Як вступникам із Бахмута підтвердити вибір місця навчання: інструкція

Семаковська Тетяна 14:39, 26 Липня 2023

Абітурієнти ae10f

Абітурієнти, які отримали рекомендацію до зарахування в омріяний заклад освіти, мають підтвердити місце навчання. Міністерство освіти і науки України спільно з державним підприємством «Інфоресурс» розробили зручну інструкцію та зібрали важливу інформацію, щоб майбутні студенти розібралися з цим швидко і легко.

Як підтвердити місце навчання?

У закладі освіти під час виконання вимог до зарахування: 

 • підпишіть заяву онлайн за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або «Дія.Підпис»;
 • або власноруч підпишіть роздруковану заяву і завантажте її сканкопію в електронний кабінет.

В електронному кабінеті

 • для всіх вступників — підпишіть заяву за допомогою КЕП або «Дія.Підпис»;
 • лише для вступників, які перебувають на території, деокупованій після 1 вересня 2022 року або за кордоном, і не можуть отримати КЕП на ID-картку — завантажте сканкопію власноруч підписаної заяви.

Накласти КЕП

 1. У модулі «Подані заяви на вступ» виділіть позначкою потрібну заяву зі статусом «Рекомендовано (бюджет)» або «Рекомендовано (контракт)» та натисніть «Підтвердити вибір місця здобуття освіти».  
 2. Підтвердіть, що ви попереджені про обов’язковість подання військовозобов’язаними громадянами України військово-облікового документа (позначка встановлюється усіма вступниками, незалежно від статі). 
 3. Оберіть пункт «Накласти кваліфікований електронний підпис» та натисніть кнопку «Накласти КЕП». 
 4. Виберіть центр сертифікації, який видав вам ключ, завантажте файл ключа, зазначте пароль до нього та натисніть кнопку «Підписати». 
 5. Оновіть сторінку, щоб переконатися, що заява успішно підписана. Навпроти неї мають з’явитися дата і час підписання. 

Важливо: накласти КЕП в електронному кабінеті можуть ті вступники, у даних яких зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). 

Для вступників, які реєструвалися на НМТ 2023 року, ці дані будуть внесені автоматично. Іншим вступникам треба звернутися до приймальної комісії закладу вищої освіти (ЗВО) для внесення інформації до бази.

Завантажити сканкопії заяви 

 1. У модулі «Подані заяви на вступ» виділіть позначкою потрібну заяву зі статусом «Рекомендовано (бюджет)» або «Рекомендовано (контракт)», натисніть «Друк електронної заяви», заповніть додаткові дані й натисніть «Так».
 2. Роздрукуйте заяву та власноруч підпишіть. Якщо немає можливості роздрукувати, напишіть таку ж заяву власноруч і підпишіть.  
 3. Повторно виділіть позначкою потрібну заяву і натисніть «Підтвердити вибір місця здобуття освіти». 
 4. Підтвердіть, що ви попереджені про обов’язковість подання військовозобов’язаними громадянами України військово-облікового документа (позначка встановлюється усіма вступниками, незалежно від статі). 
 5. Оберіть пункт «Завантажити сканкопію власноруч підписаної заяви» та завантажте файл у форматі .JPG, .JPEG чи .PDF розміром не більш як 2 МБ.
 6. Оновіть сторінку, щоб переконатися, що заява успішно підписана. Навпроти неї мають з’явитися дата і час підписання. 

Скасувати вибір 

 1. Виділіть позначкою потрібну заяву та натисніть «Скасувати підтвердження вибору місця здобуття освіти (анулювати КЕП/видалити файл)». 
 2. Ознайомтеся з текстом попередження та натисніть «Підтвердити». 

Важливо: скасувати вибір місця навчання вступник може тільки до моменту підтвердження закладом освіти виконання вимог до зарахування.

Ознайомитися з детальною відеоінструкцією можна за посиланням.

Дедлайни підтвердження місця навчання на бюджет

 • 29 липня (12:00) — фаховий молодший бакалавр на основі базової середньої освіти (БСО) (9-ти класів);
 • 18 серпня (12:00) — фаховий молодший бакалавр на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) (11-ти класів), кваліфікаційного рівня (КР);
 • 8 серпня (18:00) — молодший бакалавр, бакалавр, магістр на основі ПЗСО або НРК5 (з дипломом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра);
 • 29 серпня (18:00) — магістр на основі бакалавра (спеціаліста, магістра).

Читайте також: Як абітурієнтам правильно подати заяву на вступ до коледжу?  

Як писати і куди надсилати мотиваційний лист вступника — читайте тут.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні розпочався ключовий етап вступної кампанії — реєстрація електронних кабінетів для більшості вступників. Міністерство освіти і науки з державним підприємством «Інфоресурс» розробили алгоритм онлайн-вступу до закладів вищої освіти (ЗВО).

Раніше ми писали, як вступникам із ТОТ подати документи до закладів вищої освіти.

Фото: zn.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни. […]

1000 гривень у руках

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]