На Львівщині відкрили новий прихисток для ВПО: чи є ще місця для заселення

Валентина Твердохліб 13:00, 19 Вересня 2024
шелтер
Новий шелтер для ВПО у Добромилі / фото Товариство Червоного Хреста

У місті Добромиль, що на Львівщині, відкрили новий прихисток для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, які через війну втратили свої домівки. Шелтер облаштували у приміщенні колишнього ліцею. Він розрахований на розміщення 192 переселенців. Тут будуть жити й ВПО з Покровська.

Редакція Бахмут IN.UA дізналися, які умови заселення та чи є ще місця.

Житло для ВПО, Львівська область

Новий шелтер для внутрішньо переміщених осіб облаштували у колишній будівлі адміністративного корпусу Нижанковицького професійного ліцею. 

Перед цим у будівлі провели капітальний ремонт: замінили дах і вікна, оновили системи опалення та водовідведення. Також придбали необхідне побутове обладнання для комфортного проживання. 

Станом на сьогодні у прихистку вже поселено 52 людини, крім того, ще 100 осіб підтверджено для поселення через програму від UNICEF Ukraine. Переселенці прибудуть і з Покровська. Ще кілька вільних місць у прихистку є.

“Приблизно 40 осіб, що нині проживають у шелтері — люди літнього віку, що здебільшого живуть по двоє в кімнаті, при умові що більшість кімнат розрахована на трьох осіб. Через це виникає проблема, адже важко підселити когось третього з санітарних причин”, — кажуть у шелтері.

Відомо, що цими вихідними привезуть перших 40 осіб з Покровська. У пріоритеті для заселення — жінки з дітьми та люди, які здатні себе обслуговувати, адже у шелтері немає персоналу. 

Згідно з угодою, внутрішньо переміщені особи можуть проживати в шелтері до завершення війни та ще один місяць після. Місця для роботи або дитячого куточку в прихистку не облаштовані, оскільки усі кімнати розраховані на проживання, але поблизу шелтера знаходиться ліцей, школа та дитячий садочок. 

Умови проживання для ВПО

У прихистку є вісім кімнат, кожна з яких розрахована на 4 місця, решта кімнат розраховані на 3 місця. Проте під час заселення виникають певні труднощі, кажуть у шелтері: 

“Нещодавно у кімнату, яка розрахована на 4 місця, заселилася сімʼя — мати й двоє дітей. Одне ліжко залишається вільним, але виникають труднощі з заселенням четвертої особи, адже з очевидних причин це може викликати дискомфорт для співмешканців, особливо для дітей шкільного віку”, — пояснюють у шелтері.

Прихисток для ВПО розташований за адресою: місто Добромиль, вулиця Галицька, 59а. Телефон для довідок та уточнення інформації: +380 (67) 605 3563.

Примітка: над текстом працювала практикантка Софія Чорнобай

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:25, 15 Жовтня 2024
Грошова допомога військовим від держави / фото ілюстративне

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати виплати військовим.

Про це повідомляє Міноборони.

Калькулятор для розрахунку виплати військовим

На сайті Міноборони військовослужбовці можуть самостійно розрахувати своє грошове забезпечення за різними видами виплат. Для цього потрібно вказати інформацію про вид, особливості та місце проходження військової служби, звання й вислугу років.

Окрім калькулятора, на сайті зібрана детальна інформація про заробітну плату військовослужбовців, одноразову грошову допомогу в разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті), а також соціальні гарантії для цієї категорії громадян.

Скільки отримують військовослужбовці у 2024 році

З 1 вересня продовжуються мобілізаційні заходи відповідно до закону про мобілізацію, що набрав чинності у травні цього року. Усі мобілізовані отримуватимуть 20 тисяч гривень базового окладу.  До цієї суми може додаватися 13 тисяч гривень за військове звання, таким чином загальний заробіток може складати 33 тисячі гривень.

При цьому, в Україні діє Постанова Кабміну №168, яка передбачає такі грошові надбавки для військовослужбовців:

  • 30 тисяч гривень — для військовослужбовців, які виконують бойові або спеціальні завдання для забезпечення оборони України;
  • 50 тисяч гривень — для військовослужбовців, котрі виконують бойові чи спеціальні завдання в органах військового управління та штабах;
  • 70 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають на лінії першого ешелону або в зоні виконання завдання протягом місяця;
  • 100 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають безпосередньо у зоні активних бойових дій або перебувають на стаціонарному лікуванні чи проходять реабілітацію внаслідок контузій, травм, каліцтв.

100 тисяч гривень також нараховують військовослужбовцям, які потрапили у полон.

Варто зазначити, що останнє підвищення зарплат військовим відбулося з прийняттям Наказу №339, яким передбачено додаткову фінансову винагороду у розмірі 70 тисяч гривень для осіб, котрі знаходяться на передовій. Вони призначаються додатково вже згаданим 100 тисячам гривень “бойових”.

Військовослужбовці сумарно можуть отримати до 190 000 гривень на місяць. Детальніше за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В наслідок російських обстрілів за добу 5 жителів Донеччини дістали поранення, – голова ОВА Філашкін

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 15 Жовтня 2024
Наслідок обстрілів / фото Донецька обласна прокуратура

За минулу добу, 14 жовтня, в наслідок російських обстрілів постраждали 5 жителів Донецької області.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін в Telegram.

Обстріли на Донеччині

За словами голови Донецької ОВА, за минулу добу ворог продовжив обстрілювати Донеччину, використовуючи важку артилерію.

Відомо, що за минулу добу, 14 жовтня, внаслідок російського удару по Шахтарському на Донеччині поранення дістали троє громадян.

Ще одна людина отримала поранення обстріл Закітного. Також поранена одна людина у Різниківці.

В ОВА додали, що загалом внаслідок російських обстрілів на Донеччині загинуло 2816 людей, а ще 6297 поранені. Ці данні враховують жертв у Волновасі та Маріуполі.

Часів Яр, на карті бойових дій

На Бахмутському напрямку, росіяни змогли просочитися за канал південно-східніше від Часів Яру, це може критично вплинути на обороноздатність даного напрямку.

За словами Станіслава Бунятова, доброволець бригади “Айдар”, окупанти просочились за канал південо-східніше від Часів Яру. Також зі сторони Калинівки ворог контролює певну ділянку за каналом. Це створює складну ситуацію для бійців ЗСУ.

Детальніше про ситуацію за минулу добу на напрямках, які знаходяться в Донецькій області, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

В наслідок російських обстрілів за добу 5 жителів Донеччини дістали поранення, – голова ОВА Філашкін

За минулу добу, 14 жовтня, в наслідок російських обстрілів постраждали 5 жителів Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін в Telegram. Обстріли […]

14:30, 15.10.2024 Скопіч Дмитро

Померла Астапова Інна, ексдиректорка бахмутської школи номер 12

Учора, 14 жовтня, не стало колишньої директорки Бахмутського ЗОШ І-ІІІ ступенів 12 Астапової Інни. Жінка до самого кінця боролась з важкою хворобою. Про це повідомили […]

13:45, 15.10.2024 Скопіч Дмитро

Передавав координати підрозділів ЗСУ у Часовому Ярі: СБУ затримали агента фсб у війську

Днями СБУ затримала 22-річного військовослужбовця бойової бригади ЗСУ, якого підозрюють у роботі на російські спецслужби. Чоловіку загрожує довічне ув’язнення. Про це повідомили представники Служби безпеки […]

Як ВПО в місті Кам’янське отримати грошову допомогу: умови отримання

Вже завтра, 16 жовтня 2024 року, в Центрі підтримки ВПО “СЕЛИДОВО.UA” у місті Кам’янське відбудеться реєстрація на грошову допомогу тих переселенців, які евакуювались з Селидівської, […]

12:30, 15.10.2024 Скопіч Дмитро