україні, працівники Depaul Ukraine опитали отримувачів послуг для бездомних. Зазвичай бездомні вказують причинами такого стану звільнення, травми, розрив сімейних чи інших стосунків, виселення та залежність. Деяким людям не було куди йти після виходу з в’язниці, дитячого будинку, лікарні або звільнення з армії.

Багато опитаних вказали, що стали бездомними за одну ніч — прямий наслідок повномасштабного вторгнення. Це люди, чиї домівки були зруйновані обстрілами, та ті, кому довелося тікати з прифронтових та окупованих територій. Кожен п’ятий, що складає 22% опитаних клієнтів послуг для бездомних, назвав переміщення основною причиною своєї бездомності.

Результати опитування Depaul Ukraine / скриншот

Серед тих, хто отримує послуги тимчасового проживання для ВПО, 95% опитаних називають основною причиною бездомності саме переміщення. Решта вказують серед причин виселення, безробіття та розрив стосунків.

Причини бездомності, результати опитування Depaul Ukraine / скриншот

Найбільший ризик стати бездомними у людей, які стали вимушеними переселенцями, маючи до того низький рівень доходів, а також людей, які стали переселенцями з уже існуючими факторами вразливості, такими як інвалідність або велика кількість утриманців.

“Бездомні ВПО в більшості випадків вже мали фінансові проблеми у своєму житті. Хоча у них і було якесь своє житло, вони насилу зводили кінці з кінцями і мали проблеми з роботою. Тому, коли вони опиняються на новому місці без жодних заощаджень, без допомоги родичів… вони дуже швидко стають бездомними”, — зауважив директор Харківського міського центру реінтеграції бездомних осіб.

У Depaul Ukraine прогнозують, що в найближчі роки слід очікувати зростання рівня бездомності серед переселенців. На це вплине зменшення підтримки переселенців від держави та громадських організацій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

Валентина Твердохліб 18:00, 3 Грудня 2024
одяг
Зимовий одяг / ілюстративне фото Pexels

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей.

Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”.

Безоплатний одяг для ВПО

У Полтаві безоплатно видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей. Допомогу можуть отримати переселенці, які евакуювалися з таких регіонів:

  • Луганська область;
  • Донецька область;
  • Херсонська область;
  • Запорізька область;
  • Сумська область;
  • Харківська область (лише Куп’янськ, Вовчанськ, Дворічна, Борова, Великий Бурлук та Ізюм).

До видачі доступні жіночі светри в розмірах S, M, L та трикотажні комбінезони для дітей віком 1-2,5 роки і зростом 74, 80, 86, 92 сантиметри.

Щоб отримати одяг, потрібно попередньо зареєструватися за посиланням. Форму потрібно заповнювати на кожну людину окремо.

Видача одягу відбудеться в четвер, 5 грудня, в місті Полтава. Точну адресу повідомлять додатково. Для отримання допомоги з собою треба взяти оригінали підтверджуючих документів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

Валентина Твердохліб 17:20, 3 Грудня 2024
Шахтоуправління “Покровське” / фото Вікіпедія

Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже важлива, адже вона є єдиним джерелом видобутку коксівного вугілля на підконтрольній Україні території.

До чого може призвести втрата шахти, під час брифінгу в Media Center Ukraine розповів президент Асоціації металургів і гірників України Олександр Каленков.

Втрата шахти біля Покровська, ризики

Наразі шахтоуправління “Покровське” є єдиним джерелом видобутку коксівного вугілля на підконтрольній Україні території. Це вугілля необхідне для виробництва сталі на найбільших металургійних комбінатах країни.

Якщо Україна втратить цю шахту, сировину треба буде завозити з-за кордону. А це призведе до підвищення цін на металопродукцію.

“Єдина шахта, яка залишилася на контрольованій території, це шахтоуправління “Покровське”, яке обʼєднує декілька шахт. Можливість втрати цієї шахти реальна. Навіть у сьогоднішніх умовах шахти працюють, забезпечують нас коксівним вугіллям. Все робиться для того, щоб робітники залишалися в безпеці наскільки це можливо. Але всі розуміють, що з погіршенням ситуації це може призупинитися, і ми можемо втратити це джерело коксівного вугілля”, — зазначив Олександр Каленков.

Якщо шахти будуть закриті або втрачені, це не стане причиною зупинки металургійних підприємств. Вугілля будуть завозити з-за кордону, однак це матиме супутні виклики, як от зростання цін.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

одяг

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей. Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”. Безоплатний […]

шахти

До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже […]

Українці у 2025 зможуть подавати онлайн-заяву про репарації за злочини росії

Уже у 2025 році громадяни України зможуть подати заяви про репарації за будь-які злочини, вчинені росіянами. Це можна буде зробити у застосунку “Дія”. Про це […]

кременчук

Як у Кременчуці переселенцям допомагають з житлом і роботою

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]

Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]

15:00, 03.12.2024 Скопіч Дмитро