На Львівщині відкрили новий прихисток для ВПО: чи є ще місця для заселення

Валентина Твердохліб 13:00, 19 Вересня 2024
шелтер
Новий шелтер для ВПО у Добромилі / фото Товариство Червоного Хреста

У місті Добромиль, що на Львівщині, відкрили новий прихисток для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, які через війну втратили свої домівки. Шелтер облаштували у приміщенні колишнього ліцею. Він розрахований на розміщення 192 переселенців. Тут будуть жити й ВПО з Покровська.

Редакція Бахмут IN.UA дізналися, які умови заселення та чи є ще місця.

Житло для ВПО, Львівська область

Новий шелтер для внутрішньо переміщених осіб облаштували у колишній будівлі адміністративного корпусу Нижанковицького професійного ліцею. 

Перед цим у будівлі провели капітальний ремонт: замінили дах і вікна, оновили системи опалення та водовідведення. Також придбали необхідне побутове обладнання для комфортного проживання. 

Станом на сьогодні у прихистку вже поселено 52 людини, крім того, ще 100 осіб підтверджено для поселення через програму від UNICEF Ukraine. Переселенці прибудуть і з Покровська. Ще кілька вільних місць у прихистку є.

“Приблизно 40 осіб, що нині проживають у шелтері — люди літнього віку, що здебільшого живуть по двоє в кімнаті, при умові що більшість кімнат розрахована на трьох осіб. Через це виникає проблема, адже важко підселити когось третього з санітарних причин”, — кажуть у шелтері.

Відомо, що цими вихідними привезуть перших 40 осіб з Покровська. У пріоритеті для заселення — жінки з дітьми та люди, які здатні себе обслуговувати, адже у шелтері немає персоналу. 

Згідно з угодою, внутрішньо переміщені особи можуть проживати в шелтері до завершення війни та ще один місяць після. Місця для роботи або дитячого куточку в прихистку не облаштовані, оскільки усі кімнати розраховані на проживання, але поблизу шелтера знаходиться ліцей, школа та дитячий садочок. 

Умови проживання для ВПО

У прихистку є вісім кімнат, кожна з яких розрахована на 4 місця, решта кімнат розраховані на 3 місця. Проте під час заселення виникають певні труднощі, кажуть у шелтері: 

“Нещодавно у кімнату, яка розрахована на 4 місця, заселилася сімʼя — мати й двоє дітей. Одне ліжко залишається вільним, але виникають труднощі з заселенням четвертої особи, адже з очевидних причин це може викликати дискомфорт для співмешканців, особливо для дітей шкільного віку”, — пояснюють у шелтері.

Прихисток для ВПО розташований за адресою: місто Добромиль, вулиця Галицька, 59а. Телефон для довідок та уточнення інформації: +380 (67) 605 3563.

Примітка: над текстом працювала практикантка Софія Чорнобай

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 2 Липня 2025
Анонс навчання від Червоного Хреста / фото ТХЧУ

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне.

Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль.

Безплатне навчання для жінок у Тернополі від Червоного Хреста

“Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування” — це ініціатива Товариства Червоного Хреста України, яка допомагає людям навчитися новій професії.

Наразі в межах проєкту триває набір на безплатне навчання за професією “Швачка” у Тернополі та області. Навчання триватиме 3 місяці та розпочнеться одразу після формування груп.

Заняття проходитимуть щодня на базі Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму, що знаходиться за адресою: місто Тернопіль, вулиця Замонастирська, 26.

Як долучитися

Усі деталі, що стосуються навчального процесу, можна буде дізнатися під час інформаційної сесії. Щоб взяти в ній участь, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Сесія проходитиме за адресою: місто Тернопіль, вулиця Мостова Бічна, 6.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:11, 2 Липня 2025
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.

Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.

Алебастрове лиття

Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.

Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.

Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти  ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу”, — додає Ірина Булгакова.

Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.

“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.

В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.

Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.

Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне. Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль. […]

18:00, 02.07.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало […]

Грошова підтримка для ВПО від “Карітас Полтава”: хто і як може отримати

Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла. […]

14:50, 02.07.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська житлова управляюча компанія провела першу закупівлю на роботи в Гощі

Бахмутська житлова компанія проводить першу закупівлю на роботи в Гощі. Розповідаємо, що саме планують зробити. Житло для бахмутян в Гощі За даними платформи Прозорро комунальне […]

Закупівлі

Що придбала Торецька МВА у червні: аналіз закупівель на Прозорро

Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі. Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA. Торецьк, закупівлі […]