Зимою організм людини частіше страждає від холоду, нестачі руху і сонячного світла. Щоб зменшити негативний вплив та пережити три найхолодніші місяці року, важливо піклуватися про збалансований раціон та вітаміни.
Які вітаміни потрібні взимку? Де їх отримати? Про все читайте у матеріалі Бахмут IN.UA.
Вітаміни взимку: чому вони потрібні?
Вітаміни потрібні завжди, особливо взимку. Далеко не кожен в холодну пору року має можливість підтримувати активність організму на тому ж самому рівні, що й навесні, влітку чи восени.
Саме тому виникає проблема у вигляді авітамінозу (дефіциту вітамінів в організмі), який може негативно вплинути не тільки на самопочуття людини, але й на якість життя. Для того, щоб подібного не сталося, варто подбати про комплекс харчування з урахуванням нестачі корисних речовин.
Які вітаміни треба приймати взимку?
Для захисту організму від зовнішніх факторів зимою варто подбати про постійне надходження корисних речовин. Йдеться про вітаміни А, В, D та Омега-3, найнеобхідніших вітамінів на зиму, від яких залежить багато функцій організму.
Вітамін А
Одна з найголовніших груп корисних речовин для організму. До них належать ретиноїди, яких об’єднує наявність В-каротину. Вони здатні:
- регулювати нормальну роботу зору;
- сприяти метаболізму;
- забезпечувати працездатність репродуктивної функції;
- підтримувати нормальний стан шкіри;
- покращувати стан імунної системи.
Ігнорувати цю групу корисних вітамінів не варто, адже їх дефіцит може призвести до зниження розумових здібностей, підвищеної втомлюваності, а також негативно вплинути на стан шкіри, нігтів, волосся.
Збагатитися цим вітаміном можна, щодня вживаючи хурму, томати (та сік з них), морква та манго.
Вітамін В
Речовини групи вітамінів В важливі для зміцнення імунітету. Особливо це стосується В1 (Тіамін), В10 (Параамінобензойна кислота) та В12 (ціанокобаламін).
В1 потрібен для нормального засвоєння глюкози та жирів. Наш організм використовує його для підтримки центральної й периферійної нервової систем, при вживані у людини зменшується дратівливість та шанси на появу поганого настрою. Його можна знайти в:
- бобових;
- буряку;
- цвітній капусті;
- авокадо;
- апельсинах;
- горіхах.
Вітамін В10 бере участь у синтезі фолієвої кислоти, необхідної для здоров’я нервової системи, та в утворенні еритроцитів. Саме він підтримує здоровий вигляд шкіри та запобігає її сухості. Знайти його можна у таких продуктах:
- капусті;
- моркві;
- грибах;
- горіхах;
- сирах (особливо з молока кіз).
Вітамін В12 використовується організмом для утворення еритроцитів, розвитку нейронів та синтезу ДНК. Його нестача може викликати запаморочення, слабкість, блідість. У деяких випадках, за даними МОЗ України, може виникнути анемія, тобто порушення густоти крові.
Взимку потрібно вживати зелену цибулю, ківі, морепродукти, а також яйця та сири, щоб поповнити запаси В12.
Вітамін D
У літню пору від браку сонця мало хто страждає, а ось взимку — більшість. Вітамін D потрібен для правильного засвоєння кальцію, тобто, для міцного опорно-рухового апарату, краси волосся і нігтів, а також для гарного метаболізму. Ця речовина, на думку деяких спеціалістів Національної служби охорони здоров’я Великобританії, навіть здатна боротися із зимовою хандрою
Отримати дозу цього вітаміну можна, споживаючи:
- яйця;
- морепродукти;
- комплекс спеціальних добавок в раціон.
Омега-3
Гарним способом подбати про брак енергії може стати Омега-3. Цей вітамін допоможе зберегти мотивацію, покращити продуктивність та подбати про нервову систему. Вживайте горіхи та рибу або спеціальні добавки, аби отримати Омегу-3.
Читайте також:
- Які напої можуть зігріти навіть у найхолоднішу зиму?
- Що корисного можна приготувати дитині до школи?
- Що треба їсти під час грудного вигодовування?
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!