Main menu

Окупантам потрібно подолати 10 кілометрів, щоб оточити Бахмут

росіяни армія рф 84ab2

російські підрозділи мають пройти близько 10 кілометрів назустріч один одному, щоб оточити Бахмут. Загарбники намагаються зробити це з початку березня.

Про це інформує видання «Бабель».

Україна відправляє до міста підкріплення, щоб втримати під контролем важливі дороги для постачання ресурсів. Нещодавно на Засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача високопосадовці висловили спільну позицію щодо подальшого утримання й захисту Бахмута. Це гальмує наступ окупантів, тому вони намагаються захопити більше територій навколо міста.

Так, на південному березі річки Сіверський Донець (адмінмежі Луганщини та Донеччини) росіяни намагаються наступати на селище Білогорівка та села Верхньокамʼянське і Спірне. Ці пункти прикривають фланг українським військовим, які стримують росіян за Соледаром. Окрім цього, вказані населені пункти не дають загарбникам швидко й одночасно з кількох боків дістатися до Сіверська. Наразі цьому напрямку окупанти приділятимуть менше уваги. Епіцентром бойових дій залишається Бахмут.

мапа 1 bb6d8

Мапа бойових дій навколо Сіверська та Бахмуту за останні тижні. Фото: «Бабель»

Окупанти дещо просунулися вздовж траси Бахмут - Словʼянськ. Вони підійшли впритул до села Оріхово-Василівка, а також захопили невелике село Залізнянське. Південніше від траси українські війська не дають окупантам захопити села Богданівка та Хромове, які розташовані біля дороги Бахмут - Часів Яр. Тому росіяни намагаються обійти їх із заходу та наступають у бік Григорівки й каналу Сіверський Донець - Донбас. У Бахмуті окупанти і далі тиснуть із півдня та півночі міста. Наступ зі сходу сповільнює річка Бахмутка, яку росіянам складно перейти. На півночі міста тривають бої за Артемівський завод обробки металів. На півдні росіяни намагаються вийти до памʼятника літаку «МіГ-17», який розташований на виїзді з міста. Окупанти не можуть перерізати дороги до Бахмуту з Костянтинівки та Часового Яру, тому хочуть перекрити виїзди з самого міста.

мапа 2 85b65

Мапа бойових дій навколо Сіверська та Бахмуту за останні тижні. Фото: «Бабель»

Раніше ми писали, що росіяни тактично не можуть завершити операцію із оточення Бахмута.

Фото: росЗМІ

Читайте також: Пропагандисти не впевнені, що росіяни здатні утримати ініціативу навколо Бахмута

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!